صفحه اصلی / امنیت / افشای ۱۷۹ گیگابایت اطلاعات محرمانه دولت و ارتش آمریکا

افشای ۱۷۹ گیگابایت اطلاعات محرمانه دولت و ارتش آمریکا

افشای ۱۷۹ گیگابایت اطلاعات محرمانه دولت و ارتش آمریکا

دیتابیس رمزگذاری نشده ای سبب افشای اطلاعات محرمانه ی مشتریان هتلی در آمریکا شده است. در میان این مشتریان مقامات نظامی و سیاسی دولت آمریکا نیز بوده اند و با این اتفاق به سادگی اطلاعات محرمانه ی این افراد در دسترس عموم قرار گرفته است.

به گفته ی تیم سایبری vpnMentor این دیتابیس متعلق به Autoclrek بوده و مالک آن گروه هتل های Best Western می باشد.

Autoclerk در حقیقت سیستم مدیریت رزرواسیون می باشد و توسط هتل ها و مسافرخانه ها جهت ایجاد پروفایل برای مشتریان، مدیریت رزرواسیون آنلاین، درآمدها و پرداخت ها استفاده می گردد.

دیتابیس مذکور از نوع Elasticsearch میباشد و هیچ گونه رمزگذاری بر روی آن انجام نشده است در نتیجه همین سهل انگاری اطلاعات حساس هزاران نفر که در میان آن ها مقامات نظامی و سیاسی دولت آمریکا که مشغول در وزارت امنیت داخلی نیز می باشند فاش گردیده است.

این اطلاعات فاش شده شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس منزل، شماره تماس، تاریخ و هزینه سفرها، شماره اتاق و … می باشد. البته که امکان دسترسی به شماره ی کارت اعتباری این افراد نیز وجود دارد.

گویا VpnMentor در تاریخ ۱۳ سپتامبر متوجه ی این درز اطلاعات شده و سریعا به تیم امداد اضطراری کامپیوتر آمریکا اطلاع رسانی کرده اند ولی پاسخ و یا اقدامی از سوی این تیم انجام نشده است.

البته این روزها فاش شدن اطلاعات کاربران اتفاق خیلی خاصی نیست ولی این مورد خاص به دلیل وجود افراد نظامی و سیاسی دولت آمریکا حساسیت بالایی داشته حتی بر طبق اعلام تیم VpnMentor برنامه ی سفرهای آتی پرسنل نظامی و سیاسی آمریکا همچون برنامه ی سفر ژنرال های ارتش آمریکا به روسیه و اسرائیل نیز فاش شده است و خب این اطلاعات ارزش سیاسی بالایی دارند چون از این برنامه ها به سادگی میتوان تحرکات سیاسی و نظامی دولت آمریکا در باقی کشورها را متوجه شد.

منبع : zdnet

افشای ۱۷۹ گیگابایت اطلاعات محرمانه دولت و ارتش آمریکا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز
/ ۵٫ تعداد نظرات :

The following two tabs change content below.

منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

اطلاعات میلیون ها کاربر صدمین سایت محبوب جهان افشا شد

سایت Freepik، به عنوان محبوب ترین سایت گرافیک جهان، روز گذشته اعلام کرد که بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *