صفحه اصلی / عمومی / اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

۲۲ فروردین ۱۴۰۰

۱۸ بازدید

آیا می دانید اسکیما چیست؟ یکی از عواملی که تا حد زیادی می تواند در رتبه بندی نتایج موتورهای جستجو تاثیرگذار باشد، استفاده از اسکیما است. در این مقاله با راست چین همراه باشید تا با انواع اسکیما و روش های افزودن اسکیما به سایت آشنا شوید.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

بررسی ها نشان داده اند که Schema markup می تواند تاثیر زیادی بر بهبود سئو داشته باشد. با این وجود تنها ۳۰ درصد از صفحات موجود از اسکیما استفاده می کنند. در حقیقت میلیون ها وب سایت هنوز هستند که از نشانه گذاری اسکیما بی بهره اند. بنابراین اگر بتوانید هرچه سریعتر اسکیما به سایتان اضافه کنید شاهد نتایج شگفت انگیزی در تغییرات رتبه بندی خواهید بود.

اسکیما چیست؟

در سال ۲۰۱۱ وب سایت Schema.org همکاری خود را با موتورهای جستجوی قدرتمندی نظیر گوگل، یاهو، بینگ و یاندکس آغاز کرد و وظیفۀ یکپارچه‌ سازی ساختار داده‌ های موجود در اینترنت را بر عهده گرفت.

اسکیما چیست؟ داده های ساختار یافته ای است که برای اهداف مختلفی نشانه گذاری شده اند تا اطلاعات اضافی تری را در اختیار موتور های جستجو و کاربران قرار دهند. نشانه گذاری اسکیما «Schema Markup» روشی برای شناساندن نوع محتوای سایت به موتورهای جستجو است. از جمله اسکیماهای معروف ستاره دار کردن مطالب و سوالات متداول است.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

استفاد از اسکیما موجب می شود تا کاربر پس از جستجو و مشاهده وب سایت شما به عنوان یکی از وب سایت های برتر، توضیحات و توصیفات موجود را مطالعه کرده و تصمیم بگیرد که وارد وب سایت شما شود.

انواع اسکیما و داده های ساختار یافته

انواع  مختلفی از محتوا وجود دارد در نتیجه داده های ساختار یافته و اسکیما نیز انواع مختلفی دارند، دقت داشته باشید که به محتواهای مختلف اطلاعات اضافی بسیاری می تواند اضافه شود. در ادامه برخی از متداول ترین داده های ساختار یافته و اسکیما ذکر شده است.

 • داده های ساختار یافته و اسکیما مقالات
 • داده های ساختار یافته و اسکیما نقد و بررسی
 • داده های ساختار یافته و اسکیما فیلم ها
 • داده های ساختار یافته و اسکیما مناسبت ها
 • داده های ساختار یافته و اسکیما قیمت
 • داده های ساختار یافته و اسکیما محصولات
 • داده های ساختار یافته و اسکیما مشاغل و سازمان ها
 • داده های ساختار یافته و اسکیما رستوران ها
 • داده های ساختار یافته و اسکیما سوالات متداول (FAQ)

اسکیما اطلاعات سازمان و شرکت

همانطور که از نام این نوع اسکیما مشخص است، برای معرفی یک شرکت، نام رسمی آن، لوگو، مکان شرکت و اطلاعات تماس مورد استفاده قرار می گیرد.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

توجه داشته باشید که هر نوع اسکیمایی که برای محتوای خود در نظر می گیرد، باید به موضوع مورد نظر نزدیک بوده و همخوانی داشته باشد تا بتواند به داده شما اطلاعات مرتبطی را اضافه کند. مثلا هنگامی که شما برند اپل را در گوگل سرچ نمایید، می توانید اطلاعات مفیدی درباره این برند و سازمان نظیر لوگوی شرکت، دفتر مرکزی و پروفایل های اجتماعی آن کسب نمایید.

اسکیما اشخاص

هنگامی که نام شخص معروفی را در گوگل جستجو می نمایید، مشخصات فردی شخص شامل نام، تاریخ تولد، آدرس، تحصیلات و اعضای خانواده برای شما نمایش داده خواهند شد. برای نمایش این اطلاعات از اسکیما اشخاص استفاده شده است.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

اسکیما کسب و کار های محلی

در زمان درج بهره گیری از اسکیما تجارت محلی اطلاعاتی از قبیل آدرس شرکت، ساعات کار، منو، اطلاعات تماس و آنچه که مربوط به یک سازمان محلی است، نمایش داده خواهد شد. به این ترتیب به مشتریان محلی این امکان داده می شود که راحت تر محل استقرار شرکت را پیدا نمایند.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

اسکیما محصولات و پیشنهادات

این نوع از اسکیما زمانی کاربرد دارند که قصد فروش محصولات و یا ارائه خدماتی را داشته باشید. توجه داشته باشید که در اسکیما محصولات، ذکر نام محصول از اهمیت ویژه ای برخوردار است این در حالی است که برای پیشنهاد استفاده از یک سرویس و خدمات، هزینه ارائه و قیمت ارز از درجه بالاتری برخوردار خواهند بود.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

اسکیما بردکرامپ

بهره گیری از اسکیما بردکرامب نیز می تواند در کاهش نرخ پرش موثر بوده که اطلاعاتی درباره پیوندها و لینک ها در اختیار کاربران قرار می دهد که این پیوندها کاربر را به صفحه فعلی منتهی می سازند.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

اسکیما مقالات

برای انتشار مقالات، اخبار و یا پست های وبلاگ از این نوع اسکیما بهره گرفته می شود. استفاده از اسکیما مقالات، درک موضوع مطالب را برای موتورهای جستجو آسان می سازد.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

اسکیما ویدئو

از آنجایی که بررسی محتواهای ویدیویی برای خزنده های گوگل دشوار است، بهره گیری از VideoObject می تواند تا حد زیادی در بهبود سئو تاثیر گذار باشد.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

choosearea

در صورتی که محتوای صفحه شما، هر نوع محتوای دیگری به غیر از موارد نام برده شده باشد، می توانید متناسب با محتوای خود اسکیمای مربوط آن را شناسایی کرده و استفاده نمایید.  در ادامه مقاله به تاثیر اسکیما بر سئو سایت می پردازیم.

طی مطالعات و بررسی های انجام شده مشخص شد که وب سایت هایی که از اسکیما استفاده می نمایند، به طور متوسط و میانگین در ۴ رتبه بالاتر نسبت به سایر وب سایت ها قرار می گیرند.

اگرچه نمی توان تنها تاثیر اسکیما بر سئو سایت را دلیلی بر رتبه گیری این وب سایت ها دانست اما استفاده از این کدنویسی ها قطعا بی تاثیر نیز نخواهد بود. نمودار زیر میزان ورودی ارگانیک یک وب سایت دقیقا بعد از استفاده از اسکیما را نشان می دهد.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

رشد چشمگیر ورودی های این سایت به سادگی نشان از تاثیر گذاری مستقیم اسکیما را دارد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، میزان ورودی ای که به واسطه داده های ساختار یافته مختلف این وب سایت دریافت شده است به وضوح قابل مشاهده است.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

choosearea

روش های افزودن اسکیما به سایت با کد نویسی

برای افزودن اسکیما به سایت در ابتدا لازم است تا با انواع کدنویسی داده های ساختار یافته آشنا شوید. در حال حاضر ۳ نوع استاندارد کدنویسی برای افزودن اسکیما به وب سایت وجود دارد که مورد تایید گوگل نیز قرار گرفته است.

RDFa مخفف کلمه Resource Description Framework in Attributes است و یکی از انواع کدنویسی برای افزودن اسکیما به سایت می باشد. این نوع کد این امکان را دارد تا در هر جای کد HTML سایت اضافه و پیاده سازی شود، به همین دلیل در طی سال ها تلاش، تغییراتی در این روش کدگذاری انجام شد که از پیچیدگی این روش کم کند.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

پس از اینکه استفاده از RDFa دشواری هایی برای کاربران به وجود آورد، Schema.org تصمیم گرفت که راه دیگری برای افزودن اسکیما به سایت به کاربران پیشنهاد دهد و از استاندارد Microdata به دلیل پیچیدگی و دشواری نسبتا کمتر از RDFa رونمایی کند.

اگرچه از میکرودیتا نیز می توان مثل RDFa در کل کد HTML استفاده نمود، اما این نوع کدگذاری بیشتر در تگ <body> مورد استفاده قرار می گیرد. تصویر زیر همان اسکیمای مثال قبلی اما با استاندارد میکرو دیتا است.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

JSON-LD مخفف JavaScript Object Notation for Linked Data است و بیشتر مورد استفاده توسعه دهندگان وب سایت ها قرار می گیرد. دلیل استفاده از این نوع استاندارد این است که تمامی نشانه گذاری اسکیما به جای پخش شدن در کل کد HTML، در برچسب <script> کد HTML قرار می گیرند.

همین امر موجب شده که نه تنها Schema.org بلکه گوگل نیز به علت افزایش دقت و نظم در این نوع کدگذاری، JSON-LD را برای افزودن اسکیما به سایت تایید نمایند. علاوه بر این مورد، برخلاف دو استاندارد قبلی، این استاندارد برای گوگل نیز قادر درک است و گوگل می تواند آن را خوانده و بررسی نماید. در واقع این استاندارد روش پیشنهاد شده برای داده های ساختار یافته است. تصویر زیر اسکیمای نمونه اما با استاندارد JSON-LD است!

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

تاثیر اسکیما بر سئو سایت

نتایج غنی یا ریچ اسنیپ ها که به واسطه استفاده از داده های ساختار یافته یا اسکیما ایجاد می شوند می توانند از طرق مختلف موجب بهبود رتبه بندی های گوگل و بهبود سئو سایت گردند.

a)    افزایش بازدید وب سایت و نرخ کلیک

همانطور که ذکر شد افزودن اسکیما به سایت می تواند در بهبود و تقویت اسنیپت ها نقش زیادی داشته باشد. بطور مثال در شکل زیر، کاربر با مشاهده تعداد ستاره ها و امتیاز، از بالا بودن کیفیت محتوای صفحه مطلع شده و با کلیک بر روی آن به داخل صفحه هدایت می شود و موجب بهبود نرخ کلیک می شود.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

بنابراین اسنیپت های غنی تر می توانند با ظاهر برجسته تری در جستجوی کلمات کلیدی ظاهر شوند. هرچه که اسنیپت وب سایت شما پربارتر باشد و اطلاعات بیشتری به کاربر منتقل نماید، با بازخورد بهتری مواجه خواهید شد چرا که کاربر متوجه وجود محتوای مورد نظر در وب سایت شما شده و بر روی آن کلیک خواهد کرد. از همین رو Schema Markup به سادگی موجب افزایش نرخ کلیک و در نتیجه موجب بهبود سئو خواهد شد.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

با جامع ترین چک لیست سئو ۲۰۲۱ سایتت را بهینه کن

b)    کمک به موتورهای جستجو به هنگام بررسی وب سایت

افزودن اسکیما به سایت موجب می شود تا موتورهای جستجو و خزنده ها بتوانند راحت تر موضوع محتوای موجود را درک نمایند. در حقیقت شما با استفاده از این ابزار به موتورهای جستجو بیان می کنید که چه چیزی در صفحات شما وجود دارد. این نشانه گذاری اسکیما برای وب سایت های تجاری و فروشگاه های اینترنتی بسیار مفید می باشند چرا که با کمک آنها می توانید اطلاعات مفیدی در اختیار کاربر قرار دهید.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

c)    بهبود تجربه کاربری

در اختیار گذاشتن اطلاعات اضافی به کاربران این امکان را می دهد که آگاهانه تصمیم گرفته و با ورود به وب سایت شما به دنبال رفع نیاز خود باشند. به این ترتیب می توانید با کمک اسکیما بازدید خود را افزایش داده، تبلیغات و فروش خود را گسترش دهید و یک تجربه کاربری خوب برای کاربران به وجود آورید.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

 افزودن اسکیما به سایت بدون افزونه

اولین قدم برای اضافه کردن داده های ساختار یافته به سایت ایجاد اسکیما بر اساس یکی از استاندارد های موجود است (پیشنهاد راست چین استفاده از افزونه های ایجاد اسکیما با استاندارد JSON-LD است). اما اگر قصد ندارید از افزونه استفاده کنید شاید ادامه این مطلب برای شما جذاب باشد.

دقت داشته باشید که برای افزودن اسکیما به سایت با کدنویسی در صورتی که اطلاعات کافی در این زمینه ندارید توصیه می شود که از یک توسعه دهنده وب سایت کمک بخواهید.

 1. به وب سایت Google’s Structured Data Markup Helper مراجعه کنید

 

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

۲٫ نوع داده ساختار یافته و محتوای مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

همانطور که مشخص است، چندین نوع داده و انواع محتوا برای انتخاب موجود می باشند. در این مثال ایجاد اسکیما و داده ساختار یافته برای مقالات مورد بررسی قرار می گیرد. پس از انتخاب نوع اسکیما آدرس صفحه یا کد های خود را وارد نمایید.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

پس از وارد کردن URL یا کد HTML، صفحه در ابزار نشانه گذاری لود شده و تگ گذاری آغاز می شود. به این ترتیب صفحه وب سایت وارد شده در قسمت سمت چپ و داده ها در سمت راست نمایش داده خواهند شد.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

۳٫ عناصر مورد نظر را برای نشانه گذاری انتخاب نمایید.

همانطور که ذکر شد در این مثال علامت گذاری یک مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. در ابتدا برای اضافه کردن اسکیما مرتبط با نام مقاله، قسمت عنوان این مقاله را هایلایت می نماییم و در پایان نیز گزینه نام را از راهنمای ابزار انتخاب می کنیم تا در علامت گذاری وارد شود.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

هنگامی که گزینه نام انتخاب شد، ابزار آن را به Data Items اضافه می نماید.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

۴٫ به افزودن داده ها برای علامت گذاری ادامه دهید.

از لیست داده ها، هر آنچه که مورد نیاز است هایلایت شود را انتخاب کرده و به لیست نشانه گذاری اضافه نمایید. توجه داشته باشید که ممکن است این امکان را نداشته باشید تا تمامی موارد را به لیست اضافه کنید از این رو تنها موارد مورد نیاز و مهم را اضافه کنید.

پس از اتمام این مرحله زیر بر روی گزینه ایجاد کلیک کنید تا کد های خروجی را به راحتی دریافت کنید.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

در نهایت شما قادر به مشاهده کد صفحه سایت خود به همراه میکرو دیتا ها در نقاط مناسب خواهید بود. در این مرحله شما می توانید نوع استاندارد کد نویسی را نیز مشخص نمایید، به همین سادگی بدون هیچ تخصصی شما یک اسکیما و داده ساختار یافته ایجاد کردید و اکنون تنها کاری که نیاز است انجام دهید این است که این قطعه کد را به وب سایت خود اضافه کنید.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

پس از زدن گزینه Finish به شما این امکان داده می شود که کد اسکیمای خود را تست کنید.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

 روش های اضافه کردن اسکیما به وب سایت

بسیاری از افراد از قرار دادن و استفاده از کدهای اسکیما در سایت خود هراس دارند و گمان می کنند که نمی توانند از پس این کار برآیند. این در حالی است که با درک اصول اولیه و قدم به قدمِ نشانه گذاری اسکیما، می توانید به راحتی این کدها را به وب سایت خود اضافه کنید و از مزایای آن ها بهره ببرید.

۱٫      اضافه کردن مستقیم اسکیما به قالب سایت

در این روش کد اسکیمای ایجاد شده را باید در قالب خود قرار دهید،  برای قرار دادن کد در هدر سایت این کد ها معمولا در هدر سایت و در تگ اسکریپت قرار خواهند گرفت. در صورتی که اطلاعات کافی در این زمینه ندارید توصیه می شود که از یک توسعه دهنده وب سایت کمک بخواهید.

۲٫     اضافه کردن اسکیما با استفاده از سیستم مدیریت محتوا و پلاگین ها

بهره گیری از افزونه ها یکی از بهترین و راحت ترین روش های موجود برای نشانه گذاری اسکیما صفحات می باشد اما به دلیل اینکه تعداد افزونه هایی که این کار را انجام می دهند زیاد است، ممکن است عده ای دچار ابهام شوند. به همین دلیل  ۳ مورد از بهترین افزونه هایی که می توانید به کمک آن ها به وب سایت خود اسکیما اضافه کنید را در ادامه معرفی می کنیم.

توجه داشته باشید که هیچ افزونه و پلاگینی وجود ندارد که بتواند تمام کارها را همزمان برای شما انجام دهد. بنابراین برای استفاده از گزینه های پیشرفته تر نیاز به ترکیب متدهای مختلف است. لازم به ذکر است که ترکیب متدها به معنای استفاده همزمان از ۲ یا ۳ افزونه نیست بلکه بهره گیری از الگوها، قالب ها و یا کدهای دستی در یک صفحه به طور مستقیم و سایر روش ها می باشد.

افزودن اسکیما به سایت در اکثر سایت ها توسط خود شما با استفاده از روش اول بدون افزونه انجام خواهد شد اما اگر از سیستم مدیریت محتوا وردپرس بهره می برید، افزونه های زیر بدون استفاده از کدنویسی، می توانند اسکیمای مورد نظر شما را تولید نمایند.

 • افزونه سئو نشانه گذاری محتوا Schema Pro

یکی از برترین افزونه ها در زمینه نشانه گذاری داده های ساختار یافته، Schema Pro است. این افزونه با ایجاد نشانه گذاری، موجب می شود تا بتوانید اسنیپت های غنی تولید کرده و از این طریق سئو وب سایت خود را افزایش دهید. نشانه گذاری انواع محتوا از قبیل پروفایل، ویدئو، محصولات، سوالات متداول و غیره به وسیله این افزونه ممکن خواهد بود.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

برای مشاهده و خرید افزونه Schema Pro  کلیک کنید

 • افزونه اسکیما سوالات متداول Faq Schema

افزونه Faq Schema از دیگر افزونه های موجود برای ایجاد اسکیما سوالات متداول می باشد. این افزونه تنها اسکیما سوالات متداول را ایجاد و اضافه می نماید از همین رو نسبت به سایر افزونه هایی که انواع اسکیما اضافه می نمایند، سبک تر خواهد بود.

از قابلیت های این افزونه می توان به اضافه کردن سوالات متداول به نوشته ها، دسته بندی ها و برچسب های سفارشی، محصولات، جابجایی سوالات در بین ردیف ها و غیره اشاره نمود.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

برای مشاهده و خرید افزونه Faq Schema کلیک کنید

 • افزونه سئو رنک مث پرو

اگر به دنبال افزونه ای با پیشرفته ترین ژنراتور اسکیما هستید، قطعا افزونه رنک مث پرو پیشنهاد می گردد. تعداد قابلیت ها و امکانات افزونه Rank Math Pro نسبت به افزونه سئو یواست با سال ها سابقه و تجربه نیز بیشتر بوده و عملکرد فوق العاده ای در زمینه افزودن اسکیما به سایت و داده های ساختار یافته از خود نشان داده است.

در افزونه Rank Math به راحتی می توانید در هر صفحه و مطلبی که قرار دارید یک اسکیما ایجاد نمایید. کافی است در تنظیمات رنک مث صفحه مورد نظر گزینه اسکیما را انتخاب کنید.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

برای مشاهده و خرید افزونه رنک مث پرو کلیک کنید

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

سپس می توانید به راحتی اسکیمای موجود را ویرایش کنید، یا اگر قصد دارید اسکیمای جدیدی اضافه کنید از گزینه مربوطه کمک بگیرید، توجه داشته باشید که در نسخه رایگان این افزونه فقط برای هر صفحه می توان از یک اسکیما استفاده کرد.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

 

در صورتی که اگر نسخه پیشرفته و اورجینال این افزونه را با لایسنس رسمی راست چین دریافت کنید بدون محدودیت می توانید اسکیما های متعددی ایجاد نمایید. به عنوان مثال یک صفحه می تواند هم اسکیمای سوالات متداول، هم اسکیمای امتیاز و هم قیمت داشته باشد. هیچ محدودیتی در نسخه پیشرفته وجود ندارد.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

اگر نمی خواهید از اسکیما ساز خودکار رنک مث پرو استفاده کنید، در همین صفحه قسمت اسکیمای شخصی سازی شده نیز وجود دارد که به راحتی می توانید کد های اسکیما تولید شده توسط خود را به آن اضافه کنید. همانطور که می بینید هیچ محدودیتی برای پیشرفت سایت شما وجود ندارد.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

نحوه تست کد اسکیما

پس از افزودن اسکیما به سایت قبل از انتشار اسکیمای خود آن را تست کنید و از صحت آن مطمئن شوید. در ادامه دو ابزار تست اسکیما را بررسی می کنیم.

وب سایت اول کنسول تست داده های ساختار یافته گوگل یا structured data testing tool است. توجه داشته باشید که این ابزار ممکن است در آینده از کار افتاده و دیگر قابل استفاده نباشد. اما همواره گوگل ابزار های جایگزینی نیز قرار داده است.

در صفحه اول این سایت شما می توانید آدرس صفحه مورد نظر یا مستقیما کد های اسکیما خود را برای تست وارد نمایید. در نمونه زیر ما یک آدرس معتبر در راست چین را برای تست وارد کردیم.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

پس از شروع تست کافی است کمی صبر کنید تا تمامی داده های ساختار یافته مربوط به کد ها یا صفحه به شما نشان داده شود. همانطور که در تصویر زیر می بینید این صفحه دارای ۴ نوع نشانه گذاری اسکیما است.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

برای بررسی جزئی هر کدام از اسکیما ها کافی است روی گزینه مورد نظر کلیک کنید تا اطلاعات کامل تر به شما نمایش داده شود. خوبی این ابزار این است که هر مشکلی در اسکیمای سایت شما وجود داشته باشد اعلام خواهد کرد. همانطور که می بینید خوشبختانه اسکیما های تولید شده توسط راست چین معتبر و بدون مشکل هستند.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

وب سایت دوم و بروزی که توسط گوگل جهت تست داده های ساختار یافته مورد استفاده قرار می گیرد، پلتفرم Rich results test tool است. همانطور که از نام این ابزار پیداست، بر روی نتایج غنی و پربار تمرکز دارد. دقیقا مطابق روش قبلی در این سایت نیز می توانید کد ها یا آدرس صفحه خود را وارد کرده و بررسی نمایید.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

تنها تفاوت این ابزار با ابزار قبلی این است که این امکان به شما داده شده است تا دستگاه متفاوتی را برای تست و بررسی انتخاب کنید، شما می توانید انتخاب نمایید که این تست بر روی تلفن همراه انجام گیرد یا دسکتاپ!

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

آنالیز تاثیر اسکیما در گوگل سرچ کنسول

پس از اضافه کردن اسکیما به وب سایت خود طبیعتا مشتاق خواهید بود تا از نتایج به دست آمده با خبر شوید! برای اینکار زمانی که وارد Google Search Console شدید، می توانید انواع مختلف نشانه گذاری هایی که در نتایج جستجو از سایت شما دیده شده است را مشاهده کنید.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

برای انتخاب و رهگیری نتایج کافی است بر روی اسکیمای مورد نظر کلیک نمایید و مشاهده کنید که کدام یک از صفحات شما در نتایج جستجوی گوگل با این اسکیما مشاهده می شود و چه آماری به دنبال داشته است!

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

در صورتی که در زمان انتشار صفحه خود، علامت گذاری داده های ساختار یافته و اسکیما را انجام داده باشید در این مرحله با مشکلی مواجه نخواهید شد و نتایج به خوبی نمایش داده خواهند شد. اگر بعد از ایندکس شدن صفحه خود اسکیما را به آن اضافه کرده اید حتما آدرس صفحه را در گوگل سرچ کنسول وارد کرده و گزینه کراول مجدد را انتخاب کنید تا به زودی اسکیمای شما به نتایج سرچ گوگل اضافه شود.

اسکیما چیست؟ تاثیر اسکیما بر سئو سایت

توجه داشته باشید که برخی از اسکیما ها دارای ویژگی های متعددی هستند که در صورت عدم وجود آنها ممکن است در این بخش با خطا مواجه شوید. در بیشتر موارد می توان از این خطاها چشم پوشی نمود.

همان طور که در مقاله دیدید اضافه کردن اسکیما به سایت کار دشواری نیست، از روش های مختلف گفته شده یکی را انتخاب کنید و هر چه زودتر سایتتان را غنی تر کنید و در نتایج بهتر ظاهر شوید.

 


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

انجام پایان نامه و چاپ مقاله

انجام پایان نامه و مشاوره پایان نامه با استفاده از جدید ترین مقالات روز دنیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *