صفحه اصلی / عمومی / نمایش آمار بازدید سایت وردپرس با WP Statistics

نمایش آمار بازدید سایت وردپرس با WP Statistics

۰۹ مرداد ۱۴۰۰

۱۹ بازدید

بدست آوردن آمار بازدید سایت وردپرس و اطلاع از آمار بازدیدکنندگان سایت وردپرس به عملکرد سایت کمک خواهد کرد.  افزونه آمار وردپرس مهمترین افزونه تحلیل آمار وردپرس است. علاوه بر نمایش بازدیدکنندگان سایت و نمایش تعداد کاربران آنلاین سایت، افزونه نمایش آمار بازدید سایت با نمایش کلمات کلیدی به شما کمک خواهد کرد که بدانید کاربران سایت وردپرس شما به دنبال چه هستند. در این مقاله با آموزش افزونه آمار وردپرس فارسی خواهیم دید که علاوه بر ابزارهایی مانند گوگل آنالیتیکس، افزونه WP-Statistics برای بررسی آمار بازدیدکنندگان سایت و شناخت کاربران برای ارتقای سئو سایت نیز بسیار مفید خواهد بود. تحلیل آمار وردپرس برای شروع تحلیل رفتار کاربر و پیدا کردن راه حل های مناسب در جهت بهبود بازدید سایت برای مدیران وبسایت ضروری است. با ما همراه باشید.

نمایش آمار بازدید سایت وردپرس با WP Statistics

افزونه WP-Statistics

WP-Statistics یک ابزار پیشرفته، رایگان و در عین حال ساده برای اطلاع از آمار وب سایت وردپرسی شماست. کاربران وب سایت شما را با نشان دادن مرورگر، موتور جستجوی مورد استفاده و پربازدیدترین مطالب بر اساس دسته ها، برچسب ها و نویسندگان مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد. WP Statistics به بسیاری از زبانها ترجمه شده است. آمار ها بصورت نمودار ارائه می شود و براحتی قابل مشاهده است.  گزارش های مهم افزونه آمار بازدید سایت وردپرس برای افزایش بازدید سایت و سئو  هم بسیار مهم و کاربردی است.

یکی از مهمترین مزایای WP Statistics این است که همه داده ها را بصورت محلی در وردپرس ذخیره می کند. در اینصورت مقررات حفاظت از اطلاعات عمومی (GDPR) نیز رعایت خواهد شد. علاوه بر همه مزایای افرونه آمار سایت کاهش سرعت سایت و افزایش حجم دیتابیس از معایب WP Statistics هستند.

امکانات افزونه آمار سایت وردپرس

با استفاده از داشبورد ساده افزونه WP Statistics بینش بهتری از مشتری کسب کنید تا آمار دقیق را به روشی آسان درک کنید. افزونه  WP-Statistics با ۶۰۰۰۰۰ نصب فعال مهمترین افزونه آمار سایت وردپرس است. از ویژگی ها و امکاناات این افزونه می توان موارد زیر را نام برد:

 • نمایش تعداد ورودی های موتور های جستجو Google ، Bing ، DuckDuckGo ، Yahoo ، Yandex
 •  مخفی کردن آدرس های IP در پایگاه داده برای محافظت از حریم خصوصی کاربران شما
 • به روز رسانی خودکار پایگاه داده GeoIP (موقعیت‌یابی جغرافیایی آی‌پی)
 • گزارشات الکترونیکی آمار
 • تنظیم سطح دسترسی برای مشاهده و مدیریت نقش ها بر اساس نقش های وردپرس
 • فیلتر کاربران بر اساس معیارهای مختلف از جمله: نقشهای کاربر، روباتهای معمولی، زیر شبکه های IP، آدرس صفحه، صفحه ورود، صفحات RSS، صفحات سرپرست، کشور، تعداد بازدیدها در روز و نام دامنه
 • هرس خودکار پایگاه های داده قدیمی
 • کد کوتاه برای انواع مختلف داده در صفحات
 • راهنمای جامع مدیریت
 • نمودارها همراه با فیلتر کردن داده ها و آمار بصری
 •  به رسمیت شناختن کشور بازدیدکنندگان
 •  به رسمیت شناختن شهر بازدیدکنندگان
 •  تعداد ارجاعات از هر سایت مرجع
 •  پشتیبانی از ابزارها برای نمایش آمار
 •  ایمیل های گزارش آماری
 •  آمار در زمان واقعی

دانلود و نصب افزونه WP Statistics

برای دانلود و نصب افزونه آمار بازدید وردپرس

۱٫به پیشخوان سایت وردپرس خود مراجعه کنید.

۲٫در قسمت افزونه های گزینه افزودن را کلیک کنید.

۳٫ در جستجوی افزونه های WP Statistics را جستجو کنید.

۴٫در نتایج جستجو افزونه آمار وردپرس را نصب و فعال کنید.

نمایش آمار بازدید سایت وردپرس با WP Statistics

۵٫با نصب افزونه گزینه آمار به پیشخوان اضافه می شود. امکانات افزونه آمار در لیست گزینه های آن قابل مشاهده است.

نمایش آمار بازدید سایت وردپرس با WP Statistics

choosearea

قسمت های مختلف افزونه wp statistics
مرور کلی 

با انتخاب گزینه مرور کلی گزارشی کلی از آمار بازدیدکنندگان سایت وردپرس با تعیین تاریخ مورد نظر، صفحات پربازدید، ورودی های موتور جستجو، پلتفرم های مورد استفاده و کاربران آنلاین را می توان نمایش داد. تصویر زیر نمونه ای از یک مرور کلی وضعیت یک سایت است.

نمایش آمار بازدید سایت وردپرس با WP Statistics

 

بازدیدها

در قسمت بازدید ها متوجه خواهید شد که از بازدید سایت شما در بازه های زمانی مشخص و  تعداد صفحاتی که در سایت باز شده چگونه بوده است.

آنلاین

در این قسمت کاربران آنلاین نمایش داده می شود و شما علاوه بر تعداد کاربرین حاضر در وبسایت، فعالیتی که انجام میدهند را مشاهده خواهید کرد.

ارجاع دهنده‌‌‌‌‌ها

سایت هایی که به سایت شما لینک داده اند را شناسایی خواهید کرد.

کلمات جستجو شده

کلمات کلیدی که توسط کاربر بیشتر جستجو شده را در قسمت کلمالت جستجو شده مشاهده کنید.

جستجوها

قسمت جستجوها اطلاعاتی در مورد ورودی موتورهای جستجو در بازه‌های مختلف می‌دهد که شما می‌تونید بفهمید چه مقدار ورودی از سمت موتورهای جستجو داشته‌اید.

برگه‌‌‌‌‌ها

آمار برگه‌های ثابت سایت در قسمت برگه ها قابل مشاهده است.

نویسنده ها

مطالب نویسندگان و بازدید مطالب آن ها به تفکیک در این بخش گزارش می شوند.

مرورگرها

نوع سیستم‌عامل، نوع و نسخه های مرورگر (کروم، فایرفاکس و…) بازدیدکننده گان در این قسمت به شما ارائه می شود.

برترین بازدیدکنندگان

بازدیدکنندگان  آی پی‌هایی که امروز از سایت شما بازدید کرده‌اند را نمایش می دهد. محل کاربران روی نقشه، نوع مرورگر، تاریخ، آی‌پی، پلت‌فرم، لینک و تعداد بازدیدها نیز برای شما قابل مشاهده است.

نمایش آمار بازدید سایت وردپرس با WP Statistics

بهینه‌‌‌‌‌سازی

اطلاعات مربوط به بهینه‌سازی منابع وب سرور، اطلاعات پرونده، اطلاعات نگارش، اطلاعات سرور و بقیه امور مربوط به بهینه‌سازی را در اختیار شما قرار می دهد.

تنظیمات

تنظیمات کلی در قسمت های عمومی، آی پی کاربران،  حریم خصوصی، اطلاعیه‌ها، پیشخوان، Roles، استثنائات، CLI، تعمیر و نگه‌داری و بازگردانی را در قسمت تنظیمات افزونه انجام دهید.

 استفاده از گوگل آنالیتیکس و بازدید کنندگان سایت

گوگل آنالیتیکس یکی از دقیق ترین ابزار ها برای  اطلاع از جزئیات ترافیک سایت و تعامل کاربران است. می توانید بدانید چند نفر از وب سایت شخصی یا تجاری شما دیدن می کنند ، از کجا آمده اند ، از چه مرورگرها و موتورهای جستجو استفاده می کنند و از کدام محتوا ، دسته ها ، برچسب ها و کاربران شما بازدید بیشتری دارند. اطلاعات بیشتر در بازه افزونه گوگل آنالیتیکس را در مقاله ثبت سایت در گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) مطالعه کنید. علاوه بر گوگل آنالیتیکس ابزارهای دیگری مانند Microsoft Clarity وجود دارد که  امکانات تحلیلی و ترافیکی سایت را در اختیار شما قرار می دهند.

نمایش آمار بازدید سایت وردپرس با WP Statistics

 افزونه ردیابی رتبه سایت در گوگل

سرویس ها و ابزار های زیادی برای اطلاع از آمار و وضعیت سایت خود وجود دارد، مانند ابزار گوگل آنالیتیکس، HiStats، وب گذر و…. ولی اگر بخواهیم از پیشخوان سایت خود آمار بازدیدکنندگان سایت را بررسی کنید یکی از روش های بدست آوردن آمار بازدید سایت استفاده از افزونه های وردپرس است. با افزونه WP-Statistics آشنا شدیم. پیشنهاد می کنیم این افزونه را نصب کنید و از آمار سایت خود شگفت زده شوید!

 


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

انجام پایان نامه و چاپ مقاله

انجام پایان نامه و مشاوره پایان نامه با استفاده از جدید ترین مقالات روز دنیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *