صفحه اصلی / افزونه های ووکامرس و فروشگاهی / پیاده سازی رزرو محصولات و خدمات در وردپرس (ووکامرس) با افزونه WooCommerce Easy Booking

پیاده سازی رزرو محصولات و خدمات در وردپرس (ووکامرس) با افزونه WooCommerce Easy Booking

این روزها اکثر افراد برای راه اندازی یک فروشگاه ابنترنتی، ووکامرس را در اولویت انتخابهای خود قرار می دهند. برخی از افراد به دنبال راه اندازی یک سیستم فروشگاهی با قابلیت رزرو آنلاین محصولات خود هستند. برخی از این وبسایت های ووکامرسی مانند آژانس های مسافرتی، مشاورین، آموزشگاه ها و حتی بنگاه های مسکن محصولات و خدمات خود را به کاربران به صورت رزرو یا اجاره ارائه می کنند. اگر شما جزو این دسته افراد هستید، می توانید از افزونه رزرو محصولات و خدمات در ووکامرس یعنی افزونه WooCommerce Easy Booking در سایت خود استفاده کنید.

در مورد اجاره دادن محصولات روند کار به این شکل است که برخی فروشگاه ها اجناسی را اجاره می دهند به عنوان مثال ماشین اجاره می دهند که شما به عنوان یک کاربر درخواست یک ماشین می کنید و تا زمان تعیین شده و پذیرفتن یک سری شرایط و ضوابط در تاریخ مشخص باید ماشین را به فروشگاه برگردانید.

در ادامه این مطلب همراه فصل وردپرس قصد داریم این افزونه را معرفی کرده و با آن آشنا شده و نحوه کار با آن را یاد بگیریم. بنابراین با ما همراه باشید.

خلاصه ای درباره افزونه WooCommerce Easy Booking

پیاده سازی رزرو محصولات و خدمات در وردپرس (ووکامرس) با افزونه WooCommerce Easy Booking

افزونه WooCommerce Easy Booking در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و جزو افزونه های رایگان محصوب می شود. این افزونه تا کنون بیش از ۵۰۰۰ نصب فعال داشته و امتیاز ۴٫۴ از سوی کاربران کسب کرده است. برای استفاده از این افزونه ابتدا آن را از پایین همین مطلب به صورت رایگان دانلود و نصب کنید و سپس ادامه کار را پیش بروید.

آموزش رزرو محصولات و خدمات در ووکامرس و تنظیمات آن

پس از اینکه افزونه را با روش های نصب افزونه گفته شده در فصل وردپرس نصب و فعالسازی نمودید گزینه ی جدید با نام Easy Booking به گزینه های قسمت پیشخوان سایت شما افزوده می شود. روی آن کلیلک نمایید تا وارد بخش تنظیمات رزرو محصولات شوید. در ادامه به بررسی و کار با تنظیمات می پردازیم.

تنظیمات افزونه WooCommerce Easy Booking

در حالت کلی برای نسخه رایگان این افزونه ۳ تب General، Apperance  و Bookig statuse وجود دارد که هر بخش را در ادامه توضیح می دهیم.

تب General

Calculation mode: این گزینه  نحوه محاسبه اجاره محصول و رزرو محصولات و خدمات در ووکامرس را برای مشتریان مشخص می کند که  بر اساس تعداد روز یا شب تعیین می شود. به عنوان مثال هر ۵ روز با ۴ شب برابری می کند.

Make all products bookable: اگر می خواهید محصولات جدیدی که به فروشگاه اضافه می شود امکان رزرو محصولات داشته باشند،  این گزینه را فعال کنید.

Number of dates: در این قسمت اگر گزینه  one را انتخاب کنید  زمان رزرو محصول در ووکامرس فقط تاریخ شروع رزروبرای شما قابل تعیین است. در صورتی که گزینه two را انتخاب نمایید امکان تعیین شروع و پایان توسط  مشتری برای محصول وجود خواهد داشت.

Booking mode: توسط این گزینه باید مدت زمان رزرو محصول را برا ساس شب و روز تعیین نمایید.

Booking duration: توسط این گزینه  می توانید مدت زمان رزرو محصول را در سه حالت روزانه، هفتگی یا سفارشی تعیین کنید.

Custom booking duration: در صورتی که در بخش Booking duration گزینه سفارشی (Custom) را انتخاب نموده اید در این قسمت تعداد روزهای رزرو محصول را می توانید مشخص کنید.

پیاده سازی رزرو محصولات و خدمات در وردپرس (ووکامرس) با افزونه WooCommerce Easy Booking

Booking min: توسط این گزینه می توانید حداقل روز مجاز برای رزرو محصولات در ووکامرس توسط مشتری را تعیین کنید تا کمتر از این مقدار امکان رزرو برای مشتری فراهم نباشد.

Booking max: همانند قسمت قبل در این بخش حداکثر روز مجاز را برای رزرو محصولات و خدمات در ووکامرس توسط مشتری تعیین کنید.

First available date: اولین روز برای شروع اجاره محصولات د رووکامرس در این قسمت مشخص می شود و اگر این قسمت را به طور پیشفرض رها کنید افزونه WooCommerce Easy Booking مقدار صفر را در نظر می گیرد و از همان روز رزرو، اجاره را محاسبه می کند.

Last available date: توسط این گزینه می توانید فعال بودن امکان رزرو محصولات و خدمات در ووکامرس برای مشتری را بر اساس روز تعیین کنید. حداکثر تا ۱۰ سال آینده یعنی ۳۶۵۰ روز می توانید از این قابلیت روی محصولات خود استفده کنید.

حتما بعد از تغییراتی که در این قسمت انجام دادید گزینه ذخیره تغییرات را کلیک کنید.

تب Appearance

این تب مربوط به تنظیمات استایل برای نمایش تقویم زمان رزرو محصولات و خدمات در ووکامرس است که می توانید به دلخواه سفارشی سازی کنید.

پیاده سازی رزرو محصولات و خدمات در وردپرس (ووکامرس) با افزونه WooCommerce Easy Booking

Calendar theme: دو تم پیش فرض یا کلاسیک برای نمایش تقویم در این قسمت می توانید انتخاب نمایید.

Background color: انتخاب رنگ پس زمینه برای تقویم

Main color: انتخاب رنگ اصلی تقویم

Text color:  انتخاب رنگ متن برای تقویم ووکامرس

تب booking statuses

تنظیمات وضعیت سفارشات برای رزرو محصول توسط افزونه WooCommerce Easy Booking می تواند به شکل زیر باشد:

در انتظار: رزرو هنوز شروع نشده است

شروع: رزرو شروع می شود. اگر برای تهیه یا تحویل موارد خود به زمان نیاز دارید ، این وضعیت را چند روز قبل از تاریخ شروع رزرو ذخیره نمایید.

در حال پردازش…

پایان: رزرو به پایان رسید. اگر برای بازیابی یا آماده کردن موارد خود برای یک رزرو دیگر به زمان نیاز دارید ، این وضعیت را چند روز پس از تاریخ پایان رزرو واقعی ذخیره کنید.

تکمیل شد: رزرو تمام شد.

در این قسمت می توانید گزینه های بالا را به صورت دستی یا به طور خودکار تغییر دهید.

پیاده سازی رزرو محصولات و خدمات در وردپرس (ووکامرس) با افزونه WooCommerce Easy Booking

Set start booking status: با انتخاب گزینه “خودکار” ، وضعیت “شروع” در تاریخ شروع رزرو تنظیم می شود.

Keep start status for: اگر در قسمت قبلی گزینه خودکار را انتخاب کرده باشید باید در این قسمت تعداد روزهای قبل از شروع رزرو محصول در ووکامرس را تعیین کنید.

Set processing booking status : در صورتی که تنظیم “خودکار” را انتخاب نمایید، وضعیت “در حال پردازش” روز بعد از تاریخ شروع رزرو شروع می شود.

 Set end booking status : در صورتی که تنظیم “خودکار” را انتخاب نمایید، وضعیت “پایان” در تاریخ  روز پایان رزرو تنظیم می شود.

Keep end status for : فقط در صورت تنظیم خودکار می توانید تعداد روزهایی که مشتریان پس از اتمام رزرو محصول می توانند دسترسی داشته باشند را تعیین می کنید.

Set completed booking status: تعیین وضعیت رزرو کامل را در این قسمت میتوانید تعیین کنید.

بعد از پایان تغییرات گزینه ذخیره تغییرات را کلیک کنید تا تغییراتی که روی افزونه WooCommerce Easy Booking انجام دادید ذخیره شود.

تنظیمات افزونه رزرو محصولات روی صفحه محصولات

بعد از اتمام تنظیمات مربوط به افزونه WooCommerce Easy Booking وارد صفحه ی محصولات خود شوید و در قسمت ویرایش محصول قسمت اطلاعات محصول، ابتدا تیک گزینه Bookable را بزنید تا فعال شود سپس تب Booking ایجاد شده را انتخاب کنید. شما می توانید در این قسمت فعال شدن تاریخ شروع و پایان رزرو محصول، مدت زمان رزرو محصول، حداقل و حاکثر روزهایی که مشتری مجاز به رزرو محصول است و هم چنین اولین روز شروع رزرو یا اجاره محصول را تعیین کنید.

پیاده سازی رزرو محصولات و خدمات در وردپرس (ووکامرس) با افزونه WooCommerce Easy Booking

 بعد از آن صفحه محصول را ذخیره کنید تا تغییرات ایجاد شود. به عنوان مثال ما یک محصول فرضی را در نظر گرفتیم که زمان شروع و پایانش را خودمان انتخاب کردیم و قیمت محصول هم ۵۰۰ در نظر گرفته شده و در حالت شب تعداد روزهای رزرو محاسبه می شود. نمایش قابلیت رزرو محصولات در یک فروشگاه فرضی به شکل زیر است.

پیاده سازی رزرو محصولات و خدمات در وردپرس (ووکامرس) با افزونه WooCommerce Easy Booking

با کلیک بر روی “تاریخ شروع” و  “تاریخ پایان” می توانید از روی تقویم به شکل زیر تاریخ را مشخص نمایید. رنگ این تقویم در تب Appearance قابل سفارشی سازی است.

پیاده سازی رزرو محصولات و خدمات در وردپرس (ووکامرس) با افزونه WooCommerce Easy Booking

سخن پایانی

در این مطلب با یکی از راه های افزایش فروش سایت  از طریق اجاره دادن یا رزرو محصولات در ووکامرس آشنا شدیم. امیدوارم با خواندن این مطلب توسط افزونه رزرو محصولات و خدمات در ووکامرس (یا افزونه WooCommerce Easy Booking) یک سیستم حرفه ای برای فروشگاه خود و اجاره دادن محصولات در ووکامرس بسازید و از افزایش میزان درآمد در کسب و کارتان لذت ببرید.

از اینکه این مطلب را مطالعه نمودید متشکرم. اگر سوالی درباره افزونه WooCommerce Easy Booking دارید یا افزونه بهتری را برای ایجاد امکان رزرو محصولات و خدمات در ووکامرس می شناسید در بخش دیدگاه ها یا صفحه پرسش و پاسخ با ما و دوستانتان در میان بگذارید.

جهت دانلود ایمیل خود را وارد کنید و دکمه را بزنید. اگر عضو سایت هستید، لطفا وارد حساب کاربری شوید تا دیگر این فرم ایمیل را نبینید.

نوشته پیاده سازی رزرو محصولات و خدمات در وردپرس (ووکامرس) با افزونه WooCommerce Easy Booking اولین بار در فصل وردپرس. پدیدار شد.


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

افزونه آمار بازدید وردپرس wp statistics + آموزش ویدیویی

افزونه آمار بازدید وردپرس wp statistics + آموزش ویدیویی

افزونه آمار بازدید وردپرس WP Statistics فارسی پس‌ازاینکه شما وب‌سایت وردپرسی خودتون رو راه‌اندازی کردید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *