صفحه اصلی / آموزش های وردپرس / چگونه خطای صفحه سفید در وردپرس را حل کنیم؟

چگونه خطای صفحه سفید در وردپرس را حل کنیم؟

اگر چند سالی است که با وردپرس کار می کنید، پس حتما تا به حال با خطای صفحه سفید یا خطای صفحه سفید مرگ برخورد کرده اید. این خطا یکی از آزار دهنده ترین خطا های وردپرس است. چرا که دسترسی به پنل مدیریت سایت را ندارید و همچنین هیچ پیام خطایی به شما نمایش نمی دهد تا متوجه شوید منبع خطا چیست! در این مقاله به آموزش رفع خطای صفحه سفید در وردپرس می پردازیم.

گاهی این خطای صفحه سفید فقط روی بخشی از سایت تاثیر می گذارد. یعنی ممکن است سایر صفحات سایت به خوبی کار کنند اما به عنوان مثال پنل ادمین این خطا را دارد. حتی گاهی اوقات ممکن است این خطا را فقط در برخی از پست های سایت مشاهده کنید.

در این آموزش به شما خواهیم گفت که زمانی که با خطای صفحه سفید مواجه می شوید، چه کار هایی را می توانید برای رفع آن انجام دهید.

توجه! قبل از هر گونه تغییر در سایت، لطفا بک آپ تهیه کنید تا مشکل بزرگی برای سایت شما پیش نیاید!

خطای صفحه سفید چیست؟

بیشتر اوقات که با خطای صفحه سفید مواجه می شوید، ممکن است میزان رم مصرفی افزایش پیدا کرده باشد. این مشکل می تواند از سمت یک پلاگین خاص در سایت شما باشد یا حتی ممکن است به دلیل کد نویسی بد و ضعیف قالب باشد.

گاهی اوقات نیز مشکل از سمت هاست شما است. از آن جایی که این مشکل دلایل زیادی می تواند داشته باشد، پس باید موارد زیادی را بررسی کنید.

آیا فقط یکی از سایت های شما این مشکل را دارد؟

اگر در هاست خود چندین سایت دارید، باید بررسی کنید که این خطا فقط در یکی از سایت ها است یا تمام سایت ها. اگر تمام سایت ها این مشکل را پیدا کرده اند، پس مشکل از سمت هاستینگ شما می باشد. اما اگر فقط یک سایت این مشکل را دارد، پس مشکل می تواند از سمت افزونه ها یا قالب سایت باشد.

میزان حافظه رم را افزایش دهید

اگر بیش از حد از میزان حافظه رم اختصاص یافته به سایت شما استفاده کنید، این مشکل به وجود می آید. پس بررسی کنید که با افزایش میزان حافظه رم این مشکل رفع می شود یا خیر. آموزش این کار را در مقاله آموزش رفع خطای میزان حافظه در وردپرس و افزایش حافظه رم بخوانید.

تمام افزونه ها را غیرفعال کنید

اگر افزایش میزان حافظه رم جواب نداد، یا حافظه رم شما به اندازه کافی زیاد است، باید راه های دیگری را برای رفع مشکل بررسی کنید. یکی از این راه ها غیرفعال کردن تمام افزونه ها است. شاید بپرسید وقتی دسترسی به پنل مدیریت ندارید، چگونه افزونه ها را غیرفعال کنید! در مقاله چگونه تمام افزونه های وردپرس را غیرفعال کنیم این کار را آموزش داده ایم.

حال اگر با غیرفعال کردن افزونه ها مشکل حل شد، حال باید افزونه ها را یکی یکی فعال کنید و سایت را پس از فعال کردن هر افزونه بررسی کنید. تا زمانی که متوجه شوید کدام افزونه باعث بروز خطای صفحه سفید شده است.

قالب سایت را به قالب پیشفرض تغییر دهید

اگر با غیرفعال کردن افزونه ها نیز مشکل خطای صفحه سفید حل نشد، باید قالب سایت را با قالب پیشفرض وردپرس جایگزین کنید. بهترین راه این است که ابتدا از قالب اصلی سایت خود یک نسخه بک آپ تهیه کنید و سپس قالب اصلی را پاک کنید. این کار ها از طریق هاست باید انجام شود. وردپرس به صورت خودکار قالب پیشفرض وردپرس را جایگزین می کند.

راه دیگر از طریق دیتابیس سایت است. وارد PHPMyAdmin شوید و به جدول wp_options بروید. موارد template، stylesheet, و current_theme را به twentyeleven تغییر دهید تا قالب سایت تغییر کند.

اگر با تغییر قالب مشکل حل شد، پس باید به فایل functions.php قالب اصلی خود مراجعه کنید. هر گونه فضای خالی (اسپیس) در پایین فایل را پاک کنید و سایت را دوباره بررسی کنید. همچنین اگر کد نویسی درستی انجام نشده باشد، باعث بروز این گونه خطا ها خواهد شد.

راه حل های دیگر برای رفع خطای صفحه سفید وردپرس

اگر هیچ کدام از این راه حل ها جواب ندهد، باید وردپرس خود را دوباره نصب کنید. ممکن است برای خود هسته وردپرس مشکلی پیش آمده باشد.

همچنین با اضافه کردن کد های زیر در فایل wp-config.php می توانید خطا هایی که ممکن است باعث بروز صفحه سفید شده باشد را مشاهده کنید.

error_reporting(E_ALL); ini_set('display_errors', 1);
define( 'WP_DEBUG', true);

با اضافه کردن این کد، خطا ها و هشدار هایی را ممکن است مشاهده کنید که بتواند به رفع مشکل خطای صفحه سفید وردپرس کمک کند.

گاهی اوقات نیز اگر دسترسی به پنل مدیریت دارید اما خود سایت مشکل خطای صفحه سفید را دارد، با خالی کردن حافظه کش ممکن است این خطا رفع شود.

اگر خطای صفحه سفید فقط در یک پست یا برگه دیده می شود، با پاک کردن حافظه کش ممکن است مشکل رفع شود. همچنین در برخی از هاست ها می توان با اضافه کردن کد های زیر در فایل wp-config.php این مشکل را حل کنید.

/** Trick for long posts */
ini_set('pcre.recursion_limit',20000000);
ini_set('pcre.backtrack_limit',10000000);

بله این خطا یکی از آزار دهنده ترین خطا های وردپرس است و امیدواریم که راه حل های گفته شده به شما در رفع خطای صفحه سفید وردپرس کمک کرده باشد. اگر شما راه حل هایی به جز راه حل های گفته شده در این مقاله را پیدا کرده اید، ممنون خواهیم بود که تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما و دیگران به اشتراک بگذارید تا به سایرین نیز کمک کرده باشید.

چگونه خطای صفحه سفید در وردپرس را حل کنیم؟

امتیاز ۵ از ۱ رایمنبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

دیجی کالا با چه ترفند هایی شما را به خرید از سایتش ترغیب می کند؟!

بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران، الکی بزرگ ترین نشده است! بسیاری از تکنیک های روز روی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *