صفحه اصلی / خبرهای تکنولوژی / ممنوعیت تبلیغات سیاسی در فیسبوک و گوگل ادامه دارد

ممنوعیت تبلیغات سیاسی در فیسبوک و گوگل ادامه دارد

ممنوعیت تبلیغات سیاسی در فیسبوک و گوگل ادامه دارد

با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در روزهای گذشته، بسیاری از رسانه ها و شبکه های اجتماعی به تبلیغات سیاسی برای نامزدهای این انتخابات پرداخته بودند، اما فیسبوک و گوگل به عنوان ۲ غول فناوری در آمریکا هرگونه فعالیت سیاسی برای کاربران خود را ممنوع کرده و دلیل آن را جلوگیری از نشر اخبار کذب و نادرست در خصوص کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده عنوان کردند. به گفته آنها قرار بود که این ممنوعیت تا یک هفته پس از اعلام نتایج ادامه داشته و سپس حذف شود اما با توجه به ابهامات موجود در نتایج انتخابات آمریکا، این ممنوعیت همچنان برقرار بوده و در حال بررسی میباشد.

عدم پذیرش شکست توسط دونالد ترامپ و ادعاهای او در خصوص تقلب در انتخابات سبب ایجاد ابهام در نتیجه نهایی شده و در برخی از ایالت ها نتایج آرا مجدداً در دست بررسی و تعیین وضعیت نهایی میباشد. به همین دلیل طرفداران ترامپ به انتشار اخبار کذب در فضاهای مجازی گوناگون پرداخته و همین فعالیت های تعصبی و جانبدارانه سبب شده تا گوگل و فیسبوک تصمیم به ادامه این ممنوعیت داشته باشند.

با وجود این محدودیت هنوز هم اخبار کذب و بدون سند و مدرک در رسانه هایی مثل توییتر، یوتیوب و فیسبوک در حال انتشار است. این مساله سبب انتقاد جو بایدن و طرفدارانش از فیسبوک شده و اعلام کرده اند که کمپین “Stop stealing” (سرقت را متوقف کنید) و خشونت های هواداران ترامپ در این فضاهای مجازی کنترل نشده و این شبکه توانایی سرکوب خشونت را نداشته است.

بیل روسو (معاون کمپین انتخاباتی جو بایدن)، فیسبوک را عامل بر هم زدن دموکراسی جامعه و به وجود آوردنده جنبش مجازی غیرقانونی در آمریکا میداند. در حالی که این شرکت تلاش خود را برای جلوگیری ازاینگونه جنبش ها و پخش شدن اطلاعات نادرست انجام داده و بسیاری از گروه ها و صفحات مرتبط را مسدود کرده است اما شواهد نشان می دهند که به طور کامل نتوانسته با این فعالیت ها مقابله کند.

با توجه به اثر بخش نبودن محدودیت ها و نظارت مستمر و همچنین ادامه اغتشاشات و اعتراضات در آمریکا بر نتیجه ی انتخابات ، راب لترن (مدیر محصول فیسبوک) ، در توییتر خود اعلام کرد :

ما به طور موقت تعدادی از اقداماتی که برای محافظت از روند انتخابات در نظر گرفته ایم را تمدید می کنیم . همه در آمریکا در فیسبوک و اینستاگرام خود در زیر پستهایی که در خصوص کاندیداها میباشد نشانه ای مبنی بر <بایدن برنده پیش بینی شده است> را مشاهده خواهند کرد.

 

ممنوعیت تبلیغات سیاسی در فیسبوک و گوگل ادامه دارد

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / ۵٫ تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

The following two tabs change content below.
ممنوعیت تبلیغات سیاسی در فیسبوک و گوگل ادامه دارد
ممنوعیت تبلیغات سیاسی در فیسبوک و گوگل ادامه دارد
منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

انتشار برنامه در گوگل پلی استور

انتشار برنامه در گوگل پلی استور

اگر شما یک برنامه نویس موبایل هستید و علاقه دارید تا اپلیکیشن خود را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *