صفحه اصلی / خبرهای تکنولوژی / سرقت اطلاعات هزاران کارمند فیسبوک

سرقت اطلاعات هزاران کارمند فیسبوک

سرقت اطلاعات هزاران کارمند فیسبوک

اطلاعات بانکی و شخصی بیش از ده هزار کارمند فیسبوک در آمریکا به سرقت رفته است.

برطبق گزارش منتشر شده توسط Bloomberg، این اطلاعات در داخل هاردی ذخیره شده و از داخل اتومبیل یکی از کارمندان بخش منابع انسانی فیسبوک به سرقت رفته است. جالب است بدانید اطلاعات موجود در این هارد بدون رمزنگاری بوده است.

هارد مذکور حاوی اطلاعات کارمندان فیسبوک در آمریکا، از جمله نام، شماره حساب، چهار رقم آخر شماره ی بیمه تامین اجتماعی و اطلاعات مرتبط با میزان حقوق، مزایا و پاداش آن ها بوده است. فیس بوک در صبح روز جمعه از طریق ایمیلی کارمندان خود را از بروز چنین اتفاقی مطلع کرده است.

سخنگوی فیسبوک نیز اعلام کرده است به صورت دقیق اطلاعات ۲۹ هزار کارمند  فیسبوک به سرقت رفته است. در این چند سال اخیر فیسبوک حواشی بسیار زیادی در ارتباط با به سرقت رفتن اطلاعات کاربران داشته است ولی این بار اطلاعات مربوط به کاربران نبوده است و گویا فیسبوک در نگهداری اطلاعات کارمندان خود نیز دچار ضعف می باشد.

شوکه کننده تر از خبر به سرقت رفتن اطلاعات کارمندان فیسبوک، اطلاع رسانی این شرکت می باشد. گویا سرقت مذکور در تاریخ ۱۷ نوامبر رخ داده و فیسبوک در تاریخ ۲۰ نوامبر متوجه موضوع شده است و پس از سه روز به سرقت رفتن هارد را به کارمندان خود اعلام کرده و پس از گذشت تقریبا دو هفته اعلام کرده است که بر روی هاردهای به سرقت رفته اطلاعات کارمندان بدون رمزنگاری وجود داشته است.

فیسبوک به محض به سرقت رفتن هارد شروع به همکاری با پلیس کرده و همچینن به کارکنان خود نیز دوسال اشتراک خدمات حفاظت از جعل هویت داده است.

سخنگوی فیسبوک در بیانه ای در بلومبرگ خاطر نشان کرده است:

این یک سرقت بوده و شیشه اتومبیل کارمند فیسبوک شکسته و محتوایات درون آن به همراه هاردهای حاوی اطلاعات کارمندان به سرقت رفته است. پیگیری های لازم با پلیس صورت گرفته است و در حال حاضر هیچ نشانه ای از سوءاستفاده از این اطلاعات مشاهده نکرده ایم و بر این باوریم که این تنها یک سرقت اشیا بوده و هدف سارق دستیابی به اطلاعات موجود در آن ها هاردها نبوده است.

کارمندی که هاردها از داخل اتومبیل وی به سرقت رفته اند یکی از کارمندان بخش حقوق و دستمزد این کمپانی بوده و به گفته ی سخنگوی فیسبوک اجازه ی خارج کردن هاردها از دفتر را نداشته است و به تبعات آن اقدامات انظباطی برای وی اعمال خواهد گردید.

سرقت اطلاعات هزاران کارمند فیسبوک

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز
/ ۵٫ تعداد نظرات :

The following two tabs change content below.

منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

اجبار اینستاگرام برای احراز هویت اکانت های مشکوک

اجبار اینستاگرام برای احراز هویت اکانت های مشکوک

اینستاگرام اقدامات سختگیرانه جدیدی را برای شناسایی ربات ها و سایر اکانت هایی که قصد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *