صفحه اصلی / آموزش افزایش فروش سایت / اتصال گوگل سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس (در کمتر از یک دقیقه)

اتصال گوگل سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس (در کمتر از یک دقیقه)

مدت زمان مطالعه و یادگیری: ۳ دقیقه
اتصال گوگل سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس (در کمتر از یک دقیقه)

یکی از سوالات بسیار رایجی که افراد سئوکار از مدرسان سئو می‌پرسند این است: «اتصال گوگل سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس چگونه انجام میشود؟»

برای پاسخ، بیاید ببینیم چگونه می‌توانیم گوگل آنالیتیکس را به گوگل سرچ کنسول متصل یا لینک کنیم. سپس نگاهی سریع و کلی به گزارشاتی که این اتصال در گوگل آنالیتیکس به ما می‌دهد، خواهیم انداخت.

 

قدم اول: سایت‌تان را در گوگل سرچ کنسول وارد کنید

اول اینکه در مقاله آموزش اتصال آمارگیر گوگل به وردپرس کامل روش اتصال این مورد به وردپرس رو یاد گرفتید و در ابتدا باید سایت خودتان را در سرویس گوگل سرچ کنسول تایید کنید. این کار اقدامی حیاتی در فرایند سئو است. تایید سایت در گوگل سرچ کنسول به شما اجازه می‌دهد یک شبکه ارتباطی مستقیم با گوگل بسازید، ببینید چه کلمات کلیدی به سایت شما ترافیک بیشتری می‌دهد و خیلی مزیت‌های دیگر.

 

قدم دوم: وارد گوگل آنالیتیکس شوید

اگر سایت‌تان را در گوگل سرچ کنسول وارد کرده‌اید، همه چیز برای شروع آماده است. وقتی این کار انجام شد، وقتشه که وارد گوگل آنالیتیکس شوید. یادتان باشد از اکانتی استفاده کنید که هم در گوگل آنالیتیکس از آن استفاده می‌کنید و هم در گوگل سرچ کنسول؛ یعنی برای استفاده از هر دو سرویس باید از یک اکانت مشترک استفاده کنید.

وقتی وارد گوگل آنالیتیکس شوید، در منوی سمت چپ و قسمت پایین آن، روی عکس چرخ‌دنده کلیک کنید تا رابط کاربری ادمین برای شما ظاهر شود؛ سپس روی Property settings کلیک کنید.

اتصال گوگل سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس (در کمتر از یک دقیقه)اتصال گوگل سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس (در کمتر از یک دقیقه)در این قسمت صفحه را به سمت پایین بکشید تا گزینه سرچ کنسول (search console) را ببینید. در قسمت راست و سمت پایین بر روی گزینه Adjust search console کلیک کنید.اتصال گوگل سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس (در کمتر از یک دقیقه)حالا شما به تنظیمات گوگل سرچ کنسول دسترسی پیدا کرده‌اید. سپس بر روی نوشته آبی رنگ Add کلیک کنید.

 

با کلیک بر روی نوشته آبی رنگ، وارد صفحه‌ای می‌شوید که عنوان Enable search console data in google Analytics دارد.سپس سایتی که می‌خواهید به گوگل آنالیتیکس وصل کنید را مشخص کنید و بر روی دکمه رادیو در سمت چپ کلیک کمید. وقتی این کزینه را انتخاب کردید، بر روی save کلیک کنید.

اتصال گوگل سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس (در کمتر از یک دقیقه)از شما برای تایید association سؤال می‌شود؛ بر روی ok  کلیک کنید.اتصال گوگل سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس (در کمتر از یک دقیقه)به گوگل آنالیتیکس بازگردید و یکبار صفحه را refresh کنید. اگر تمام موارد ذکر شده را به درستی انجام داده باشید،وقتی بر روی گزینه enable views کلیک کنید، سایت شما لیست شده و آن را می‌بینید.اتصال گوگل سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس (در کمتر از یک دقیقه)

اگر می‌خواهید کامل خیالتان راحت شود، در گوگل آنالیتیکس در قسمت Admin و ستون property که در سمت چپ قرار دارد بازگردید و بر  روی گزینه All Products کلیک کنید تا یک تیک سبز رنگ در زیر قسمت search console ببینید.

اتصال گوگل سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس (در کمتر از یک دقیقه)

پیدا کردن اطلاعات گوگل سرچ کنسول در گوگل آنالیتیکس

وقتی تمام فرایند ذکر شده را به درستی انجام دادید، در قسمت acquisition در گوگل آنالیتیکس، به بسیاری از گزارشات مربوط به سرچ کنسول دسترسی خواهید داشت.

اتصال گوگل سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس (در کمتر از یک دقیقه)حالا می‌توانید این گزارشات را بینید:

Landing pages (صفحه فرود): این قسمت به شما می‌گوید که وقتی کاربر در گوگل سایت شما را سرچ می‌کند، به کدام صفحه از سایت‌تان وارد می‌شود. با کلیک بر روی آدر سصفحات می‌توانید ببینید چه عبارت‌های سرچ شده‌ای کاربران را به این صفحه هدایت می‌کند.اتصال گوگل سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس (در کمتر از یک دقیقه)

Countries (کشورها): این قسمت هم به شما می‌گوید که ترافیک سایت شما از کجا و کاربران سایت‌تان از کدام کشورها هستند.

اتصال گوگل سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس (در کمتر از یک دقیقه)Devices (دستگاه‌ها): دستگاه‌ها بیانگر این است که کاربران با چه وسیله‌ای (کامپیوتر، تبلت، موبایل) به سایت شما سر می‌زنند.

اتصال گوگل سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس (در کمتر از یک دقیقه)Queries (عبارت‌ها): این ویژگی پایانی هم به شما نشان می‌دهد که گوگل در نتایج جستجو چه جملات یا کلمات کلیدی را از وبسایت شما نمایش می‌دهد. در قسمت Average position information هم میانگین رتبه شما در این موضوع نشان داده می‌شود.

اتصال گوگل سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس (در کمتر از یک دقیقه)تمام شد! حالا صفر تا صد نحوه اتصال گوگل آنالیتیکس به گوگل سرچ کنسول را یاد گرفتید.

منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

تغییر تاریخ مقالات چه تاثیری بر سئو سایت شما می گذارد؟

تغییر تاریخ مقالات چه تاثیری بر سئو سایت شما می گذارد؟

بسیاری از وب سایت ها با آپدیت مقالات و یا تنها تغییر تاریخ آن ها، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *