صفحه اصلی / اصلی ها / تناسب اندام سریع: ۱۵ شیوه برای لاغری و تناسب اندام سریعتر

تناسب اندام سریع: ۱۵ شیوه برای لاغری و تناسب اندام سریعتر

اجازه ندهید تمرینات ورزشی اولین چیزی باشد که به دلیل برنامه‌ی زمانی شلوغ‌تان از فهرست کارهای روزمره حذف می‌شود. یاد بگیرید که چه‌طور ورزش کنید و بیش‌ترین تاثیر را از آن بگیرید. در این نوشتار درباره بهترین روش های تناسب اندام سریع نکات جالبی می خوانید.

تناسب اندام سریع: ۱۵ شیوه برای لاغری و تناسب اندام سریعتر

تناسب اندام سریع

۱. در چند ست سریع‌ ورزش کنید

یک مطالعه‌ی تازه نشان داده‌است افرادی که ۴ تا ۶ دوی تند سی ثانیه‌ای را انجام می‌دهند به اندازه‌ی کسانی که ۴۰ تا ۶۰ دقیقه تمرین ورزشی متوسط انجام می‌دهند، فایده به قلب‌شان می‌رسانند. دو راه برای بالا بردن ضربان قلب: سه دقیقه طناب بزنید یا سه بار به سمت یک هدف مشخص بدوید و برگردید. در صورتی که در یک منطقه‌ی شهری زندگی می‌کنید، موانعی را مشخص کنید و بدوید. خیلی ساده تصور کنید که اتوبوس حرکت کرده‌است و باید تند بدوید تا به آن برسید.

مطلب مرتبظ: ۶ برنامه رژیم غذایی دش برای سلامتی و تناسب اندام+ طرز تهیه

۲. خانه‌تان را تبدیل به مکانی برای پرورش اندام کنید

برای این‌که  عضلات‌تان را بیش‌تر تمرین بدهید، یک ست دمبل نزدیک مایکروفر تان قرار دهید و زمانی که منتظرید غذا گرم شود، دمبل بزنید. یک مت یوگا مقابل تحت‌تان قرار دهید تا بتوانید قبل از به خواب رفتن یا بعد از بیدار شدن، چند حرکت کششی یا یوگا انجام بدهید. یک باند مقاومتی را در حمام یا به دستگیره‌ی در ببندید و هر زمانی که وقت داشتید، ‌تمرینات مقاومتی انجام دهید. یا از توپ طبی به عنوان یک نیمکت استفاده کنید تا در زمان پرداخت صورت‌حساب‌ها یا کارهایی از این دست، قسمت مرکزی بدن‌تان تقویت شود.

۳. کمی خودتان را در شرایط ناراحتی قرار دهید

به جای این‌که کارها را به آسان‌ترین و سریع‌ترین شیوه‌ی ممکن انجام بدهید، به این فکر کنید که چه‌طور می‌توانید سطح فشار و سختی آن‌ها را افزایش دهید. حتی تغییرات کوچک می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. مثلا اگر کاپشن‌تان را در خانه جا گذاشته‌اید به مادرتان نگویید که آن‌ را از پنجربه بیندازد، خیلی ساده خودتان از پله‌ها بالا بروید و آن را بردارید.

۴. برنامه‌ی بیرون رفتن‌های شبانه‌تان را تغییر بدهید

اگر معمولا برای شام و دیدن فیلم در سینما بیرون می‌روید، برنامه‌ی دیگری بریزید که کمی فعالیت‌تان بیش‌تر شود مثلا این‌که شام بخورید و بعد پیاده‌روی کنید یا در صورتی که نمایشگاهی در شهرتان دایر است، برای بازدید از آن بروید.

مطلب مرتبط: ۷ رژیم غذایی دش برای لاغری با حفظ سلامتی و کنترل فشار خون

۵. زمان دیدن برنامه‌ی مورد علاقه‌تان ورزش کنید

در صورتی که تردمیل یا چند دمبل دارید، می‌توانید هنگام دیدن برنامه‌ی مورد علاقه‌تان مشغول تمرین شوید. به این ترتیب زمان به سرعت می‌گذرد و کالری زیادی هم از دست خواهید داد.

تناسب اندام سریع ۶: در هر ساعتی فعالیت بدنی داشته باشید

هر زمانی که فرصت دست می‌دهد، در محل کار فعالیت بدنی داشته باشید. مثلا زمانی که تلفن زنگ می‌زند به جای آن‌که پشت میز بنشینید و صحبت کنید، از جای‌تان بلند شوید و در حین راه رفتن صحبت کنید. یا می‌توانید هر نیم ساعت یک بار سه دقیقه تمرین کنید.

۷. برای انجام تمرینات تناسب اندام سریع برنامه‌ریزی کنید

شما برای مراجعه به پزشک و رفتن به جلسات کاری تاریخ‌ها را روی تقویم درج می‌کنید، پس چرا تاریخ مشخصی را برای جلسات ورزشی روی تقویم ثبت نمی‌کنید؟ مثلا در دفتر برنامه‌ریزی‌تان قید کنید که هر یکشنبه شب برای تمرین به باشگاه یا برای دویدن بیرون خواهید رفت. برای اطمینان از این‌که اعضای خانواده‌تان از این موضوع مطلع هستند، تقویم را در قسمتی از خانه قرار بدهید که همه بتوانند ببینند. به این ترتیب همه در جریان زمان انجام تمرینات ورزشی شما قرار می‌گیرند و می‌دانند که این بخشی از برنامه‌ی زندگی‌تان است و قابل تغییر نیست.

مطلب مرتبط: ۱۵ مهمترین فواید رژیم غذایی دش یا رژیم مبتنی بر علم برای سلامتی

۸. حیوان خانگی‌تان را ورزش دهید

تمرین دادن سگ بازوها و  پاهای‌تان را تمرین می‌دهد. یک مطالعه‌ که در کانادا صورت پذیرفت، نشان داد که صاحبان سگ‌ها در هفته حدود ۳۰۰ دقیقه را صرف فعالیت‌های مربوط به سگ می‌کنند. سگ ندارید؟ اشکالی ندارد! به همسایه‌تان کمک کنید.

۹. اجازه ندهید سفر برنامه‌ی زندگی‌تان را به هم بزند

به جای این‌که به سفر بروید و در حالت شل و آویزان برگردید، یک هفته‌ی پر از پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری یا هر فعالیت بدنی دیگری را برنامه‌ریزی کنید. بسیاری از هتل‌های زنجیره‌ای نیز برای کمک به شما برنامه‌هایی دارند. برخی هتل‌ها اتاق‌هایی دارند که حاوی تجهیزات تناسب اندام هستند. حتی برخی از هتل‌ها استفاده از تجهیزات تناسب اندام را به رایگان در کنار اقامت به شما ارائه می‌دهند، تجهیزاتی مانند باند پیلاتس، مت یوگا و دمبل و وزنه!

۱۰. از موسیقی و فایل‌های صوتی در هنگام پیاده‌روی و ورزش استفاده کنید

اگر آی‌پاد یا هر نوع ام‌پی‌تری پلیر دیگری دارید، یک فایل صوتی یا موسیقی‌های انگیزشی را در آن‌ها بریزید و بعد مشغول انجام فعالیت شوید. یکی دو کیلومتر اضافه‌ پیاده‌روی کردن یا نیم ساعت بیش‌تر تمرین کردن، با موسیقی یا برنامه‌ی صوتی مورد علاقه‌تان قطعا آسان‌تر خواهد بود.

مطلب مرتبط: ورزش فیتنس: ۲۵ بهترین ورزش تناسب اندام در خانه

۱۱. برای تناسب اندام سریع به خودتان نگاه کنید!

منظورمان این است که واقعا خودتان را نگاه کنید. یک آینه در مقابل تردمیل قرار بدهید. محققان پی برده‌اند افرادی که خودشان را در هنگام ورزش و انجام تمرینات در آینه نگاه می‌کنند، زودتر به نتایج مورد نظرشان دست پیدا می‌کنند. تحت نظر داشتن خودتان می‌تواند سبب می‌شود که یک برنامه‌ی تمرینی روزمره، آسان‌تر به نظر برسد!

۱۲. در هنگام ورزش موسیقی دارای ریتم تند گوش بدهید

بله! با گوش دادن به موسیقی‌هایی که ریتم تندی دارند، انگیزه خواهید گرفت و تلاش بیش‌تری خواهید کرد. و، مطابق با یک مطالعه‌ی جدید، با چنین شیوه‌ای تا ۱۵ درصد بیش‌تر ورزش خواهید کرد. جستجویی در اینترنت و سایر پلت‌فرم‌های مورد نظرتان داشته باشید و چند موسیقی را برای انجام ورزش گلچین کنید! تاثیر آن را همان جلسه‌ی اول متوجه خواهید شد.

مطلب مرتبط: ۱۰ خاصیت شگفت انگیز پیاده روی درمانی

۱۳. حواس‌تان به تعداد قدم‌های‌تان باشد

با استفاده از دستگاه قدم‌شمار روند پیشرفت‌تان را ثبت کنید؛ این کار به شما انگیزه می‌دهد (مثلا ۱۰ هزار قدم در روز می‌تواند هدف شما باشد). قدم‌شمارهای ساده فقط تعداد گام‌هایی که برداشته‌اید را ثبت می‌کند؛ اما مدل‌های پیچیده‌تر میزان کالری را که می‌سوزانید، فاصله‌ای که طی کرده‌اید و برخی دیگر را نیز در اختیارتان خواهند گذاشت.

* نکته: بسیار عالی است اگر یکی از دوستان‌تان را در باشگاه همیشه ملاقات کنید تا به هوای او از برنامه‌تان دست نکشید. دوستان تنبلی دارید؟ خوب خیلی ساده بکوشید در همان باشگاه دوستانی برای خود دست و پا کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده -سارا فیضی

منبع: ریل سیمپل

تناسب اندام سریع: ۱۵ شیوه برای لاغری و تناسب اندام سریعتر


 

نوشته های مرتبط


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

بوم مدل کسب و کار: ۱۴ نکته درباره انواع،اجزا و نمونه بوم مدل کسب و کار

بوم مدل کسب و کار: ۱۴ نکته درباره انواع،اجزا و نمونه بوم مدل کسب و کار

مدل کسب و کار نحوه‌ی خلق، ارائه، و کسب ارزش است. هر کسی روش منحصر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *