صفحه اصلی / rank brain / چگونه از رنک برین rank brain در سئو استفاده کنیم – تالار وردپرس

چگونه از رنک برین rank brain در سئو استفاده کنیم – تالار وردپرس

چگونه از رنک برین rank brain در سئو استفاده کنیم

هر روز که می گذرد گوگل بیشتر از قبل سعی میکند که در ارائه نتایج به کاربران استراتژی هایی را به کار ببرد که بهترین نتایج و نزدیکترین اونها به منظور کاربر رو ارائه بده.

یکی از چیزهایی که گوگل یکی دوسالی هست در نتایج خودش داره ازش استفاده میکنه rank brain هست.

در ادامه بهتون میگم که رنک برین (rank brain) چی هست و چه کارایی داره و چگونه از رنک برین rank brain در سئو استفاده کنیم.

هر چیزی که برای گوگل مهمه یعنی اینکه تاثیر مستقیم توی سئو داره و ما باید بدونیم اون چیه و چجوری ازش برای بهبود سئو سایت استفاده کنیم.

رنک برین هم ازین قائده مستثتی نیست پس ببینیم که چگونه از رنک برین rank brain در سئو استفاده کنیم.

 

چگونه از رنک برین rank brain در سئو استفاده کنیم - تالار وردپرس

اول ببینیم رنک برین چیه و چه کار میکنه؟

رنک برین همان هوش مصنوعی هست که گوگل به تازگی از اون برای تشخیص بهترین نتایج، طبق خواسته کاربران استفاده میکنه.

رنک برین رو نمیتونیم به عنوان یکی از الگوریتم های گوگل بدونیم. بلکه یک فاکتوری هست که به فاکتورهای گوگل اضافه شده. بعضی از منابع آگاه رنک برین رو سومین فاکتور مهم از فاکتورهای گوگل اعلام کردن.

رنک برین، نوعی از هوش مصنوعی هست که گوگل اونو برای خودش طراحی کرده و توی نتایج جستجوی کاربران ازش استفاده میکنه. چون الگوریتمهایی که گوگل ازش استفاده میکرد خیلی دقیق نبودن و بعضا نتایجی ضعیف و دور از کاربرد رو به کاربر میدادن.

حالا که کاملا متوجه شدیم رنک برین چیه؟ ببینیم چگونه از رنک برین rank brain در سئو استفاده کنیم .

۱. به جستجوی معنایی (semantic search) خیلی اهمیت بدین

وقتی میگیم چگونه از رنک برین rank brain در سئو استفاده کنیم یعنی چیزهایی که برای رنک برین مهم هست برای ما هم مهم باشه. یکی ازونا جستجوی معنایی هست. گوگل با استفاده از رنک برین ابتدا سعی میکنه بفهمه که منظور و هدف کاربر از کلمه ای که سرچ کرده چیه و فقط به معنی تحت الفظیه اون کار نداره. از طرفی کلمات کلیدی و هم خانواده ای که شما توی مطالبتون استفاده می کنید به گوگل کمک میکنه که سایت شما رو توی نتایج ارائه شده به کاربر قرار بده.

۲. محتوی بی نظیر داشته باشید

اینکه میگم بی نظیر یعنی واقعا بی نظیر باشید چون گوگل اینا رو با استفاده از رنک برین میفهمه. متن های ور کپی نکنید. محتوایی تولید کنید که از دید کاربر واقعا به دردخور باشه. برای نوشتن مطالب برنامه ریزی داشته باشید و طبق همون پیش برید. حداقل مقالاتتون ۱۵۰۰ کلمه داشته باشه و جون دار و پر مغز باشه.

۳. کلمات کلیدی طولانی رو فراموش نکنید

این سوال که چگونه از رنک برین rank brain در سئو استفاده کنیم جواب آسونی داره و اونم اینه که خودتون رو جای کاربر بذارید. شما اگه مثلا تمرکز اصلی سایتتون روی فروش، فرش هست خودتون رو جای کاربر بذارید و کلماتی که ممکنه به همراه فرش سرچ کنید رو توی کلمات کلیدی جا بدین. هرچه قدر کلمات کلیدی طولانی تر باشه جذب کاربر هم بیشتر هست.

مثلا فرش دستباف…

فرش دستباف کار کاشان…

فرش دستباف با طرح…

 

۴. ساده و قابل فهم بنویسید

بعضی از سئو کاران و مدیران سایتها فکر میکنن هر چی پیچیده تر بنویسن گوگل رتبه بهتری به اونا میده در صورتیکه اینطوری نیست. شما زمانی موفق هستید که ساده و قابل فهم بنویسید تا هر کاربری هرچه قدر هم که مبتدی باشه منظور شما رو متوجه بشه.

۵. بهینه ساختن انکر تکست anchor text

شما با انکر تکست مطلبی رو به مطلب دیگه ای لینک میدین. مثلا اینجا کلمه سئو رو به مقاله تکست میدیم. پس مهمه که بعضی از کلمات کلیدی مورد نظرتون انکر تکست بشه. البته حواستون باشه همه لینک ها رو، روی یک کلمه کلیدی نذارین چون از دید گوگل تقلب کردین و جریمه میشید.

توی این مطلب فهمیدیم که رنک برین چیه و چگونه از رنک برین rank brain در سئو استفاده کنیم. حتما از مواردی که گفتم استفاده کنید تا سئو سایتتون بهبود پیدا کنه. معیارهای گوگل همیشه در حال تغییر هستن پس شما هم باید بتونید خودتون رو با اون همراه کنید تا موفق باشید.

چگونه از رنک برین rank brain در سئو استفاده کنیم - تالار وردپرس

منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

اصول محتوا نویسی در وردپرس

اصول محتوا نویسی در وردپرس

هر چیزی اصول خاص خودش را دارد و محتوا نویسی نیز به همین شکل است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *