صفحه اصلی / آموزش وردپرس / نکات اصلی سئو سایت | نکات اصلی سئو وردپرس

نکات اصلی سئو سایت | نکات اصلی سئو وردپرس

امروزه موضوع کسب و کارهای اینترنتی و استارت آپ ها به قدری شلوغ و رقابتی شده است که هر شخصی به سادگی قادر نیست تا در این فضا به موفقیت دست پیدا کند و باید تکنیک های بسیار زیادی را فرا بگیرد.برای این کار شما نیاز به یک متخصص در زمینه سئو وردپرس  دارید تا کاریکند که مشتریان به راحتی بتوانند در فضای شلوغ استارت آپ ها شما را پیدا کرده و به راحتی از خدمات و محصولات برند شما استفاده کنند.

در حالت کلی ممکن است که فرآیند سئو برای شما مقداری هزینه بردار باشد اما با استفاده از نکاتی که ما در ادامه خدمت شما عرض خواهیم کرد به سادگی و با کم ترین هزینه قادر خواهید بود تا سئو سایت خود را خودتان انجام دهید. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با این نکات آشنا کنیم.

نکات اصلی سئو سایت

۱) ایجاد حساب کاربری در  گوگل وب مستر

یکی از اصلی ترین و کاربردی ترین ابزاردر زمینه سئو وردپرس google search console می باشد که شما به کمک خواهد کرد تا به صحت و سلامت وب سایت خود نظارت کامل داشته باشید و نیز میتوانید برای افزایش امنیت وردپرس نیز از آن استفاده نمایید.این ابزار محبوب بخش های بسیار متنوعی نیز دارد که شما متناسب با نیاز خود میتوانید از آنها استفاده نمایید.

از جمله قابلیت های بسیار خوب این ابزار میتوان به قابلیت افزایش سرعت ایندکس،چک کردن خطاهای سایت و بررسی کردن کلمات کلیدی سایت اشاره کرد.

۲) اتصال حساب گوگل وب مستر به گوگل آنالتیک

با استفاده از این روش شما قادر هستید تا اطلاعاتی که دریافت کرده اید را برای تحلیل جایگاه سایت خود و در نهایت پیشرفت هر چه بهتر سایت خود استفاده نمایید.

۳)ساخت حساب کاربری Install Google Analytic

یکی از ابزارهایی که به شما کمک خواهد کرد تا مقدار رشد و پیشرفت سایت خود را به طور دقیق اندازه بگیرید ابزار محبوب و قدرتمند Install Google Analytic می باشد.با استفاده از این ابزار شما حتی قادر هستید تا بدانید که کاربران سایت شما از چه طریق وارد سایت شما میشوند و پس از ورود از چه صفحاتی بازدید میکنند و چه زمانی از آن خارج میشوند.

این ابزار به شما نشان میدهد که افرادی که از طریق موتور جستجو وارد سایت شما شده اند بیشتر  به سایت شما توجه کرده اند و یا افرادی که ازطریق لینک وارد شده اند.

۴) ساخت نقشه سایت XML

یکی از کارهای بسیار جالبی که در زمینه سئو وردپرس میتوان انجام داد ساخت یک نقشه برای سایت شما می باشد که قادر است تا به ربات های گوگل کمک کندتا بتوانند سایت شما را عمیق تر و بهتر موردتوجه قرار دهند و به سادگی بتوانند بفهند که هر صفحه ای در چه زمانی ایجاد شده و آخرین بروزرسانی که در آن انجام شده است در چه تاریخی بوده است.

۵) مدیریت فایل

با استفاده از فایل robots.txt شما این قابلیت را دارید تا بخشی از سایت خود را به دور از چشمان ربات های گوگل نگه دارید.این فایل نیز در موارد بسیار زیادی میتواند به شما کمک کند.

۶) تعیین کلمات کلید برای سئو

به طور قطع میتوان گفت که مهم ترین بخش در سئو سایت انتخاب کردن کلمات کلیدی مناسب برای سئو سایت می باشد.در واقع میتوان گفت که بخش بزرگی از بهینه سازی سایت برای بازیدموتورهای جستجو استفاده از کلمات هدف و عبارات خاص است.روزی که سایت خود را طراحی میکنید و شروع به فعالیت میکنید باید بدانید که در چه زمینه ای قرار است فعالیت نمایید و روی چه کلماتی باید کار کنید و چه صفحاتی باید بیشتر دیده شوند.

شما میتوانید با استفاده از ابزار KeywordPlanner که برای خود گوگل است از کلمات کلیدی پر جستجو آگاه شوید.

این ابزار قادر است تا این امکان را برای شما فراهم کند تابتوانید از کلمات کلیدی پر بازدید و پر بیننده آگاهی و دانش لازم را کسب کنید و استراتژی خود برای  سئو سایت را عوض نمایید.

۷) سئو داخلی سایت

از اصلی ترین موارد سئو میتوان به سئو داخلی سایت اشاره نمود.همان طور که در تیتر قبلی خدمت شما گفتیم برای کار کردن روی این موضوع در ابتدا باید کلمات کلیدی حوزه ای که در آن فعالیت میکنید را بشناسید.در یک تعریف کلی به مجموعه کارهایی که برای ارئه محتوا ،سئوی کلی وب سایت و… می باشدسئوی داخلی یا Onpage SEO گفته میشود.با استفاده از این استراتژی شما میتوانید رتبه  رنکینگ سایت خود را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید.در ادامه نکات بسیار مهمی در رابطه با سئو داخلی سایت خدمت شما ارائه خواهیم کرد.

۸) آدرس صفحات

یکی از اساسی ترین موضوعات در سئو وردپرس آدرس صفحات می باشد.شما باید آدرس و لینک هایی که در محتواهایتان قرار میدهید شامل کلمات کلیدی و در واقع هسته مقاله شما باشد.

۹) انتخاب مناسب ترین عنوان 

در واقع میتوان گفت که یکی از اصلی ترین موضوعات در تولید یک محتوا خوب انتخاب یک عنوان خوب که در یک جمله بتواند هدف مقاله را به کاربر بفهماند می باشد.شخصی که تولید محتوای سایت را بر عهده دارد باید در انتخاب عنوان صفحات داخلی دقت کند و تا جایی که ممکن است سعی کند که از کلمات کلیدی هدف گذاری شده در متن عنوان استفاده نماید.

۱۰) تیتر صفحات

برای این که سئو سایت شما به بهترین شکل ممکن انجام شود بهتر است که  در انتخاب تیتر صفحات نیز دقت بسیار زیادی داشته باشید.در واقع با استفاده از هدینگ ها شما قادر خواهید بود تا هدف سایت خود را به طور مختصر بیان نمایید. هدینگ ها انواع بسیار مختلفی دارند که میتوانند شامل h2تا h6 باشد.هیچ وقت در یک صفحه دو بار از h1 استفاده نکنید.علاوه بر این ها سعی کنید تا عنوان و تیترهای داخل صفحه را شبیه هم انتخاب نکنید.

۱۱) توضیحات متا

برای تکمیل و هر چه بهتر شدن سئو داخلی سایت خود بهتر است که برای تمامی صفحاتتان از توضیحات متا استفاده نمایید.توضیحات متا نقش بسیار مهمی را در جذب کاربر ایفا میکنند و بهتر است که کاملا با دقت و حرفه ای انتخاب شوند و چندان هم طولانی نباشند.حتما از کلمات هدف سایت خود در توضیحات متا استفاده نمایید تا توجه کاربران نسبت به شما تا حد بسیار زیادی جلب شود.

۱۲) لینک سازی داخلی

از مهم ترین موارد در سئو داخلی سایت میتوان به لینک سازی داخلی اشاره نمود.برای این که بتوانید در این امر موفق باشید ما به شما پیشنهاد میکنیم تا در هر صفحه از سایت خود به طور متوسط  ۳ بار به کلمات کلیدی و هدف خود لینک بدهید تا با کلیک بر روی آن وارد صفحه ی جدید بشوند.

۱۳) سئو تصاویر

سئو تصاویر از مهم ترین موارد در سئو داخلی سایت می باشد که در واقع میتوان گفت تکمیل کننده ی سئو محتوایی می باشد. شما باید در متن خود از تصاویر مهم و مربوط به هم استفاده نمایید. به این نکته توجه نمایید که موتورهای گوگل نمیتوانند به درستی تصاویر را درک نمایند و شما باید برای هر تصویر یک متن جایگزین قرار دهید تا آن ها بتواند آن را شناسایی نموده و امتیازات بیشتری برای شما در زمینه سئو داخلی سایت قائل شوند.

این نکته مهم رو نیز در نظر داشته باشید که باید از تصاویر با حجم پایین استفاده کنید تا بتونید به افزایش سرعت وردپرس بپردازید . افزایش سرعت سایت قطعا به سئو سایت شما کمک خواهد کرد .

۱۴) تولید محتوای منحصر بفرد و مفید

در زمینه تولید محتوا که تقریبا میتوان گفت مهم ترین بخش از سئو سایت می باشد باید دقت نمایید که هیچ وقت از محتواهای کپی شده استفاده نکنید و سعی نمایید خودتان شروع به نوشتن کنید.کلمات کلیدی زمینه تولید محتوا مهم ترین نقش را بازی میکنند.استفاده از کلمات کلیدی خود داریای اصول می باشد و شما باید سعی کنید با الگو و الگوریتم خاصی از آنها استفاده نمایید.

نباید در استفاده از کلمات کلیدی زیاده روی نمایید.با رعایت اصول تولید محتوا و استفاده از کلمات کلیدی در جای مناسب قادر خواهید بود تا سئو سایت خود را تا حدود بسیار زیادی پیش ببرید و در آینده نه چندان دور به یکی از معروف ترین و پر بازدید ترین سایت ها تبدیل شوید.استفاده از تصاویر و ویدیوهای متناسب با محتوا نیز میتواند بسیار تاثیر گذار باشد.

۱۵) تهیه بک لینک برای سایت

بک لینک ها در سئو داخلی سایت از موارد بسیار مهم به شمار میروند.بک لینک ها جزء تاثیر گذارترین موارد در این زمینه به شمار میروند و سبب اعتبار  بخشیدن به صفحات سایت می شوند.به هیچ وجه از بک لینک های خریداری شده استفاده نکنید.

این بک لینک ها به بک لینک های مخرب معروف می باشند.بهترین روش برای بک لینک دادن استفاده از ثبت نظر در وبلاگ ها، گفتگو در فروم ها (انجمن)، پست مهمان، گوگل پلاس و… می باشد.


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

افزونه ثبت نام و ورود با موبایل | Mobile Number Signup

افزونه ثبت نام و ورود با موبایل | Mobile Number Signup

نویسنده: زهرا بهرامی ۳ نظر منتشر شده در ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ آپدیت شده در ۳ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *