صفحه اصلی / تکنولوژی / مقابله با تحریم های آمریکا به سبک شرکت های چینی

مقابله با تحریم های آمریکا به سبک شرکت های چینی

مقابله با تحریم های آمریکا به سبک شرکت های چینی

چندی پیش اپراتورهای اصلی کشور چین بهره برداری از اینترنت ۵G (نسل پنجم) را در چند شهر بزرگ چین به صورت رسمی آغاز کردند و اعلام کرده اند که تا پایان سال ۲۰۱۹ ، ۵۰ شهر دیگر را نیز تحت پوشش اینترنت نسل جدید قرار خواهند داد.

اپراتورهای اصلی چین با نام china Telecom، china Unicom و china mobile در وب سایت های رسمی خود و در فروشگاه های اینترنتی هزینه ی اینترنت نسل پنج را با شروع قیمت ماهی ۱۲۸ یوان معادل با ۱۸ دلار می باشد و از تاریخ ۱ نوامبر اینترنت ۵G در سطح این کشور در دسترس شهروندان قرار گرفته است.

گویا تا پیش از این پکن تصمیم داشته تا اوایل سال ۲۰۲۰ از اینترنت ۵G بهره برداری نماید اما تنش های اخیر این کشور با ایالت متحده آمریکا و به خصوص تحریم بزرگترین شرکت مخابراتی چین یعنی هواوی، بهره برداری از اینترنت نسل جدید را تسریع بخشید.

کمپانی Bernstein در گزارشی اعلام کرده است:

“چین روز جمعه بزرگ ترین شبکه اینترنت G5 دنیا را راه اندازی خواهد کرد و ابعاد این شبکه و قیمت خدمات اینترنت نسل جدید تاثیر بسیار مهمی بر زنجیره تامین خواهند گذاشت”

در حال حاضر شهر های بزرگ چین از جمله پکن، شانگهای، گوانژو و هانگژو تحت پوشش اینترنت نسل پنجم قرار گرفته اند و مقامات چینی اعلام کرده اند که تا پایان سال ۲۰۱۹ بیش از ۵۰ هزار ایستگاه اینترنت نسل پنجم در ۵۰ شهر دیگر چین راه اندازی خواهد شد.

دقیقا همزمان با راه اندازی اینترنت ۵G در چین، کمپانی های چینی همچون هواوی و شیائومی نیز از موبایل های جدید که اینترنت ۵G را ساپورت میکند، رونمایی کردند. شرکت هواوی پیش بینی کرده است در سال آینده با فروش گوشی های هوشمند ۵G درآمد این کمپانی افزایش چشمگیری خواهد داشت.

مقامات کمپانی شیائومی نیز اعلام کرده اند که در سال آتی این کمپانی بیش از ۱۰ مدل گوشی هوشمند ۵G را به بازار عرضه خواهند کرد. این در حالی است که تمایل افراد به خرید گوشی های ۴G کاهش میابد.

منبع : reuters

مقابله با تحریم های آمریکا به سبک شرکت های چینی

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز
/ ۵٫ تعداد نظرات :

The following two tabs change content below.

منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

اجبار اینستاگرام برای احراز هویت اکانت های مشکوک

اجبار اینستاگرام برای احراز هویت اکانت های مشکوک

اینستاگرام اقدامات سختگیرانه جدیدی را برای شناسایی ربات ها و سایر اکانت هایی که قصد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *