صفحه اصلی / افزونه های سفارشی سازی محیط ادمین / افزونه ها و ترفند هایی برای بهبود محیط ادمین

افزونه ها و ترفند هایی برای بهبود محیط ادمین

آیا میخواهید محیط ادمین خود را سفارشی سازی کنید؟ ممکن است که بخواهید طرح رنگ پیشفرض وردپرس را تغییر دهید، برند خود را به محیط ادمین اضافه کنید، و یا بخش هایی را برای راهنمایی مشتری ها اضافه کنید. در این مطلب افزونه ها و ترفند هایی برای بهبود محیط ادمین به شما معرفی خواهم کرد.

در این مطلب می‌خوانید:

افزونه ها و ترفند هایی برای بهبود محیط ادمین

در این مطلب شما را با تعدادی از ترفند ها جهت سفارشی سازی محیط ادمین آشنا خواهم کرد تا بتوانید به راحتی محیط خسته کننده وردپرس را تغییر دهید و آن را سفارشی سازی کنید و تجربه استفاده از وردپرس را به تجربه ای شیرین و لذت بخش تبدیل کنید.

پیشنهاد ما : افزونه حرفه ای داشبورد متریال وردپرس Material WP

تغییر طرح رنگ محیط ادمین

آیا از طرح رنگ محیط وردپرس خسته شده اید؟ خب میتوانید به راحتی طرح رنگ ها را تغییر دهید، برای انجام این کار وارد بخش کاربران» شناسنامه شما شوید و طیف رنگ استفاده شده در محیط ادمین خود را تغییر دهید.

افزونه ها و ترفند هایی برای بهبود محیط ادمین

وردپرس دارای ۸ نوع رنگ بندی است و میتوانید در صورتی که از رنگ بندی سایت خود خسته شده اید رنگ بندی مورد نطر خود را انتخاب کنید.

ایجاد رنگ بندی سفارشی برای محیط ادمین

از هیچ کدام از رنگ بندی های پیشفرض وردپرس خوشتان نیامد؟ خب این موضوع نگرانی ندارد شما میتوانید طیف رنگ مورد نظر خود را ایجاد کنید بدون آنکه کدنویسی کنید. به راحتی افزونه  Admin Color Schemer را نصب و فعالسازی کنید، و وارد بخش ابزار ها» admin colors شوید، در این بخش میتوانید رنگ های مورد نظر خود را مشخص کنید.

افزونه ها و ترفند هایی برای بهبود محیط ادمین

تعیین طیف رنگ پیشفرض برای تمام کاربران در وردپرس

اگر میخواهید یک طیف رنگ پیشفرض برای تمام کاربران در محیط ادمین ایجاد کنید، برای انجام این کار باید به فایل توابع وردپرس کد زیر را اضافه کنید:

مشاهده

قالب فوق حرفه ای وردپرس Megatrom مگاترون

 

قالب ها و افزونه های ادمین

طیف های زنگ وردپرس فقط رنگ های به کار رفته در محیط ادمین وردپرس را تغییر میدهند، اگر میخواهید به طور کامل ظاهر محیط ادمین وردپرس را تغییر دهید، باید از قالب هایی برای محیط ادمین وردپرس استفاده کنید، این افزونه ها به طور کامل ظاهر محیط ادمین وردپرس را تغییر میدهند.

تعدادی از افزونه های تغییر قالب محیط ادمین:

افزونه slate-admin-theme افزونه Blue Admin افزونه Tamed Admin Theme

مخفی سازی آیتم های غیر ضروری محیط ادمین

آیا نمیخواهید که کاربران تمام آیتم های منو را در محیط ادمین مشاهده کنند؟ پس در این صورت مجبورید آن آیتم ها را مخفی کنید. شما میتوانید آنها را بر اساس نقش کاربران تغییر دهید. برای انجام این کار افزونه  Adminimize را نصب و فعالسازی کنید. سپس وارد بخش تنظیمات»adminimize  شوید تا تنظیمات افزونه را پیکربندی کنید.

افزونه ها و ترفند هایی برای بهبود محیط ادمین

این افزونه دارای گزینه های زیادی است و میتوانید به خوبی آیتم های غیر ضروری را از دید کاربران مخفی کنید.

افزودن لینک های سفارشی به تولبار وردپرس

تولبار وردپرس یک نوار است که در بالای محیط ادمین نمایش داده میشود، این تولبار شامل شورت کاتهایی است که با استفاده از آن کاربران میتوانند وارد صفحه های مختلف در محیط ادمین شوند. شما میتوانید این نوار را سفارشی سازی کنید و لینک های سفارشی خود را در خود قرار دهید تا کاربران بتوانند به راحتی به بخش های مورد نظر شما دسترسی داشته باشند.

برای انجام این کار کافیست فقط کد زیر را به فایل توابع وردپرس اضافه کنید:

 

مشاهده

افزونه Yoast Video SEO سئو ویدیو وردپرس

این کد یک شورت کات برای مراجعه به صفحه جستجوی گوگل ایجاد میکند، تا کاربران بتوانند در نتایج،آموزش های وردپرس را مشاهده کنند.

ایجاد محدودیت دسترسی به داشبور وردپرس

برای ایجاد محدودیت دسترسی به داشبورد وردپرس باید افزونه  Remove Dashboard Access را نصب و فعالسازی کنید، سپس وارد بخش تنظیمات» Dashboard Access شوید تا تنظیمات افزونه را پیکربندی کنید.

افزونه ها و ترفند هایی برای بهبود محیط ادمین

تغییر متن فوتر پنل ادمین

به صورت پیشفرض در فوتر پنل وردپرس این متن وجود دارد “

 

فقط کافیست برای مقدار پس از echo متن مورد نظر خود را قرار دهید.

افزودن تصاویر شاخص در لیست پست ها

در وردپرس میتوانید در لیست پست ها تصاویر شاخص آنها را قرار دهید، اما برای انجام این کار باید از افزونه  Featured Image Column استفاده کنید، پس از فعالسازی میتوانید به راحتی تصاویر شاخص را به لیست پست ها اضافه کنید.

افزونه ها و ترفند هایی برای بهبود محیط ادمین

ایجاد بخش راهنمایی کاربران در محیط ادمین

شما میتوانید بخش هایی را در محیط ادمین اضافه کنید که کاربران را با استفاده از آنها راهنمایی کنید، برای ایجاد این قابلیت نیاز خواهید داشت تا افزونه  WP Help را نصب و فعالسازی کنید، سپس میتوانید در تنظیمات افزونه راهنمایی های سفارشی مورد نظر خود را ایجاد کنید.

حذف لینک های WordPress.org از تولبار 

تولبار وردپرس دارای یکسری لینک هایی است  که ممکن است برای بعضی افراد آزار دهنده باشند، شما میتوانید با افزودن کد زیر به فایل توابع قالب خود، این لینک ها و لوگوی وردپرس را حذف کنید:

 

افزونه ها و ترفند هایی برای بهبود محیط ادمین

 

افزونه ها و ترفند هایی برای بهبود محیط ادمین

امیدوارم این مطلب مفید بوده باشد.

موفق باشید…


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

افزونه سئو ووکامرس - افزونه شگفت انگیز Yoast WooCommerce SEO

افزونه سئو ووکامرس – افزونه شگفت انگیز Yoast WooCommerce SEO

افزونه سئو ووکامرس Yoast WooCommerce SEO افزونه سئو ووکامرس فارسی یوست با سلام خدمت تمامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *