صفحه اصلی / خبرهای تکنولوژی / اتصال مردم مناطق محروم جهان به اینترنت با کمک مایکروسافت

اتصال مردم مناطق محروم جهان به اینترنت با کمک مایکروسافت

اتصال مردم مناطق محروم جهان به اینترنت با کمک مایکروسافت

بیش از ۳۰ سال از اختراع اینترنت می گذرد و هنوز هم میلیاردها نفر وجود دارند که در سراسر جهان هیچگونه دسترسی به اینترنت ندارند. شرکت مایکروسافت با اعلام تغییر هدف طرح ایرباند تصمیم به تغییر این روند داشته و هدف اصلی برنامه ی ایرباند را اتصال ۴۰ میلیون نفر به اینترنت تا ماه ژوئیه سال ۲۰۲۳ اعلام کرده است. برنامه ایرباند ابتدا در سال ۲۰۱۷ با هدف اتصال افراد بیشتری در آمریکا به اینترنت راه اندازی شد که حالا با تغییر روند این برنامه، هدف آن اتصال افراد در آمریکای لاتین و مناطق جنوبی آفریقا به دنیای اینترنت می باشد.

در حال حاضر این کمپانی در آمریکا از طیف فرکانس های بلا استفاده رادیو تلویزیونی (TVWS) با فرکانس ۶۰۰ مگاهرتز برای اتصال ۳ میلیون شهروند آمریکایی به اینترنت استفاده میکند. این در حالی است که این کمپانی قطعاً برای اجرای این طرح در سطح بین المللی در کنار TVWS نیاز به تکنولوژی هایی نوآورانه دیگری نیز دارد.

مایکروسافت اعلام کرده است برای بررسی نیازهای هر منطقه با شرکت های محلی و برای رفع محدودیت های نظارتی بر تکنولوژی های موجود در آن منطقه با دولت های محلی همکاری و مذاکره خواهد کرد.

اتصال مردم مناطق محروم جهان به اینترنت با کمک مایکروسافت

در ادامه این کمپانی موفقیت خود را در برخی از طرح های بین المللی اش با هدف گسترش اتصال به اینترنت اعلام کرده است. مایکروسافت در کلمبیا با کمک تکنولوژی TVWS موفق به اتصال ۲ مدرسه و ۵ مزرعه به اینترنت شده است و با کمک به ارائه دهنده های محلی اینترنت دسترسی حدود ۶ میلیون شهروند این کشور را به اینترنت امکان پذیر کرده است. همچنین در کشور غنا با برطرف کردن محدودیت های نظارتی دولت بر تکنولوژی TVWS موفق به اتصال ۸۰۰ هزار نفر از شهروندان غنا به اینترنت شده است.

البته مایکروسافت تنها کمپانی در دنیا نیست که بر روی گسترش دسترسی افراد در کشورهای فقیر و یا در حال توسعه به اینترنت متمرکز شده است. شرکت گوگل با هدف افزایش دسترسی افراد در سطح جهان به اینترنت، طرح “Next billion users” را معرفی کرده است. فیسبوک نیز تلاش های زیادی از جمله استفاده ماهواره ها و درون های اینترنت را در این راستا داشته است.

البته که انگیزه اصلی این کمپانی ها برای این کار کاملا مشخص است. برای هر سه کمپانی هر کاربر جدید که به اینترنت متصل می گردد، در حقیقت یک مشتری بالقوه است که می تواند بر روی سطح درآمد این غول های اینترنت تأثیرگذار باشد.

منبع : theverge

اتصال مردم مناطق محروم جهان به اینترنت با کمک مایکروسافت

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز
/ ۵٫ تعداد نظرات :

The following two tabs change content below.

منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

مقابله با بزرگترین حمله DDoS تاریخ به سبک آمازون

مقابله با بزرگترین حمله DDoS تاریخ به سبک آمازون

به گزارش ZDNet، سرویس های مبتنی بر وب آمازون (AWS) ، اخیراً مجبور به دفاع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *