صفحه اصلی / تلویزیون وردپرس / بهترین افزونه سئو وردپرس رنک مث یا یواست ؟ + بررسی ویدئویی

بهترین افزونه سئو وردپرس رنک مث یا یواست ؟ + بررسی ویدئویی

به نظر شما بهترین افزونه سئو وردپرس برای بهینه سازی سئوی فنی چی میتونه باشه؟ سئوی فنی چیزیه که برای هر کسی که وب سایتی داره مهم هست و برای این منظور توی وردپرس افزونه های زیادی معرفی شده..

سئو فنی! چالش هر سئو

بهترین افزونه سئو وردپرس رنک مث یا یواست ؟ + بررسی ویدئویی
دسته بندی های سئو

خب طبیعتا اینم میدونید که ما  on-page seo و technical seo یا همون سئو فنی و off-page seo رو توی مباحث سئو داریم. افزونه های وردپرسی به شما کمک میکنن تا سئوی فنی تونو تقویت کنید مثلا به شما کمک میکنه تا meta-data، توضیحات meta، کلمه کلیدی و سایر موارد سئو فنی خودتونو تنظیم کنین. البته قابلیت هایی مثل بهبود سرعت بارگذاری وب سایت، ریدایرکت کردن یا همون تغییر مسیر رو هم در این افزونه ها داریم.

رنک مث و سئو

افزونه های زیادی برای بهینه سازی سئو وجود داره. دو افزونه که خیلی محبوب شدن بین کاربرا افزونه یوئست سئو و افزونه رنک مث هستند. این دو افزونه تمامی ابزار هایی که شما برای سئو وب سایتتون بهش نیاز دارین رو در بر میگیرن…

ویژگی های دو افزونه رنک مث و سئو

حجم افزونه ها

اول بریم سراغ حجم افزونه ها، که همونطور که میبینید حجم افزونه رنک مث از نصف یوئست هم کمتره…

بهترین افزونه سئو وردپرس رنک مث یا یواست ؟ + بررسی ویدئویی
مقایسه حجم افزونه های رنک مث و سئو

شمارنده لینک ها

قابلیت شمارنده لینک هارو در افزونه رنک مث داریم که به ما نشون میده در یک پست چه تعداد لینک به سایر صفحات وب سایت ما وجود داره و همینطور این پست ما چند بار در مقاله های دیگه لینک شده. متاسفانه این قابلیت رو در افزونه یوئست سئو در دسترس نداریم.

بهترین افزونه سئو وردپرس رنک مث یا یواست ؟ + بررسی ویدئویی
قابلیت شمارنده لینک ها در رنک مث

محیط دو افزونه

برای اینکه بتونیم قابلیت های این دو افزونه رو بهتر باهم بررسی کنیم گفتم شاید بهتر باشه تا یه نگاهی به محیط این دو افزونه بندازیم. حتما ویدئو این مقاله رو بینید اونجا خیلی بهتر محیط ها رو بررسی کردیم!

بهترین افزونه سئو وردپرس رنک مث یا یواست ؟ + بررسی ویدئویی
محیط افزونه های رنک مث و یواست سئو

همونطور که مشخصه میتونید توی این قسمت به سادگی با کلیک، تیتر و توضیحات متاتونو به راحتی ویرایش کنید. همینطور هر دو افزونه با تنظیم کلمه کلیدی و بهبود مقاله، امتیاز هایی که بهتون بابت مقاله میدن رو تغییر میدن، که این امکان خوبی هست تا بتونید مقاله خودتون رو از نظر سئویی غنی تر کنید.

کلمه کلیدی کانونی

قابلیت بعدی کلمه کلیدی کانونی هست که ما حتی تو نسخه رایگان رنک مث هم میتونم تا پنج کلمه کلیدی کانونی اضافه کنیم در صورتی که این قابلیت توی نسخه پولی یوئست سئو در دسترس هست و در نسخه رایگان فقط امکان یک کلمه برای ما فراهم هست.

قابلیت Breadcrumbs

قابلیت breadcrumbs در هر دو افزونه ها در دسترس هست. برد کرامب ها این اجازه رو به ما میدن که سلسله مراتب صفحات وب سایتمون رو به گوگل اعلام کنیم که این در زیر عنوان متا جستوجو گوگل نمایش داده میشه…

بهترین افزونه سئو وردپرس رنک مث یا یواست ؟ + بررسی ویدئویی
بردکرامب ها | Breadcrumbs

برای اینکه برد کرامب ها مثل عکس بالا نمایش داده شن نیازمند این هست که یک سری کد ها در صفحه ما گنجانده بشه که توی جفت افزونه ها این کار بدون اینکه نیاز باشه ما کاری انجام بدیم صورت میگیره.

اتصال به گوگل وب مستر

همینطور اتصال به گوگل سرچ کنسول شما هم در رنک مث در دسترس هست اما در افزونه یئوست خیر.

قابلیت پنج پست و کلمه کلیدی مهم و ضعیف در رنک مث

افزونه رنک مث داخل نسخه پولی بهتون ۵ پست قوی و مهم و ۵ پست ضعیف سایتتونو بهتون اعلام میکنه همینطور ۵ کلمه کلیدی مهم و ۵ کلمه کلیدی نامناسب سایتتون رو هم بهتون میگه که میتونه به شما خیلی کمک کنه تا بدونید برای سئو سایتتون چه طور پیش برید ؟

پشتیبانی از ووکامرس

بهترین افزونه سئو وردپرس رنک مث یا یواست ؟ + بررسی ویدئویی
پشتیبانی رنک مث و یواست سئو از ووکامرس

هم یوئست و هم رنک مث جفتشون از ووکامرس پشتیبانی میکنن. و قسمت های مربوط به ووکامرس رو براتون سئو سازی میکنن. البته یواست سئو یک افزونه اضافی داره که پولی هست و با تهیه اون می‌تونید یوئست رو خیلی بهتر با ووکامرس هماهنگ کنید.

کد های اسکیما (Schema)

تو زمینه کد های Schema هم که دیگه نگم براتون رنک مث ترکونده واقعا آدم لذت میبره وقتی میبینه چقدر این افزونه قوی و خوب کار کرده و توی این قسمت و حرفی برای گفتن باقی نذاشته! کلی کد اسکیما دستی و اتوماتیک اینجا هست میتونید تنظیم کنید تا به گوگل خیلی بهتر مطالب تونو نشون بدونید که واقعا رنک مث یه سر و گردن توی بحث کد های Schema بالاتر از یوئست هست. همینطور تو رنک مث میتونید به سادگی Rich Snippets هاتونو هم ویرایش کنین… Rich Snippets ها یک سری کد ها هستن که به موتور جستوجو گر میتونن اطلاعات دقیقتری بدن که موتور جستوجو این اطلاعات رو در اختیار کاربرا بزاره…

نقشه خودکار سایت یا XML Sitemap

تو افزونه یوئست سئو ما سایت مپ کامل و نقشه سایت عالی داریم که نیازی نیست برای سایت مپتون افزونه جدا نصب کنین که رنک مث هم از این غافل نشده و توی رنک مث هم ما تولید خود کار نقشه سایت رو داریم…

توی بحث ریدایرکت ها و تغییر مسیر ها رنک مث و یوئست تنها تفاوتشون در این هست که ما تغییر مسیر هارو در نسخه رایگان رنک مث در اختیار داریم اما برای یواست باید نسخه پولی رو تهیه کنیم. ولی از نظر کارکرد تقریبا تو یه سطح هستن. رنک مث یه قابلیتی داره به اسم ردیابی صفحات ۴۰۴ که به شما اجازه میده وقتی که لیستی از صفحاتی که داخل وب سایت شما ۴۰۴ شده و کاربر ها روی اون لینک کلیک میکنن ببینید کدوم صفحه هست.

ویرایشگر فایل Htaccess و robots در رنک مث

بهترین افزونه سئو وردپرس رنک مث یا یواست ؟ + بررسی ویدئویی
ویرایشگر فایل htaccess و robots در رنک مث

ویرایشگر فایل htaccess و robots هم توی افزونه رنک مث در دسترس هست ولی توی یوئست این مورد رو نداریم…

قابلیت NoFollow کردن لینک های خارجی و ردیابی صفحات ۴۰۴

بهترین افزونه سئو وردپرس رنک مث یا یواست ؟ + بررسی ویدئویی
امکان NoFollow و مانیتور ۴۰۴ در رنک مث

امکان No Follow کردن لینک ها و ردیابی صفحات ۴۰۴ هم دو تا قابلیت باحال تو افزونه رنک مث هستن که توی یواست در دسترس نیست.

قابلیت های این دو افزونه رو باهم بررسی کردیم! امیدوارم که لذت برده باشین. دوستان توجه داشته باشین قابلیت های پرمیوم افزونه یوئست سئو از نسخه ۱۵ به بعد نیاز به اکانت اصلی داره و شما باید حتما نسخه اصلی رو تهیه کرده باشین و این یعنی اینکه با خریداری این افزونه از سایت های ایرانی فقط به قابلیت های رایگان اون دسترسی خواهید داشت. با توجه به قیمت دلاری نسخه پولی افزونه یواست، پیشنهاد ما برای کاربران رنک مث هست چرا که میتونید به طور رایگان قابلیت هایی رو تجربه کنید که حتی بعضا تو نسخه پولی یواست سئو هم این قابلیت در دسترس شما نیست! 

درون ریزی رنک مث به یواست

بهترین افزونه سئو وردپرس رنک مث یا یواست ؟ + بررسی ویدئویی
درون ریزی رنک مث با یواست

از جایی که افزونه رنک مث کمی بعد از تر افزونه یوئست سئو محبوب شده توسعه دهندگان رنک مث قابلیت درون ریزی خوبی برای این افزونه در نظر گرفتن. یعنی اگر شما از افزونه یواست سئو استفاده میکنید بعد از نصب افزونه رنک مث به راحتی تمامی تنظیماتتون به این افزونه درون ریزی میشه…

مثل همیشه مرسی که تا اخر این مقاله همراه من بودین، بررسی ویدئویی رو حتما ببینید و امیدوارم از این بررسی لذت برده باشین، مهم نیست که از چه افزونه ای استفاده می‌کنید. بیشتر مهمه که محتوا خوب در اختیار کاربر بزارید. پس توجه تون رو بیشتر بر مبنا محتوای خوب بزارین چرا که بدون محتوا خوب حتی افزونه های خوب هم کاری از دستشون بر نمیاد!

بهترین افزونه سئو وردپرس رنک مث یا یواست ؟ + بررسی ویدئویی آرین غفوری صنعتی

در مجموعه آریا وردپرس فعالیت می‌کنم. به زبان های برنامه نویسی علاقه دارم همینطور وردپرس و لینوکس رو هم دنبال میکنم. در صورتی که بتونم تجربیات خودم رو با بقیه در اشتراک بزارم خوشحال میشم. 😉
منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

اضافه کردن فونت اختصاصی به المنتور رایگان

اضافه کردن فونت اختصاصی به المنتور رایگان

ظاهر یک وب سایت و UI آن از مهم ترین قسمت های یک وب سایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *