صفحه اصلی / افزونه جایگزینی و تغییر فایلها در وردپرس / جایگزینی فایلها در رسانه وردپرس با Enable Media Replace

جایگزینی فایلها در رسانه وردپرس با Enable Media Replace

آیا تا به حال به این فکر افتاده‌اید که بدون حذف و یا جایگذاری یک فایل اعم از تصویر، موسیقی، اسناد و.. در وردپرس از طریق هاست و یا هر ترفند دیگری بخواهید تا آن فایل را با فایل دیگری جایگزین کنید؟!

اگر از دنبال کنندگان همیشگی دکتر وردپرس باشید در مطلب قبلی به نحوه تغییر نام فایلها در وردپرس پرداختیم، حال در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا افزونه‌ای را به شما معرفی کنم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا هر فایلی را که در بخش کتابخانه وردپرس وجود دارد با فایل دیگری جایگزین کنید.

جایگزینی فایلها در وردپرس با Enable Media Replace

جایگزینی فایلها در رسانه وردپرس با Enable Media Replace

جایگزینی فایلها در رسانه وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با نام Enable Media Replace در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون موفق شده است تا بیش از ۲۰۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۷ را در مخزن وردپرس ازآن خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه مشابه تصویر زیر به مسیر رسانه> کتابخانه در پیشخوان وردپرس مراجعه کرده و حالت مشاهده فایلها را از شبکه‌ای به لیستی تغییر دهید.

جایگزینی فایلها در رسانه وردپرس با Enable Media Replace

جایگزینی فایلها در رسانه وردپرس

همانطور که در تصویر مشخص شده است، فایل مورد نظر برای جایگذاری را انتخاب کرده و بر روی گزینه replace media کلیک کنید، سپس مشابه تصویر زیر فایل خود را از رایانه انتخاب کنید.

جایگزینی فایلها در رسانه وردپرس با Enable Media Replace

جایگزینی و تغییر فایلها در وردپرس

در اینجا دو نوع گزینه برای شما قرار داده شده است، اگر آن را بر روی just replace the file بگذارید، فایل مورد نظر جایگزاری خواهد شد. اما اگر آن را بر روی گزینه replace the file, use new file name update all links انتخاب کنید ضمن اینکه فایل شما جایگزین خواهد شد، بلکه فایل مورد نظر با نام جدیدی ذخیره شده و آدرس آن نیز در هر مطلبی که درج شده است تغییر خواهد کرد!

توجه داشته باشید که به دلیل ذخیره کوکی‌های مرورگر ممکن است پس از جایگزینی فایل‌ها و مراجعه به آدرس فایل مورد نظر با خطای ۴۰۴ مواجه شوید، برای این منظور حتما صفحه خود را رفرش کنید تا کوکی‌ها به روز شوند.

حال کافی‌است تا هر فایلی را که جایگزین کرده‌اید به نوشته و یا برگه مورد نظر که در آن قرار دارد مراجعه کرده و تغییرات را مشاهده کنید.


امتیاز شما از ۱ تا ۵


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

تغییر آدرس آپلود فایل وردپرس Wp Orginal Media Path

تغییر آدرس آپلود فایل وردپرس Wp Orginal Media Path

یکی از قابلیت هایی که به صورت پیشفرض در سیستم مدیریت محتوای وردپرس تعبیه شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *