صفحه اصلی / افزایش امنیت وردپرس / محدودیت در تعداد دفعات ورود وردپرس با WP Limit Login Attempts

محدودیت در تعداد دفعات ورود وردپرس با WP Limit Login Attempts

محدودیت در تعداد دفعات ورود وردپرس یکی از راه‌هایی است که با استفاده از ان قادر خواهید بود تا امنیت وردپرس را افزایش داده و تا حد مطلوبی از میزان نفوذ هکران و سوءاستفاده‌کنندگان به سایت وردپرسی خود جلوگیری کنید.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از آنها قادر خواهید بود تا تعداد دفعات ورود در وردپرس را محدود کرده و در صورتی که کاربری بیش از تعداد تعیین شده موفق به ورود در سایت نشد بر اساس آی‌پی خود تا مدت زمانی دیگر قادر به ورود در سایت نباشد.

چرا باید دفعات ورود در وردپرس را محدود کنیم؟!

همواره هکرها در تلاش هستند تا با ورود به یک وبسایت وردپرسی از روش های مختلف امنیت ان را زیر سوال برده و اقدام به سوءاستفاده از سایت شما کنند. یکی از معمول‌ترین این روش‌ها توسط ورود با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور صورت می‌گیرد که در مواقعی به صورت حملات پی در پی صورت می‌گیرد که به آن حملات Brute Force می‌گویند.

حملات Brute Force چیست؟!

این نوع حملات یکی از روش های معمول هکران برای ورود در سایت می‌باشد که عمدتا توسط نرم‌افزارهایی صورت گرفته و در آن بر اساس حدس و گمان رمز‌های متعددی وارد می‌شود تا در نهایت به رمز صحیح برسند. هرچه رمز طولانی‌تر و متشکل از اعداد، حروف و کاراکترهای خاص باشد این زمان برای حدس زدن رمز و حتی میزان موفقیت بهبود خواهد یافت.

حال برای اینکه بتوان جلوی این نوع حملات را گرفت لازم است تا از تمامی راه‌های موجود برای ورود در سایت جلوگیری کرد که از جمله آنها می‌توان استفاده از کپچا در فرم ورود وردپرس و محدودیت در تعداد دفعات ورود در وردپرس اشاره کرد که در این مقاله قصد معرفی آن را دارم.

محدودیت در تعداد دفعات ورود وردپرس

محدودیت در تعداد دفعات ورود وردپرس با WP Limit Login Attempts

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان WP Limit Login Attempts در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۳۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۵ را ازآن خود نماید که با استفاده از ان می‌توانید تعداد دفعات ورود در وردپرس را محدود کنید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان WP Limit Login در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه افزونه هدایت شوید.

محدودیت در تعداد دفعات ورود وردپرس با WP Limit Login Attempts

Number of login attempts: در این بخش قادر خواهید بود تا تعداد دفعات ورود ناموفق به پیشخوان وردپرس را تعیین کنید تا در صورت رسیدن به این تعداد کاربران دیگر حتی اگر نام کاربری و رمز صحیح را وارد کردند قادر به ورود در سایت نباشند.

Lockdown time in minutes: در این قسمت می‌توانید مدت زمان مورد نظر برای محدودیت دوره زمانی برای ورود در سایت را تعیین کنید تا پس از گذشت این مدت زمان کاربران امکان ورود به سایت را داشته باشند.

Number of attempts for captcha: در این بخش نیز می‌توانید تعداد کاراکتر برای کپچا را در فرم ورود تعیین کنید تا در فرم ورود مورد استفاده قرار گیرد.

Enable captcha: با فعال کردن این گزینه نیز می‌توانید کپچا را فعال کنید تا در فرم ورود وردپرس نمایش داده شود.

در نهایت پس از اینکه تنظیمات را ذخیره کنید حال هرگاه کاربری اقدام به ورود در سایت کند و به تعداد دفعات تعیین شده موفق به ورود نباشد برای مدت تعیین شده امکان ورود در پیشخوان برای وی غیرفعال خواهد شد.

محدودیت در تعداد دفعات ورود وردپرس با WP Limit Login Attempts


امتیاز شما از ۱ تا ۵


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

لایه های امنیت پایگاه داده

لایه های امنیت پایگاه داده

تامین امنیت پایگاه داده یا data center ها یکی از حساس ترین و البته مهمترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *