صفحه اصلی / عمومی / ساخت فرم پرداخت-اتصال به درگاه پرداخت درگرویتی فرم-راست چین

ساخت فرم پرداخت-اتصال به درگاه پرداخت درگرویتی فرم-راست چین

۲۱ اسفند ۱۳۹۹

۴۳ بازدید

فرم پرداخت چیست؟

امروزه انواع مختلفی از فرم ها وجود دارند که در وب سایت ها و بنابر نیاز وب مستران مورد استفاده قرار می گیرند. هر کدام از این فرم ها با هدف مشترک ارتباط بهتر و راحت تر با کاربران و بازدیدکنندگان از وب سایت ایجاد می شوند اما فرم های پرداخت که هدف اصلی از ساخت آنها که از نام آن پیداست دریافت هزینه از کاربران در مقابل ارائه خدمات یا محصولات می باشند می توانند کاملا سفارشی بر اساس محصولات و خدمات شما ساخته شوند. در این بین افزونه فرم ساز زیادی وجود دارد که می توانید از آنها بهره بگیرید که در این مطلب به ساخت فرم پرداخت را در گرویتی فرم به عنوان یکی از محبوب ترین فرم سازها می پردازیم.

ساخت فرم پرداخت-اتصال به درگاه پرداخت درگرویتی فرم-راست چین

ساخت فرم در گرویتی فرم

افزونه گرویتی فرم امروزه در بین وب مستران وردپرسی جایگاه محبوبی پیدا کرده است به طوری که تنها در وب سایت راست چین ۳۶۰۰ بار خریداری شده است. این افزونه شما را قادر می سازد انواع فرم ها با فیلد های مختلف، قابلیت انتخاب ظاهر دلخواه و ایجاد فرم های چند مرحله ای و شرطی، ساخت فیلد های پیشرفته، قابلیت ساخت فرم و نمایش آن در زمان بندی های مختلف، قابلیت ایجاد انواع فیلدهای محاسبه گر (وزنی، و…)، قابلیت اتصال به درگاه پرداخت دلخواه می باشد.

استفاده از افزونه قدرتمند gravity form یکی از روش های ساده برای ساخت انواع فرم می باشد. مدیران وب سایت های وردپرسی می توانند با نصب و سپس فعالسازی گراویتی فرم به راحتی اقدام به ساخت فرم پرداخت نمایند.

ساخت فرم پرداخت و اتصال آن به درگاه پرداخت در گرویتی فرم نه تنها کار سخت و پیچیده ای نیست، بلکه تنها با کشیدن و انتقال فیلد مورد نظر به صفحه فرم و بدون یک خط کدنویسی امکان پذیر است.

آموزش ساخت فرم پرداخت در گرویتی فرم

همانطور که پیش تر گفتیم برای ساخت فرم پرداخت در گرویتی فرم اول لازم است این افزونه را از راست چین یا هر مارکت مجاز دیگری دانلود و در سایت وردپرسی خود نصب کنید.

پس از فعالسازی افزونه گرویتی فرم بخش جدیدی با عنوان فرم ها همانند تصویر زیر ایجاد می شود که لازم است بر روی فرم جدید کلیک نمایید.

ساخت فرم پرداخت-اتصال به درگاه پرداخت درگرویتی فرم-راست چین

پس از کلیک بر روی این گزینه شما باید نام فرم و توضیحات لازم را وارد نمایید و سپس به صفحه ساخت فرم هدایت خواهید شد. لازم به ذکر است هر کدام از المان یا فیلد هایی که شما برای فرم خود انتخاب نموده اید، دارای تنظیماتی است که می توانید تا حدود زیادی آن ها را سفارشی سازی کنید و مطابق میل خود تغییر دهید.

اما بخاطر اینکه شما عزیزان قرار است با استفاده از این فرم خدمات یا محصولاتی را به افراد ارائه دهید بایستی پس از انتخاب فیلد های دیگر خود، حتما از فیلد محصول در قسمت فیلد های قیمت گذاری استفاده نمایید. همانطور که مشاهده می کنید در تصویر زیر از فیلد هزینه حمل و نقل و محصول تکی در بخش فیلدهای قیمت گذاری استفاده شده است.

ساخت فرم پرداخت-اتصال به درگاه پرداخت درگرویتی فرم-راست چین

پس از قرار دادن این فیلد در فرم خود بایستی تنظیمات آن را اعمال نمایید و محصولات یا خدماتی را که می خواهید از طریق این فرم به فروش برسانید را مانند تصویر بالا ثبت نمایید و سپس تنظیمات خود را ذخیره نمایید. با انجام این کار, ساخت فرم پرداخت در وردپرس و با استفاده از گرویتی فرم انجام شده است بنابراین شما می توانید آن را در وب سایت خود نشر دهید اما اتصال گرویتی فرم به درگاه پرداخت نیز نیازمند فعالیتی دیگری است که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

اتصال فرم پرداخت به درگاه پرداخت زرین پال در گرویتی فرم

در این بخش از مقاله نیز قصد داریم به آموزش اتصال فرم پرداخت به درگاه پرداخت زرین پال بپردازیم. زرین پال از درگاه های پرداخت بسیار امن و معروف در ایران می باشد که کاربران بسیاری دارد و شرکت های معتبری نیز از این درگاه پرداخت استفاده می کنند.  این درگاه دارای سیستم گزارش و آمار پیشرفته برای مشاهده روند تغییرات تراکنش های شما بر اساس بازه های زمانی می باشد.

برای اتصال فرم پرداخت ساخته شده به درگاه امن پرداخت زرین پال لازم است ابتدا افزونه پرداخت آنلاین زرین پال برای پلاگین فرم ساز گرویتی فرم را نصب و فعالسازی نمایید. این پلاگین از صفحه افزونه گرویتی فرم فارسی قابل دانلود است.

بعد از نصب و فعالسازی این افزونه، گزینه زرین پال به منوی فرم پیشخوان اضافه می شود. در صورتیکه پیکربندی درگاه پرداخت انجام نشده باشد، می توانید مستقیما از همین برگه و کلیک بر روی دکمه تنظیمات اقدام کنید. در تصویر زیر تنظیمات درگاه پرداخت زرین پال را مشاهده می کنید.

ساخت فرم پرداخت-اتصال به درگاه پرداخت درگرویتی فرم-راست چین

مرچنت کد(کد درگاه پرداخت) را از صفحه کاربری زرین پال دریافت و در محل مورد نظر وارد کنید.

ساخت فرم پرداخت-اتصال به درگاه پرداخت درگرویتی فرم-راست چین

پس از آن بر روی زرین پال / افزودن جدید را کلیک کنید. حالا از بین فرم های ایجاد شده برای پرداخت یکی را که برای درگاه زرین پال ایجاد کرده اید انتخاب کنید. ما فرم زیر را تنها با سه گزینه انتخاب درگاه، هزینه حمل و نقل و مشخصات محصول ایجاد کردیم.

ساخت فرم پرداخت-اتصال به درگاه پرداخت درگرویتی فرم-راست چین

بعد از آن نوبت به تنظیم درگاه با انتخاب گزینه های هر درگاه میرسد. برای اینکار منوی فرم پیشخوان/ زرین پال/تنظیمات را انتخاب کنید و وارد tab زرین پال شوید. سپس یک فید جدید ایجاد و مطابق تنظیمات تصویر زیر، درگاه زرین پال را بعد از فعال کردن، تیک گزینه منطق شرطی را بزنید.

ساخت فرم پرداخت-اتصال به درگاه پرداخت درگرویتی فرم-راست چین

برای سایر درگاه هایی که متصل به گرویتی فرم هستند همین کار را انجام دهید. به عنوان مثال در قالب آسترا اینکار را انجام داده ایم. تنظیمات اعلان و پیام تائیدیه پرداخت یا عدم پرداخت موفق را می توانید در همین بخش تنظیمات انجام دهید.

بعد از آن برگه جدیدی ساخته و فرم پرداخت را درون آن قرار دهید و نتیجه را مشاهده کنید.

ساخت فرم پرداخت-اتصال به درگاه پرداخت درگرویتی فرم-راست چین

ساخت فرم پرداخت-اتصال به درگاه پرداخت درگرویتی فرم-راست چین

 

افزونه گرویتی فرم نیز به دلیل راحتی کار و سادگی که دارد توانسته در بین وب مستران وردپرسی طرفداران زیادی پیدا کند. افراد زیادی برای ساخت فرم های مختلف به خصوص ساخت فرم پرداخت از این افزونه استفاده می کنند. در این مطلب راجع به ساخت فرم پرداخت در گرویتی فرم با استفاده از درگاه پرداخت زرین پال صحبت شد. امیداوریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. اگر سوالی داشتید در بخش دیدگاه با ما درمیان بگذارید.


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

آموزش کار با افزونه Ultimate Affiliate Pro

آموزش کار با افزونه Ultimate Affiliate Pro

۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ۴۳ بازدید افزونه Ultimate Affiliate Pro یکی از کاملترین افزونه ای افیلیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *