بسیاری از صاحبان وب سایتها و وبلاگها از این که مخاطبان مد نظرشان را جلب نکرده اند و نتوانسته‌اند توجهات را به خودشان جلب کنند همیشه گله دارند. در این نوشتار ما تمام انواع مختلف محتوای جذاب برای افزایش بازدید از سایت تان معرفی می‌کنیم.

۵ نوع محتوای جذاب برای افزایش بازدید از سایت تان

محتوای جذاب برای افزایش بازدید از سایت

۱. ویدیو

فکر کردن به خروج از منطقه‌ی امن‌تان کار دشواری خواهد بود اگر یک وبلاگ نویس بزرگ باشید، اما باید کار با ویدیو را آغاز کنید.

طبق آخرین آمار Alexa، یوتیوب دومین سایت پر بازدید در جهان است. در مقاله‌ای درباره‌ی «تفکر با گوگل»، دیوید موگنسن در مورد این واقعیت شفاف سازی می‌کند که چطور محتوای ویدیویی در حال تبدیل شدن به یکی از ارکان اصلی و پایدار است.

کاربران اینترنت به سمت ویدیوها جذب می‌شوند. دو دلیل بزرگ برای این تغییر وجود دارد و آن دسترسی به اینترنت سریع‌تر و موجی از جستجوهای صورت گرفته توسط ابزارهای موبایلی است. سریع‌الرشدترین بخش اینترنت اکثر اطلاعات خودش را از یوتیوب دریافت می‌کند.

سال‌ها قبل، وقتی من در مدرسه درس می‌خواندم، سوار دوچرخه‌ام می‌شدم و تا کتابخانه می‌راندم بلکه یک دانشنامه یا کتاب برای آموختن پیدا کنم. سال‌ها بعد، می‌توانستم خیلی راحت هر چیزی را به صورت آنلاین بخوانم. امروزه، اطلاعا بسیار بیشتری را از طریق یوتیوب دریافت می‌کنم.

در مقابل ویدیو مقاومت نکنید، بلکه از آن استقبال کنید.

به عنوان یک وبلاگ نویس، احتمالا تعداد زیادی از پست‌های وبلاگی عالی دارید. با تبدیل کردن آن‌ها به ویدیو توجه بیشتری را جلب کنید.

مطلب مرتبط: قالب وردپرس: ۶۰ بهترین قالب یا تم وردپرس با سئو بهینه

۲. پست‌های وبلاگی طولانی

این نوع از محتوا احتمالا کابین ناوبری فعالیت شما محسوب می‌شود. وبلاگ نویسی همیشه کار خوبی بوده است، اما برای دستیابی به نتایج عالی، باید عمیق بنگرید و پر معنی بنویسید. یک نوع محتوای توجه‌جلب‌کن که با کلیدواژه های مناسب به درستی بهینه سازی شده است.

البته، این در صورتی که وبسایت‌تان ترافیک و DA به بزرگی Bullas و Seth Godin دارد برای شما صدق نمی‌کند.

نوع پست‌های وبلاگی که برای سایت ما و مخاطبان‌مان بهترین گزینه به حساب می‌آیند در واقع پست‌های طولانی هستند.

دو چیز که باید درباره‌ی پست‌های طولانی یادتان باشد:

۱. شما فقط قرار است در صورتی که محتوای‌تان خوب باشد در اولین پیج نتایج جستجو ظاهر شوید.

۲. فراوانی مهم و معنی دار است. شما باید مرتب پست‌ منتشر کنید.

مطلب مرتبط: ۴۰ بهترین توصیه ها و روش های تولید محتوا مبتنی بر سئو + مثال و عکس

۳. اینفوگرافیک‌ها (گرافیک‌های حاوی محتوا)

اینفوگرافیک‌های سرشار از محتوا فوق‌العاده‌اند چون باعث می‌شوند ببیننده ها درنگ و به برند شما توجه کنند. اما من نمی‌خواهم شما همین جا توقف کنید. گرافیک؛ نمودارها، نمودارهای پای، و تصاویری جذاب درست کنید چون محتوای تصویری توجه بسیار بیشتری را به خود جلب می‌کند تا محتوای متنی.

اینفوگرافیک‌ها پیش تر از اینستاگرام وجود داشته‌اند، اما، نکته‌ای که در مورد اینستاگرام وجود دارد آن است که کاربران اینترنت شرطی شده جذب و میخکوب تصاویر خیره کننده می‌شوند.

۴. ایمیل‌ها

پایگاه مشترکان خود را تشکیل دهید و مرتبا برای آن‌ها ایمیل ارسال کنید. سعی کنید بفهمید این کار را اگر چند وقت یکبار انجام دهید برای مخاطبان‌تان از همه بهتر است و اینکه چه نوع محتوایی آمار کلیک‌ها و بازدیدهای وبسایت‌تان را بالا می‌برد.

شما باید بازدید کنندگان وبسایت‌تان را تشویق کنید مشترک شوند اگرکه رسالت‌تان خلق محتوای عالی است که دوست دارید کل جهان به اشتراک بگذارندش. با ارسال گاه‌به‌گاه ایمیل برای خوانندگان، به آن‌ها یادآوری می‌کنید سایت‌تان چقدر عالی است و آن‌ها را به بازدید دوباره دعوت می‌کنید.

ایمیل‌ها برای بازاریاب‌ها به عنوان یک استراتژی استفاده می‌شوند، اما مشکلاتی مانند اسپم، فیلترهای اسپم، افزایش قوانین و مقررات، و رسانه‌ی اجتماعی به کاهش چشمگیری در نتایج برای بسیاری از بازاریاب‌ها منتهی شده است. با وجود این، بهترین بازرایاب‌ها همچنان به استفاده از ایمیل پایبند هستند.

اگر تا به حال ایمیل را امتحان نکرده‌اید، پس لازم است عاجلانه این کار را شروع کنید. اگر امتحان کرده‌اید اما نتیجه نگرفته‌اید، پس باید کاری را که انجام می‌دهید بهینه سازی کنید.

مطلب مرتبط: ۲۱ قویترین استراتژی ایجاد بک لینک برای سئو و بهینه سازی سایت

۵. ای‌بوک ارائه کنید

من عاشق چیزهای رایگان هستم! تحقیق‌ها و داده‌های فراوانی وجود دارد که همه بر این واقعیت صحه می‌گذارند که اکثر آدم‌ها چیزهای مجانی را دوست دارند.

با ارائه محتوای با ارزش به صورت رایگان بی درنگ توجهات را به صفحه‌های اصلی، وبلاگ و سایر صفحات وبسایت‌تان جلب کنید.

شاید بهترین چیز درباره‌ی ارائه‌ی رایگان آن است که می‌توانید محتوای فعلی را بازسازی و از نوع هدف‌بندی کنید تا آن را به شکل یک ای‌بوک یا گونه‌های دیگر چیزهای مجانی در بیاورید.

توجه خوب است، حفظ آن بهتر است

استفاده‌ی ترکیبی از این ۵ نوع محتوا در کنار استراتژی محتوای فعلی‌تان به شما کمک خواهد کرد توجه مخاطبان بیشتری را به وبسایت‌تان جلب کنید چیزی که قبلا قادر به انجامش نبودید.

همین جا توقف نکنید.

باید به ایجاد محتوا در سطح کلان‌تر ادامه دهید. اینترنت روزانه توسط محتواهای جدید بمباران می‌شود و شما ناچار هستید برای کنترل و مدیریت مطالب‌تان همیشه پیشرو و به ‌روز باقی بمانید. خودتان را تقویت کنید و به تجربه کردن ادامه دهید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: jeffbullas

۵ نوع محتوای جذاب برای افزایش بازدید از سایت تان


 منبع مطلب

نظر دهید