صفحه اصلی / اموزش وردپرس / قالب چند منظوره وردپرس چیست و چه کاربردهایی دارد؟ | وردپرس داغ | افزونه رایگان

قالب چند منظوره وردپرس چیست و چه کاربردهایی دارد؟ | وردپرس داغ | افزونه رایگان

“ساید بارها ، ویجت ها ، فوتر ، افزونه ها ، دسته ها ، قالب ها ، برچسب ها ، پرمالینک ها ” اگر مبتدی باشید با شنیدن این کلمات بدون شک سردرگم خواهید شد اما به نظر می رسد که سایت وردپرسی شما بدون وجود آن ها از لحاظ بصری ظاهر مناسبی نخواهد داشت. بنابراین هنگامی که در حال ساخت یک وب سایت جدید هستید ، اولین و مهم ترین چیز انتخاب قالب مناسب برای وب سایت خود می باشد که یک نوع از آن ها قالب چند منظوره وردپرس است که در این مقاله به بررسی آن میپردازیم.

امروزه وردپرس قالب های متنوع در انواع مختلفی را ارائه داده است که این تنوع تصمیم گیری را برای کاربران دشوار می کند. یکی از قالب های محبوب قالب های چند منظوره می باشد که طرح های مختلفی مانند صفحات وبلاگ شخصی ، فروشگاه های تجارت الکترونیکی و غیره را ارائه می دهد.

این نوع قالب ها سفارشی سازی آسان و بدون نیاز به کدگذاری را ارائه می دهند و حتی یک فرد بی تجربه و مبتدی نیز می تواند طرح ها و امکانات مورد علاقه خود را در وب سایت پیاده سازی و عملی کند. بنابراین ما در این مقاله قصد داریم در رابطه با این نوع قالب ها ، مزایا و کاربرد آن ها صحبت کنیم و همچنین سه قالب چند منظوره ی کلو ، کامیل و ایو را معرفی خواهیم کرد.

قالب چند منظوره وردپرس چیست؟

قالب چند منظوره وردپرس چیست و چه کاربردهایی دارد؟ | وردپرس داغ | افزونه رایگانقالب های چند منظوره همانطور که در ابتدا نیز گفته شد دارای طرح و امکانات متنوعی می باشند و می توانید با استفاده از آن ها خروجی دلخواه خود را بدست آورید. در قالب های چند منظوره شما می توانید هر زمان که نسخه جدیدی ارائه شود ، آن را به روز رسانی کنید و میانبرها ، کدها و عناصر دیگر را اضافه کنید. با استفاده از این قالب ها شما می توانید یک وب سایت کاملاً منحصر به فرد با امکانات بسیار زیاد و کاربردی راه اندازی کنید.

این نوع قالب ها می توانند برای انواع وب سایت ها مناسب باشند. علاوه بر این ، این قالب ها یک چارچوب انعطاف پذیر دارند که هر آنچه که توسعه دهنده وب به آن نیاز دارد را در بر می گیرد. به عنوان مثال ، این نوع از قالب چند منظوره وردپرس به طور کلی برای وب سایت های جدید ، وبلاگ ها ، وب سایت های تجاری ، فروشگاه های تجارت الکترونیکی ، و سایر موارد دیگر مناسب هستند و از آن ها می توان برای وب سایت های مختلف با اهداف متفاوت استفاده کرد. قالب های وردپرس را در حالت کلی می توان به ۲ نوع مختلف تقسیم کرد :

 • قالب های ساده
 • قالب چند منظوره وردپرس

این دو نوع با یکدیگر متفاوت هستند و در ادامه تفاوت آن ها را خواهیم گفت تا شما متوجه شوید کدامیک برای کسب و کار شما مناسب تر می باشد.

تفاوت های قالب ساده با قالب چند منظوره چه می باشند؟

همانطور که می دانید قالب های وردپرسی چند منظوره وردپرس با کنار گذاشتن مفاهیم طراحی سنتی برای ایجاد طرح ها و وب سایت های منحصر به فرد در تلاش است و در مقایسه با قالب های معمولی ، قالب چند منظوره وردپرس تقریباً قیمت یکسانی دارد. اما آنچه آن ها را از یکدیگر متفاوت می کند مجموعه وسیعی از امکاناتی است که قالب های چند منظوره  ارائه می دهند. این نوع قالب ها دارای ویژگی های پویا هستند و ویژگی های مورداستفاده بسته به نوع کسب و کار متفاوت است اما در حالت کلی قالب های چند منظوره برای هر نوع کسب و کاری مناسب است.قالب چند منظوره وردپرس چیست و چه کاربردهایی دارد؟ | وردپرس داغ | افزونه رایگان

با استفاده از قالب های چند منظوره، معمولاً طیف وسیعی از گزینه ها را برای سفارشی سازی در اختیار خواهید داشت. علاوه بر این ، این نوع قالب ها این امکان را برای شما فراهم می کنند تا از یک قالب یکسان و واحد در چندین پروژه استفاده کنید و آن ها را متناسب با نیازهای وب سایت مناسب به طور کامل تری تنظیم و پیاده سازی کنید. اما انجام این کار با استفاده از قالب های ساده بسیار پیچیده و سخت می باشد.

همچنین افراد در قالب وردپرس ساده آزادی عملکرد کمتری دارند و آن ها انعطاف پذیری قالب های چند منظوره را ندارند. این نوع از قالب ها تنها برای نوع خاصی از وب سایت طراحی شده اند. به عنوان مثال ، شما تنها می توانید از آن ها برای وبلاگ ها و یا فروشگاه های آنلاین و همچنین موضوعات خاص تری مانند سایت پادکست استفاده کنید.

قالب های ساده و یا چند منظوره : کدامیک برای من مناسب تر است؟

واقعیت این است که هر دو نوع قالب چند منظوره و ساده برای انواع خاصی از پروژه ها مفید است. به عنوان مثال ، اگر می خواهید نوع خاصی از سایت را راه اندازی کنید ، شروع کردن با یک قالب ساده برای آن منظور می تواند مفید باشد. بعلاوه ، نحوه ی استفاده از این نوع قالب ها معمولاً راحت تر می باشد و شما برای شروع راه اندازی یک وب سایت ساده و یا یک پروژه ی کوچک اغلب به قابلیت ها و ویژگی های خیلی زیادی نیاز نخواهید داشت.

با این حال ، برای پروژه های بزرگ تر بهتر است که از یک قالب چند منظوره وردپرس استفاده کنید. در اغلب موارد، یک قالب چند منظوره با نیازهای وب سایت شما و یا برای داشتن کارایی بیشتر مطابقت دارد. همچینین اگر می خواهید وب سایت شما از لحاظ امکانات بسیار مجهز باشد قالب های چند منظوره برای شما مناسب تر خواهد بود.

در نهایت این شما هستید که باید برای انتخاب قالب وردپرس خود تصمیم گیری کنید. قبل از انجام هر کاری به اهداف کسب و کاری خود از داشتن این سایت و ویژگی های موردنیاز خود فکر کنید و آن ها را لیست کنید. در مرحله ی بعد شما باید باید تصمیم بگیرید که آیا یک قالب چند منظوره برای شما مفید تر است و یا یک قالب ساده کاربردی تر می باشد. هر مسیری که بروید به طور قابل توجهی بر طراحی و عملکرد سایت شما تأثیر می گذارد ، بنابراین تصمیم گیری در این مورد بسیار ضروری می باشد.

مزایای قالب های چند منظوره : چرا باید از قالب های چند منظوره استفاده کرد؟

قالب چند منظوره وردپرس چیست و چه کاربردهایی دارد؟ | وردپرس داغ | افزونه رایگاناگر به دنبال پاسخ سریع به این سوال هستید می توانیم آن را در یک کلمه خلاصه کنیم: انعطاف پذیری. انعطاف پذیری فاکتور بسیار مهمی است که کار کردن و با یک قالب را راحت تر می کند. با این حال البته موارد بیشتری نیز وجود دارد که باعث برتری قالب های چند منظوره نسبت به سایر قالب ها می باشد. این موارد عبارتند از :

 1. به ویژگی های بیشتری دسترسی پیدا می کنید.

یکی از اصلی ترین مزایایی که باعث جلب توجه افراد به قالب های چند منظوره می شود ویژگی های آن ها می باشد. این قالب ها شما را قادر می سازند تا فرم های تماس ، دکمه ها ، گالری ها و موارد دیگر را به هر یک از صفحات یا پست های خود اضافه کنید. شما همچنین به قابلیت های پیشرفته تری مانند جداول قیمت گذاری ، گزینه های اشتراک اجتماعی و موارد دیگر دسترسی خواهید داشت. هدف این قالب ها این است که حداکثر انعطاف پذیری را به شما ارائه دهند و هرچه امکانات بیشتری در اختیار شما باشد ، هنگام ایجاد و طراحی وب سایت های جدید ، انتخاب های بیشتری خواهید داشت.

 1. با قالب های چند منظوره شما منحصر به فرد خواهید بود.

در واقع شما برای برای غلبه بر رقبا ، باید محتوا و به ویژه طراحی برجسته ای را داشته باشید. در واقع طراحی وب سایت یکی از مواردی می باشد که شما را در نظر مشتریان از سایر افراد جدا می کند. ثابت شده است که طراحی وب سایت به صورت حرفه ای اعتماد بیشتری را در ذهن مصرف کنندگان نسبت به یک برند ایجاد می کند و تقریباً ۹۴٪ افراد دلیل عدم اعتماد به وب سایت های خاص را طراحی و عدم وجود امکانات آن ها عنوان می کنند. بنابراین برای منحصر به فرد بودن و در عین حال جذب مشتری و ترافیک بیشتر بهتر است که از قالب چند منظوره وردپرس استفاده کنید. همچنین از این طریق شما می توانید اطمینان حاصل کنید که وب سایتتان شبیه سایت های دیگر نخواهد بود.

 1. شما می توانید برای چندین پروژه از یک قالب چند منظوره ی یکسان استفاده کنید.

اگر می خواهید بیش از یک وب سایت بسازید و یا حتی درگیر توسعه وب هستید، استفاده از یک قالب چندمنظوره ی وردپرس که انعطاف پذیر باشد برای همه پروژه های خود می تواند در وقت شما صرفه جویی کند. با انتخاب کردن یک قالب چند منظوره و سفارشی کردن آن شما قادر به ساخت انواع سایت های بسیار متفاوت از هم خواهید بود.

به عبارت دیگر شما با هزینه ای که برای یک قالب چند منظوره می کنید می توانید چندین سایت متفاوت ایجاد کنید و شما می توانید با استفاده از این موضوع در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کنید. در سایت هایی که از یک قالب چند منظوره استفاده شده است ، در نگاه اول اصلاً متوجه نخواهید شد که هر دوی این وب سایت ها از یک قالب یکسان استفاده می کنند و این یکی از مزایای اصلی قالب های چند منظوره است. همچنین  اگر قالب چند منظوره ای را انتخاب کنید که دارای ویژگی های فراوان و صفحه ساز باشد ، می توانید تقریباً هر نوع وب سایتی را که می خواهید را با آن ایجاد کنید.

 1. از قالب های چند منظوره بهتر پشتیبانی می شود و آن ها دائماً به روز رسانی می شوند.

قالب های چند منظوره اغلب از پشتیبانی بهتری نسبت به قالب های دیگر برخوردار هستند و این بدان معناست که شما می توانید یک موضوع برتر چند منظوره را خریداری کنید و مطمئن باشید که برای مدت طولانی دیگر دسترسی به به روزرسانی ها و پشتیبانی خواهید داشت.

 1. قالب های چند منظوره ی وردپرس برای مدت طولانی تر کار خواهند کرد.

اگر از یک تم چند منظوره وردپرس برای پروژه و یا وب سایت خود استفاده کنید ، به دلیل وجود امکانات بسیار زیاد شما را تا مدت طولانی راضی نگه خواهد داشت و تمامی نیاز های شما و کاربران را بر طرف خواهد کرد. این در حالی است که با استفاده از قالب های ساده استفاده طولانی مدت از آن بسیار مشکل خواهد بود و سرانجام شما در روزی مجبور به تعویض آن ها خواهید شد.

 1. با قالب های چند منظوره راحت تر می توانید سایت خود را در آینده توسعه دهید.

یک نکته که اغلب نادیده گرفته می شود این است که وب سایت شما نیازی به انجام تنها یک کار ندارد. به عنوان مثال ، اگر وبلاگ خود را با استفاده از قالب چند منظوره اداره می کنید ، هیچ مشکلی برای اضافه کردن فروشگاه آنلاین به همان وب سایت و تبلیغ محصولات نخواهید داشت. یکی از بهترین مزایای قالب های چند منظوره وردپرس این است که به شما این امکان را می دهد تقریباً هر نوع وب سایتی را که می خواهید ایجاد کنید. در واقع اگر در آینده تصمیم به تغییر اهداف خود گرفتید و قصد توسعه‌ی وب سایت خود را داشتید قالب های چند منظوره انجام این کار را برای شما بسیار راحت تر خواهند کرد.

معرفی سه قالب محبوب چند منظوره وردپرس

قالب چند منظوره وردپرس چیست و چه کاربردهایی دارد؟ | وردپرس داغ | افزونه رایگانتا به این جای کار با قالب های چند منظوره ، کاربرد و مزایای آن ها آشنا شده اید. در ادامه می خواهیم سه قالب محبوب چند منظوره را معرفی کنیم:

قالب ciloe قالب چند منظوره ای می باشد که برای انواع دستگاه ها به ویژه تلفن همراه طراحی شده است. همانطور که می دانید امروزه درصد زیادی از بازدید ها از طریق دستگاه های تلفن همراه انجام می شود و شما می توانید با استفاده از این قالب چند منظوره برای کاربرانی که از دستگاه موبایل استفاده می کنند یک تجربه کاربری عالی را ارمغان بیاورید.

کلو دارای فیلتر هوشمند و سرعت بسیار بالایی می باشد که فارق از نوع محتوایی که در سایت خود دارید انتظار برای بارگذاری شدن صفحه را به طور کامل از بین می برد و سرعت سایت را تا حد ممکن بهینه سازی می کند. همچنین قالب چند منظوره ی کلو به گونه ای طراحی شده است که از نظر سئو سایت شما را بهبود ببخشد و از تمامی استانداردهای ۵HTML  برخوردار خواهید بود. قالب چند منظوره ی کلو رابط کاربری بسیار ساده ای دارد و تمامی افراد مبتدی می توانند از آن به راحتی استفاده کنند.

اگر می خواهید یک وب سایت با تجربه ی کاربری عالی و انیمیشن های بسیار زیبا ایجاد کنید قالب چند منظوره Camille انتخاب بسیار خوبی خواهد بود. این قالب دارای یک صفحه قدرتمند برای انواع گزینه های سفارشی سازی سایت وردپرسی شما می باشد و یک پنلی ساده اما متشکل از انواع ابزارک ها و  ویجت ها دارد که به شما در طراحی وب سایتتان به صورت منحصر به فرد کمک خواهد کرد.

این قالب همچنین به کاربران اجازه می دهد تا با حداقل تلاش ، صفحات مختلف برای وب سایت خود را بسازند و در صورت بروز هر گونه مشکلی از پشتیبانی اختصاصی بهره مند شوند. قالب کامیل به صورت مکرر به روز رسانی می شود و در هر نسخه ی جدید آن تمامی باگ ها و مشکلات بر طرف خواهد شد و امکانات و قابلیت های جدید تری اضافه می شود. این قالب کاملاً فارسی سازی شده و راستین چین می باشد و می توانید بخش های مختلف وب سایت خود را به راحتی با آن ترجمه کنید.

قالب چند منظوره AVE دارای یک ویرایشگر بصری بسیار قوی می باشد که شما می توانید با آن سایت خود را ایجاد کرده و سفارشی کنید. شما برای ایجاد صفحات کاربردی زیبا با استفاده از این قالب به مهارت برنامه نویسی نیاز نخواهید داشت و با وجود گزینه ها و چیدمان های مختلف برای کاربرانی که به دنبال یک فالب خاص و منحصر به فرد برای وب سایت تجارت الکترونیکی خود هستند ، انجام این کار را بسیار ساده می کند.

یکی از ویژگی های بسیار خوب این قالب نصب سریع و آسان آن می باشد در واقع شما می توانید تنها با یک کلیک سایت خود را راه اندازی کرده و در عرض چند ثانیه هر نسخه ی نمایشی ، افزونه و … را نصب کنید. همچنین این قالب دارای مجموعه بزرگی از طرح ها و بخش های آزمایشی می باشد و با تمامی دستگاه ها سازگار است.

جمع بندی

همانطور که در این مقاله گفته شد قالب های چند منظوره برای آن دسته از افرادی که طرفدار خاص بودن و منحصر به فرد بودن هستند گزینه ی بسیار مناسبی می باشد. این قالب ها از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه هستند و دارای امکانات بسیار زیادی هستند که تجربه ی کاربری فوق العاده ای را برای کاربران به ارمغان می آورند. در نهایت ، نوع قالب وردپرس که استفاده می کنید به نوع اهداف کسب و کار و یا سایت مورد نظر شما بستگی داشته دارد. برخی از ویژگی های قالب های چند منظوره به صورت خلاصه شامل موارد زیر می باشند:

 • به ویژگی های بیشتری دسترسی پیدا می کنید.
 • برای چندین پروژه می توانید از یک قالب چند منظوره وردپرس یکسان استفاده کنید.
 • از قالب های چند منظوره پشتیبانی بهتری می شود.
 • قالب های چند منظوره را می توان به راحتی توسعه داد.
 • قالب های چند منظوره بسیار مقرون به صرفه هستند.

ما در این مقاله همچنین سه قالب محبوب فارسی و راست چین شده ی کلو ، کامیل و کلو را معرفی کردیم و اگر  شما برای راه اندازی سایت خود به دنبال قالب های چند منظوره هستید ، این قالب ها بسیار مناسب و کاربردی می باشند.

 


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

آموزش لینک سازی داخلی سایت | وردپرس داغ | افزونه رایگان

آموزش لینک سازی داخلی سایت | وردپرس داغ | افزونه رایگان

گوگل قبل از اینکه محتوای شما را رتبه بندی کند، به پیوند های شما نیاز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *