صفحه اصلی / اینستاگرام / بررسی درآمد اینستاگرام در سال ۲۰۱۹

بررسی درآمد اینستاگرام در سال ۲۰۱۹

بررسی درآمد اینستاگرام در سال ۲۰۱۹

شکی نیست که اینستاگرام برای فیسبوک بسیار مهم و سودآور است ولی این سودآوری به چه میزان است؟ مطابق با گزارش اخیر منتشر شده توسط Bloomberg، در سال ۲۰۱۹  درآمد اینستاگرام از تبلیغات در حدود ۲۰ میلیارد دلار بوده است. این مبلغ معادل با یک چهارم درآمد کلی فیسبوک از تبلیغات در سال گذشته بوده است. در آمد کلی فیسبوک در حدود ۷۰٫۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ بوده که بیشتر درآمد آن از تبلیغات بوده است. تعجب آور نیست که در سال ۲۰۱۹ اینستاگرام نقش خیلی مهمی در  امور مالی فیسبوک ایفا کرده باشد.

جالب است بدانید محبوب ترین و پرکاربردترین پلتفرم ویدئویی در جهان یعنی یوتیوب در سال ۲۰۱۹ درآمد کمتری نسبت به این شبکه اجتماعی داشته است. در سال گذشته درآمد یوتیوب ۱۵٫۱ میلیارد دلار بوده که این مبلغ ۵ میلیارد دلار کمتر از درآمد اینستاگرام در همان سال است. در مطلب دیگری به بررسی درآمد یوتیوب در سال ۲۰۱۹ پرداخته ایم.

البته فیسبوک از به اشتراک گذاری اطلاعات مربوط به درآمد اینستاگرام و حتی تعداد کاربرهای فعال آن خودداری می کند و پس از آخرین بار که در سال ۲۰۱۸ تعداد کاربران اینستاگرام یک میلیارد نفر اعلام شد دیگر به روز رسانی نشد. شاید دلیل عدم انتشار آمار اینستاگرام، جلوگیری از صدمه به فیسبوک و کاهش درآمد آن از تبلیغات باشد.

البته کسب این درآمد تنها به دلیل تبلیغات از طرف فیسبوک تعجب برانگیز نیست. امروزه تبلیغات در سرتاسر این پلتفرم از فید گرفته تا استوری ها و صفحه اکسپلور به چشم می خورد. حتی اینستاگرام تا حدودی پروسه خرید را تسهیل بخشیده است و بسیاری از شرکت ها را تشویق به تبلیغ محصولات خود در این پلتفرم کرده است.  

فیسبوک در سال ۲۰۱۲ در حدود ۱ میلیارد دلار اینستاگرام را خریداری کرده و افزایش چشمگیر در آمد آن، این دیدگاه را به وجود آورده که اینستاگرام قطعا فراتر از یک پروژه جانبی است و ارزش فعلی آن خیلی خیلی بیشتر از مبلغی است که آن را خریداری کرده است.

منبع : engadget

 

بررسی درآمد اینستاگرام در سال ۲۰۱۹

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز ۱ / ۵٫ تعداد نظرات : ۱

The following two tabs change content below.

منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

همکاری دولت بریتانیا با اینفلوئنسرها برای مقابله با کرونا

همکاری دولت بریتانیا با اینفلوئنسرها برای مقابله با کرونا

  دولت بریتانیا با اختصاص بودجه ۵۰۰ هزار پوندی و از طریق اینفولئنسرها به مقابله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *