صفحه اصلی / آموزش وردپرس / بهترین ابزارهای سنجش سئو سایت در سال ۲۰۱۹

بهترین ابزارهای سنجش سئو سایت در سال ۲۰۱۹

در این آموزش از سری آموزش وردپرس قصد داریم بهترین ابزارهای سنجش سئو سایت در سال ۲۰۱۹ را با هم بررسی کنیم. اگر شما سایتی دارید و به دنبال راهی برای تبلیغات آنلاین محتوای خود و کسب درآمد هستید این مطلب می تواند برای شما مفید باشد. همه کسانی که فعالیتی در زمینه وب دارند از اهمیت و نقش سئو در سایتشان آگاه هستند و می دانند که باید همیشه حواسشان به این مساله مهم باشد، جنبه های متفاوت آن را در نظر گرفته و جایگاه خود را در این بستر بزرگ پیدا کنند.

بهترین ابزارهای سنجش سئو سایت در سال ۲۰۱۹

بهینه سازی موتور های جست و جو (SEO) در اکثر موارد تحت تاثیر تغییراتی جزئی در بخش هایی از سایت شما است. این تغییرات جزئی به همراه یک سری بهینه سازی ها می توانند سبب شوند که در دست یابی به نتایج آینده سایت تان تاثیر قابل توجهی را دریافت نمایید.

ابزارهای مهم در سنجش سئو سایت 

شما باید سایتتان را با توجه به نیازهای کاربران خود بهینه سازی نمایید. موتور جست و جو یکی از آن کاربران است که به دیگران در کشف مطالب شما کمک می کند.

اگر شما فردی مبتدی هستید یادگیری سئو می تواند تا حدودی برایتان سخت باشد. اما خبر خوش اینکه ابزارهایی وجود دارند که می توانند در این زمینه برایتان خیلی مفید باشند. شما به احتمال زیاد با بیشتر ابزارها و موضوعات موجود در این مقاله آشنا هستید چرا که این موارد برای هر صفحه وب ضروری هستند، اما ممکن است از بیشتر آنها استفاده نکرده باشید.

ابزارهایی که در این مقاله به شما معرفی می کنیم توسط افراد خبره و بهترین کارشناس های سئو مورد بررسی قرار گرفته اند. پس با ما همراه باشد.

۱ – سنجش سئو کلمات کلیدی با وب سایت Ahrefs

یکی از بهترین ابزارهای سنجش سئو سایت که توسط بسیاری از کارشناسان  پیشنهاد شده است Ahref است. پس از گوگل بیشتر خزندگان را این وب سایت به خود اختصاص داده است. Ahref بهترین ابزارهای سئو را دارا می باشد، تا جایی که حتی اولین پیشنهاد کارشناس های سئو نیز همین وبسایت است.

این ابزار برای اینکه شما بتوانید رتبه وبسایتتان را افزایش دهید، بخش هایی از وب سایتتان را که نیاز به بهبود دارد به شما نشان می دهد تا شما بتوانید بیشترین بهره را ببرید. حتی این امکان را به شما می دهد که سایت های رقیب خود را آنالیز کنید. و همچنین لینک های داخلی و خارجی آنها را مشاهده کرده و از این بک لینک ها برای لینک سازی خود استفاده کنید.

بهترین ابزارهای سنجش سئو سایت در سال ۲۰۱۹

۲ – وب سایت Google Webmaster Tools

گوگل وبمستر تولز یا همان کنسول جست و جوی گوگل، آمار دقیق حضور وبسایت شما را در نتایج جست و جوی گوگل نشان می دهد و در اختیار تمام وبمستران به صورت رایگان قرار می گیرد. شما باید با قرار دادن یک کد، مالکیت وبسایتتان را به این ابزار ثابت کنید. تنها کاری که شما باید انجام دهید همین است. حالا می توانید به صورت رایگان از تمامی ابزارهای آن استفاده کرده و حتی می توانید برای بالا بردن سرعت ایندکس سایتتان نقشه آن را در این ابزار ثبت نمایید.

بهترین ابزارهای سنجش سئو سایت در سال ۲۰۱۹

شما برای اینکه سایتتان در نتایج جست و جوی گوگل قرار گیرد نیازی نیست که در این ابزار حسابی داشته باشید. در حقیقت گوگل وبمستر آماری دقیق از کلیک ها، لینک ها و اطلاعات بسیار دیگری در ارتباط با آمار سایتتان را در اختیار شما قرار می دهد که می تواند در بهبود رتبه سایتتان مورد استفاده قرار گیرد.

کنسول جست و جوی گوگل، نشان دهنده آمار دقیق تعداد کلیک هایی که در نتایج جست و جو بر روی سایت شما انجام می گیرد و اینکه بازدید کنندگان در چه رتبه ای سایتتان را مشاهده می کنند، می باشد. که شما می توانید برای افزایش سئو و رتبه سایت خود از این اطلاعات استفاده کنید.

۳ – ابزار سئو بازاریابی با سایت SEMRush

ابزار بازاریابی SEMRush به عنوان یکی از بهترین ابزارهای سنجش سئو سایت طرفداران و علاقه مندان زیادی در بین سئو کاران دارد. می توانید رتبه سایت خود را با استفاده از این ابزار مشاهده کرده و فرصت های بهبود پیش رویتان را بسنجید. کارشناسان عاشق این کار هستند. تحلیل دامنه در مقابل دامنه، یکی از محبوب ترین ویژگی های این ابزار پر طرفدار است که مقایسه وب سایتتان را با رقبای خود به راحتی امکان پذیر کرده است.

بهترین ابزارهای سنجش سئو سایت در سال ۲۰۱۹

چنانچه به دنبال داده ها و اطلاعاتی هستید که داده های مربوط به جست و جو در گوگل و آمار سایتتان را در اختیار شما قرار دهد این وبسایت می تواند برای شما مفید باشد. با گوگل وبمستر می توانید صفحات سایتتان را بررسی کرده و سپس در این مورد پیشنهاداتی را به شما ارائه می دهد تا رتبه و سئو سایتتان را افزایش دهید.

۴ – سنجش سئو کلمات کلیدی با سایت KWFinder

بهترین ابزارهای سنجش سئو سایت در سال ۲۰۱۹

یکی از ابزارهای مهم در بررسی سئو سایت ، ابزار سنجش سئو کلمات کلیدی KWFinder می باشد که شما می توانید با کمک آن کلمات کلیدی طولانی تری که کمتر استفاده شده و رقابت کمتری روی آن ها وجود دارد را پیدا کنید. پیدا کردن کلمات کلیدی، بررسی بک لینک ها و دریافت گزارش در ارتباط با سایتتان در نتایج جست و جو، از جمله مواردی است که کارشناسان از این ابزار برای انجام آن استفاده می کنند. با کمک ابزار Rank Tracker آن می توانید علاوه بر دنبال کردن پیشرفت، رتبه سایت خود را براساس یک معیار کلمه کلیدی، ردیابی کنید. در ضمن تعدادی کلمه کلیدی نیز به شما پیشنهاد می دهد تا به کمک آن به رتبه های بالاتری برسید.

۵ – ابزار Google AdWords keyword planner

بهترین ابزارهای سنجش سئو سایت در سال ۲۰۱۹

یکی دیگر از ابزارهای مهم در بررسی سئو سایت Google AdWords می باشد که برای یافتن کلمات کلیدی هدف توسط کارشناسان مورد استفاده قرار می گیرد. مثلا چنانچه در زمینه فعالیتتان به دنبال کلمات کلیدی هستید، این ابزار بهترین کلمات کلیدی را به شما نشان داده و همچنین تعداد دفعات جست و جوی این کلمات کلیدی در گوگل را به شما نشان می دهد. بنابراین امکان پیدا کردن کلمات کلیدی بهینه با رقابت کمتر و مترادف های آن برای شما فراهم می شود تا در زمینه فعالیتتان برای کلمات کلیدی هم رتبه بگیرید.

 ۶ – بهترین نرم افزار نیمه رایگان سئو  _ سایت Moz

بهترین ابزارهای سنجش سئو سایت در سال ۲۰۱۹

یکی از ابزارهای مهم در بررسی سئو سایت که به طور دائم توسط کارشناسان سئو مورد استفاده قرار می گیرد نرم افزار سئو Moz است. این ابزار با تغییرات الگوریتم گوگل، دائما و همزمان هماهنگ می شود. علاوه بر این برای اینکه سریعا به پاسخ سوالاتتان برسید سیستم چت در اختیار شما قرار می گیرد. این ابزار هر چیزی را که شما می خواهید در اختیارتان قرار می دهد از کلمات کلیدی گرفته تا آمار خزیدن سایتتان و … . از آمار کاملی که در رابطه با سایتتان به کمک این ابزار بدست می آورید می توانید برای بهبود رتبه سایتتان استفاده کنید.

این ابزار همچنین جهت بهبود رتبه سایتتان پیشنهاداتی را به شما ارائه خواهد داد. بعلاوه دارای نوار ابزاری رایگان به نام MozBar است که می توانید آن را دانلود کرده و با کمک آن معیارهای مختلف سئو سایت خود را مانند domain authority و spam score و back link را هنگام مرور هر صفحه مشاهده نمایید.

قابلیت بررسی اسپم اسکور و بک لینک های سایتتان از مهمترین قابلیت های این ابزار است. چنانچه سایت شما حاوی بک لینک های مضر باشد می توانید با گوگل وبمستر تولز لیست آن ها را استخراج کرده و disavow نمایید. یا اگر اسپم اسکور سایتتان بالا باشد متوجه خواهید شد که سایتتان هک شده است.

حرف آخر

ابزارهای سنجش سئو سایت در حوزه های مختلف به کمک شما می آیند و باعث می شوند که با قدرت و توان بیشتری به بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جستجو بپردازید.
خب دوستان این آموزش هم به پایان رسد. ممنون از اینکه در مقاله بهترین ابزارهای سنجش سئو سایت در سال ۲۰۱۹ با ما همراه بودید. پیشنهاد می کنم با مراجعه به پشتیبانی سایت از خدمات متنوع در زمینه افزایش سرعت، افزایش امنیت، بهینه سازی سئو و بسیاری خدمات دیگر بهره ببرید. منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم.

موفق و پیروز باشید.

نوشته بهترین ابزارهای سنجش سئو سایت در سال ۲۰۱۹ اولین بار در مکانیک وردپرس | آموزش وردپرس – آموزش ووکامرس پدیدار شد.


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

راهنمایی کامل تنظیمات وردپرس و سفارشی سازی آن + آموزش ویدیویی

راهنمایی کامل تنظیمات وردپرس و سفارشی سازی آن + آموزش ویدیویی

در جلسه هشتم از دوره آموزش رایگان وردپرس به بخش تنظیمات وردپرس می‌پردازیم.در این جلسه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *