صفحه اصلی / توییتر / ممنوعیت تبلیغات سیاسی در توییتر

ممنوعیت تبلیغات سیاسی در توییتر

ممنوعیت تبلیغات سیاسی در توییتر

جک دورسی مدیرعامل توییتر اعلام کرده است از تاریخ ۲۲ نوامبر معادل با ۱ آذرماه هرگونه تبلیغات سیاسی در این پلتفرم ممنوع خواهد شد.

تفاوتی ندارند تبلیغات سیاسی از سوی نامزدهای انتخاباتی باشد و یا تبلیغاتی با هدف افزایش آگاهی عموم در ارتباط با موضوع انتخابات، هر نوع فعالیت مرتبط با تبلیغات سیاسی ممنوع خواهد شد. البته لازم به ذکر است توییت هایی با هدف تشویق عموم به رای دادن اجازه ی انتشار خواهند داشت. جک دورسی در توییت خود اعلام کرده است در تاریخ ۱۵ نوامبر معادل با ۲۴ آبان خط مشی کاملی را در این ارتباط ارائه خواهند داد.

مدیر عامل توییتر اذعان داشته است این تصمیم بر مبنای اصول و واقعیت های عملی اتخاذ شده است و آنها بر این باورند که پیام های سیاسی در توییتر باید با تعامل مردم و لایک و یا به اشتراک گذاری آن ها پخش گردد و پخش و نمایش آن به واسطه ی پول اقدام صحیحی نیست.

شاید این تصمیم توییتر پس از هفته ها مشکل فیسبوک در ارتباط با همین موضوع اتخاذ شده باشد. گویا چندی پیش کمپین ریاست جمهوری جو بایدن (کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا) طی نامه ای به فیسبوک، توییتر  و یوتیوب درخواست حذف تبلیغات غلط و بی پایه و اساس را داده است. در حقیقت انگیزه اصلی وی برای ارسال چنین نامه ای این بود که گویا کمپین جوبایدن از سوی کمپین دونالد ترامپ مورد حمله قرار گرفته و کمپین ترامپ تبلیغاتی با ادعاهای عجیب همچون ارتباط خانواده بایدن با دولت اوکران را منتشر کرده است.

البته که فیسبوک در حواب نامه ی جو بایدن اعلام کرده است، تبلیغات سیاسی که بر روی پلتفرمش پخش میشوند را از نظر صحت بررسی نمیکند.

با توجه به شواهد و اخباری که در نشریه ی USA Today نیز منتشر شده است، فیس بوک هیچ تمایلی به تغییر در روند خود ندارد و همچنان از نظر آن ها دلیلی برای بررسی صحت تبلیغات سیاسی وجود ندارد.

اما توییتر نظر متفاوتی دارد. جک دورسی در توییتی اعلام کرده است تبلیغات سیاسی یک نوع آزادی بیان نیست و به معنای پرداخت پول جهت دسترسی به مردم می باشد.

با توجه به بررسی درآمد سال ۲۰۱۸ توییتر و اگاهی از آن که تبلیغات سیاسی تنها ۳ میلیون دلار برای توییتر درآمدزایی کرده است میتوان گفت توییتر با خبر ممنوعیت تبلیغات سیاسی در پلتفرمش فداکاری چندانی نکرده است. شاید هم اعلام ممنوعیت تبلیغات سیاسی یک تاکتیک بازاریابی بوده و شمار کاربران فعال توییتر را افزایش دهد. در پشت این خبر عبارتی همچون “به توییتر بیایید این جا خبری از تبلیغات خسته کننده ی سیاسی نیست” نهفته است.

به هر صورت این اقدام بزرگی برای بزرگترین شبکه ی اجتماعی جهان است و ممکن است تاثیراتی نیز بر روی انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا داشته باشد. حتی شاید تصمیم به عدم نمایش این نوع از تبلیغات توسط توییتر برای باقی شبکه های اجتماعی نیز همچون محرکی عمل کند.

منبع : engadget

ممنوعیت تبلیغات سیاسی در توییتر

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز
/ ۵٫ تعداد نظرات :

The following two tabs change content below.
منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

همکاری گوگل و اپل برای مقابله با کرونا

همکاری گوگل و اپل برای مقابله با کرونا

در شرایطی که بحران کرونا تمامی جوانب جامعه را تحت تاثیر قرار داده است، شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *