صفحه اصلی / بهینه سازی سئو / تفاوت تگ H1 و عنوان سئو در وردپرس

تفاوت تگ H1 و عنوان سئو در وردپرس

شاید بتوان گفت نوشتن عنوان اولین گزینه مهم برای تولید محتوا است. زیرا عنوان نه تنها برای کاربران، بلکه اهمیت ویژه ای برای موتور های جستجو نیز دارد. عنوان اولین فرصتی است که شما شانس آن را دارید تا به وسیله آن کاربر خود را حفظ کنید. به همین دلیل است که بارها و بارها گفته ایم در انتخاب عنوان دقت کنید و عنوان جذابی را انتخاب کنید.
اگر در حال استفاده از Yoast SEO هستید احتمالا متوجه شده اید که یک عنوان برای مطلبمان داریم و یک عنوان برای سئو که باید با استفاده از کلمات کلیدی آن را ارتقا دهیم. به نظر شما تفاوت بین تگ H1 و عنوان سئو در چیست؟ و چگونه باید آن را ارتقا ببخشیم؟
در این مقاله از کمک وردپرس به عنوان پشتیبان سایت و پشتیبان وردپرس قصد داریم پاسخ این سوال ها را برای شما روشن کنیم.

تگ H1 و عنوان سئو در وردپرس چه تفاوتی با هم دارند

هردوی اینها دارای قسمت های مجزایی از هم هستند که یکی از آن ها در اول مقاله شما می آید و بسیار پر اهمیت است و دیگری در آن قسمتی که در افزونه سئو موجود است. تگ H1 (بزرگترین تیتر یا Heading)  باید به صورت عنوان مقاله و در ابتدا قرار گیرد.

تفاوت تگ H1 و عنوان سئو در وردپرس

اگر در حال کار روی یک وب سایت استاندارد هستید، بخش بالا به عنوان تگ H1 در نظر گرفته می شود، حال اسکرول کنید و قسمت عنوان سئو و یا Seo title را در افزونه پیدا کنید، این قسمت در واقع همان قسمت عنوان سئو می باشد.

تفاوت تگ H1 و عنوان سئو در وردپرس

برای نوشتن عنوان سئو باید آن را به گونه ای بنویسید که کلمه کلیدی انتخابی شما در ابتدا قرار گیرد و سپس نوشتن آن را تا جایی ادامه بدهید تا نوار پایینی آن سبز رنگ شود. در موتور های جستجو این عنوان است که نمایان می شود و به کاربران کمک می کند تا هنگام جستجو کردن گزینه مورد نظرشان را انتخاب کنند و روی آن کلیک کنند.

هدف استفاده از عنوان مطلب و عنوان سئو چیست؟

پیشتر هم به شما گفته بودم که لزومی ندارد تا عنوان مطلب و عنوان سئو شما یک چیز باشد. اجازه بدهید این گونه برایتان بگویم که عنوان مطلب شما برای کسانی است که سایتتان را میشناسند و همواره به آن سر میزنند اما عنوان سئو به درد کسانی می خورد که در گوگل سرچ می کنند و به وسیله عنوان سئو به مطلب شما می رسند. فک کنم تا اینجای کار تفاوت تگ H1 و عنوان سئو برایتان واضح شد.

و اگر بخواهیم این دو را مقایسه کنیم و بگوییم کدام یک ارجحیت دارد شاید بتوان با قطعیت گفت اهمیت عنوان سئو خیلی بیشتر است زیرا باعث می شود کاربران زیادی به سمت وب سایت شما جذب شود.

آیا ضرورت دارد تا عنوان سئو و عنوان مطلب باهم متفاوت باشند؟

خیر اصلا و ابدا ضرورتی وجود ندارد! فقط چون نیاز است کلمه کلیدی را در ابتدای عنوان سئو بیاوریم شاید نیاز باشد عنوان را کمی جا به جا کنیم. البته اگرکلمه کلیدی را در ابتدا نگذارید خود افزونه به شما یادآوری می کند که این کار را بکنید.

آیا امکان ویرایش عنوان سئو وجود دارد؟

بله؛ از دو روش میتوان انجام داد، قالب عنوان و به صورت جداگانه در هر پست.

برای تنظیم ظاهر عنوان سئو خود میتوانید به تنظیمات افزونه yoast seo بروید و سپس در قسمت ظاهر جستجو انواع محتوا را انتخاب کنید.

تفاوت تگ H1 و عنوان سئو در وردپرس

به همین ترتیب برای محصولات و برگه های تان هم این امکان وجود دارد که این قسمت را سفارشی سازی کنید. وقتی این کار  را انجام دادید این حالت نمایش داده می شود و با کلیک کردن روی آن می توانید عنوان سئو تان را وارد کنید.

خب فک کنم تا اینجا فهمیدیم چرا باید از عنوان سئو استفاده کنیم و تفاوت بین تگ H1 و عنوان سئو در چیست.

نتیجه گیری

تگ H1 و عنوان سئو بسته به نوع موقعیتی که دارند اهداف متفاوتی را دنبال می کنند. شما میتوانید ابتدا عنوان محتوای خود را انتخاب کنید و سپس با توجه به آن و بالا پایین کردنش عنوان سئو تان را انتخاب کنید. برای این کار می توانید به کمک افزونه Yoast SEO عنوان سئویی ایجاد کنید تا مورد قبول موتور های جستجو باشد.

موفق و پیروز باشید

نوشته تفاوت تگ H1 و عنوان سئو در وردپرس اولین بار در کمک وردپرس | پشتیبانی وردپرس. پدیدار شد.


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

بررسی کامل تفاوت های سایت و وبلاگ

بررسی کامل تفاوت های سایت و وبلاگ

زمانی که در اینترنت شروع به جستجو میکنیم، حتما با سایت ها و وبلاگ های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *