صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / حل مشکل پیوندهای شکسته در وردپرس • وردپرس داغ | افزونه رایگان

حل مشکل پیوندهای شکسته در وردپرس • وردپرس داغ | افزونه رایگان

شکسته شدن لینک‌ها در وبسایت زمانی رخ می‌دهد که محتوایی جا به جا شود یا آدرسی تغییر کند و امکان ریدایرکت یا انتقال به آدرس جدید برایش فراهم نباشد. در چنین مواقعی با خطای ۴۰۴ یا عدم یافتن صفحه مورد نظر مواجه می‌شویم. همین خطا باعث از دست رفتن رنک و امتیاز شما از سمت گوگل شده و دشمن سرسخت برای جذب کاربران می‌شود. حال برایتان یک خبر خوب دارم! برای مبارزه با پیوندهای شکسته در وردپرس راه‌حلی داریم که هم بتوانید آن‌ها را در وبسایت خود بیابید و هم مشکل را برطرف کنید.

پیوندهای شکسته در وردپرس

پیدا کردن پیوندهای شکسته در وردپرس همیشه به راحتی نیست و شما دقیقا نمی‌دانید چه تعداد لینک شکسته در وردپرس دارید. اما این دلیل نمی‌شود این پیوندها را به حال خود رها کنید بلکه باید با دقت و روش‌هایی آن‌ها را یافته و برطرف کنید. حال اینکه چگونه آن‌ها را بیابید به شما خواهم گفت. با ما همراه باشید.

یافتن پیوندهای شکسته

یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای یافتن لینک شکسته در وردپرس یا هر وبسایت دیگری، استفاده از Google webmaster Tools است. اگر آن را برای وبسایت خود تنظیم کرده باشید، همه چیز برایتان ساده است و می‌توانید با مراجعه به آن و وارد شدن به حساب کاربری خود به قسمت Crawl>> Crawl Errors>>Not Found بروید تا لینک‌هایی که شکسته شده‌اند و به خطای ۴۰۴ در وبسایتتان منجر می‌شوند را مشاهده کنید:

حل مشکل پیوندهای شکسته در وردپرس • وردپرس داغ | افزونه رایگان

کار سخت یافتن تمامی خطاهای ۴۰۴ موجود در سایت بود که با کمک این ابزار به راحتی انجام شد. حال باید ببینم چگونه می‌توانیم این پیوندهای شکسته شده در وردپرس را از بین ببریم.

حل مشکل لینک شکسته

در اینجا اول از همه باید ببینیم کدام یک از این لینک‌ها باید به کلی حذف شود و کدام باید ریدایرکت شود. گوگل وبمستر در این حوزه می‌گوید:

خطای ۴۰۴ بخش طبیعی و نرمالی در وبسایت است. این موضوع هر روز در حال تغییر و تحول است زیرا یک روز مطلبی متولد شده و روز دیگر از بین می‌رود. زمانی که از بین می‌رود مسلما با خطای ۴۰۴ یا پیدا نشدن صفحه مواجه خواهیم شد.

برخی قوانین ساده در انتقال آدرس قدیمی به آدرس جدید

  • زمانی که آدرس مطلبی با خطای ۴۰۴ رو به رو می‌شود باید آن را به آدرس جدید منتقل یا ریدایرکت کرد.
  • اگر لینک مطلبی که دیگر وجود ندارد را بیابید و مطلبی مشابه با آن در سایت باشد می‌توانید به آن مطلب ریدایرکت کنید.
  • اگر مطلبی از سایت شما حذف شده اما آدرس آن با خطای ۴۰۴ مشاهده می‌شود باید تصمیم به حذف کامل صفحه بگیرید تا دیگر با چنین خطایی مواجه نشوید.

حل مشکل پیوندهای شکسته در وردپرس • وردپرس داغ | افزونه رایگان

انتقال آدرس و ریدایرکت کردن برای مقابله با پیوندهای شکسته شده در وردپرس کار سختی نیست زیرا افزونه‌های وردپرس به کمک شما آمده و این مشکل را رفع می‌کنند.

جلوگیری از ایجاد لینک‌های شکسته

وقتی برای یک بار پیوندهای شکسته شده در وردپرس را از بین بردید، مسلما می‌خواهید دیگر با چنین صفحاتی در سایتتان مواجه نشوید و چنین مشکلی پیش نیاید. وقتی یک بار این تغییر مسیر را انجام دادید لطفا دیگر کاری به آدرس آن نداشته باشید و بار دیگر تغییر ایجاد نکنید مگر با آگاهی دقیق!

نتیجه گیری

هرگز اجازه ندهید پیوندهای شکسته شده در وردپرس باقی بمانند و بارها توسط کاربرانتان دیده شوند. بله به دنبال راه چاره‌ باشید. راه چاره آن در وردپرس کمک گرفتن از افزونه‌های ریدایرکت است. اول پیوندهای شکسته را بررسی کنید، بیابید و سپس در صدد رفع آن‌ها باشید.


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

۱۲ نکته طلایی برای حضور برند در شبکه های اجتماعی

۱۲ نکته طلایی برای حضور برند در شبکه های اجتماعی

با گسترش رسانه های اجتماعی، چگونه بازاریاب‌ها تصمیم می‌گیرند که روی کدام کانال‌ها برای دستیابی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *