صفحه اصلی / خبرهای تکنولوژی / خسارت میلیارد دلاری در پی قطعی اینترنت در هند

خسارت میلیارد دلاری در پی قطعی اینترنت در هند

خسارت میلیارد دلاری در پی قطعی اینترنت در هند

در پی اعتراضات علیه قوانین جدید شهروندی در هندوستان، دولت هند با هدف سرکوب معترضین اقدام به قطع اینترنت در بخش های بزرگ این کشور کرد. پس از آن براساس آمار اعلامی توسط یک خبرگزاری هندی با نام Firstpost، اپراتورهای اینترنت در مناطقی از هند که اینترنت در آن قطع بوده است، در هر سه ساعت چیزی در حدود ۱ میلیون دلار ضرر کرده اند.

براساس تخمین گروه مخابراتی هند با نام Cellular Operator Association of India، تمامی کسب و کارها در مناطقی که با قطعی اینترنت مواجه شدند در هر سه ساعت بالغ بر نیم میلیون دلار ضرر مالی دیده اند.

بر طبق تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۸ توسط شورای هندی تحقیق در روابط اقتصادی بین المللی، قطعی اینترنت در سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ در هند، ضرری در حدود ۳٫۰۴ میلیارد دلار بر این کشور وارد کرده است.

جالب است بدانید از سال ۲۰۱۴ تا کنون در هند در حدود ۳۵۰ قطعی اینترنت رخ داده است و طولانی ترین مدت قطعی اینترنت متعلق به ایالت جامو و کشمیر بوده که حتی پس از گذشت ۱۳۵ روز از اعتراضات مردم همچنان خبری از اتصال به اینترنت نبوده است و حتی همین الان هم تنها در دره کشمیر اینترنت در دسترس است.

در بین آخرین قطعی های اینترنت در هند میتوان قطعی اینترنت در ایالت اوتار پرادش را نام برد که در پاسخ به اعتراضات خشن مردم به قانون شهروندی، اینترنت این منطقه قطع شد. همچنین این اواخر قطعی اینترنت در شهر لکهنو با جمعیتی در حدود سه میلیون نفر گزارش شده است.

از طرفی دولت هند در دفاع از تصمیم خود برای قطعی اینترنت در پاسخ به اعتراضات مدعی شده است این اقدام برای جلوگیری از آشوب و حملات تروریستی بوده است. ولی حقیقت این است که قطعی اینترنت هیچ تاثیر مثبتی بر این موضوع ندارد و نه تنها ارتباط مردم را با هم قطع کرده بلکه ضرر مالی عظیمی به اقتصاد کشور وارد می کند.

منبع : thenextweb

خسارت میلیارد دلاری در پی قطعی اینترنت در هند

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز
/ ۵٫ تعداد نظرات :

The following two tabs change content below.

منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

اجبار اینستاگرام برای احراز هویت اکانت های مشکوک

اجبار اینستاگرام برای احراز هویت اکانت های مشکوک

اینستاگرام اقدامات سختگیرانه جدیدی را برای شناسایی ربات ها و سایر اکانت هایی که قصد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *