صفحه اصلی / اینستاگرام / ممنوعیت انتشار تصاویر فتوشاپی در اینستاگرام

ممنوعیت انتشار تصاویر فتوشاپی در اینستاگرام

ممنوعیت انتشار تصاویر فتوشاپی در اینستاگرام

اینستاگرام با هدف مقابله با انتشار اخبار جعلی از طریق این شبکه مجازی تصمیم گرفته است که تصاویر فتوشاپ شده را به کاربران خود نمایش ندهد.

اگر از کاربران اینستاگرام هستید و اخیرا در قسمت فید برخی از تصاویر را به صورت تار می بینید نگران نباشید تنها برای شما این اتفاق نمی افتد.

اینستاگرام اخیرا اعلام کرده است از این بعد با تصاویری که با فتوشاپ دستکاری شده اند را با برچسب “false information” (اطلاعات غلط) به صورت تار نمایش خواهد داد. بر طبق بیانیه اینستاگرام حتی تصاویری که تنها با هدف زیباسازی هم فتوشاپ شده اند از باقی تصاویر متمایز خواهند شد و شامل این قانون می باشند.

این تصمیم در حقیقت بخشی از عملکرد شرکت مادر آن یعنی فیسبوک برای جلوگیری از پخش شدن اخبار جعلی بوده است. تاکنون اینستاگرام به صورت شفاف اعلام نکرده است که چه مواردی از نظر این پلتفرم محبوب “اطلاعات غلط” در نظر گرفته می شوند.

بنابراین تصاویری که از نظر اینستاگرام به عنوان “false information” شناسایی گردد توسط هشتگ ها دسترسی به آن دشوار خواهد شد و همچنین کمتر در قسمت Explore اینستاگرام نمایش داده خواهد شد. این در صورتی است که تصویر مذکور همچنان در صفحه شما و قسمت فید قابل مشاهده خواهد بود با این تفاوت که اگر فردی بر روی تصویر کلیک کند قبل از نمایش آن به صورت تمام صفحه، هشداری مشاهده خواهد کرد.

به عنوان مثال تصویر زیر نمایانگر مردی است که بر روی یک کوهستان رنگ آمیزی شده ایستاده است. با توجه به این که در واقعیت همچین کوهستانی وجود ندارد لذا کاربران قبل از مشاهده آن تصویر، هشداری بر مبنای غلط بودن اطلاعات تصویر مذکور مشاهده خواهند کرد.

ممنوعیت انتشار تصاویر فتوشاپی در اینستاگرام

گویا تصمیم اخیر اینستاگرام در جهت پایان دادن به بحث همیشگی موجود در این پلتفرم با عنوان واقعی و یا عدم واقعی بودن تصاویر بوده است.

در حالی که برخی از کاربران به شدت نگران از بین رفتن میم های فضای مجازی هستند از اینستاگرام خواستار شفاف سازی دستورالعمل های خود در ارتباط با نمایش تصویری با برچسب “False information” شده اند.

ممنوعیت انتشار تصاویر فتوشاپی در اینستاگرام

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز ۵ / ۵٫ تعداد نظرات : ۱

The following two tabs change content below.

منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

اطلاعات میلیون ها کاربر صدمین سایت محبوب جهان افشا شد

سایت Freepik، به عنوان محبوب ترین سایت گرافیک جهان، روز گذشته اعلام کرد که بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *