صفحه اصلی / آموزش افزونه های وردپرس / آموزش کامل ساخت هدر و فوتر با المنتور

آموزش کامل ساخت هدر و فوتر با المنتور

آموزش کامل ساخت هدر و فوتر با المنتور

در این مقاله نحوه ساخت هدر و فوتر با المنتور را فرا خواهید گرفت.در این آموزش از ویژگی Elementor Theme Builder استفاده خواهد شد.بنابراین حتما باید از نسخه پرو یا حرفه ای این افزونه استفاده کنید.پیشهاد می کنیم مقاله آموزش افزونه المنتور فارسی را مطالعه کنید.

آموزش ساخت هدر و فوتر با افزونه المنتور
هدر و فوتر هر سایت ستون فقرات آن سایت است.در گذشته یعنی زمانی که هنوز المنتور این‌قدر امکانات شگفت انگیزی نداشت،ویرایش یا ساخت هدر و فوتر در وردپرس نیازمند ویرایش کدهای PHP قالب بود.

امروز نگاهی می‌اندازیم به افزونه المنتور که چگونه یک روش جدید و قدرتمند ارائه می‌دهد تا هدر و فوتر خود را به‌طور اختصاصی طراحی کنید.

همچنین در المنتور ویژگی Sticky Header وجود دارد که باعث می‌شود تا شما بتوانید هدر چسبنده ایجاد کنید.

 

نحوه ساخت هدر و فوتر با المنتور

این مراحل را دنبال کنید تا به سادگی به هدفتان برسید.

به پیشخوان خود وارد شوید.حال به بخش قالب‌ها>Theme Builder مراجعه کنید.

آموزش کامل ساخت هدر و فوتر با المنتور

در این صفحه روی دکمه (افزودن جدید) کلیک کنید.

آموزش کامل ساخت هدر و فوتر با المنتور

در صفحه بازشده اگر می‌خواهید هدر ایجاد کنید،باید نوع قالب را بر روی Header تنظیم کنید.اگر می خواهید فوتر ایجاد کنید باید نوع قالب را بر روی Footer تنظیم کنید.

همچنین می‌توانید یک نام به طور دلخواه در نظر بگیرید که البته این فیلد اجباری نیست.در انتخاب بر روی دکمه (ایجاد قالب) کلیک کنید.

آموزش کامل ساخت هدر و فوتر با المنتور

پس از کلیک بر روی دکمه به صفحه ویرایش با المنتور هدایت می‌شوید.در اینجا می‌توانید از بین قالب‌های نمایش داده شده یکی را انتخاب کنید و ویرایش را بر روی آن انجام دهید.در غیر این صورت پنجره را ببندید تا یک هدر یا فوتر اختصاصی ایجاد کنید.

آموزش کامل ساخت هدر و فوتر با المنتور

در این صفحه می توانید توسط المان‌های المنتور که در سمت چپ تصویر قرار دارند،قالب وب‌سایت خود را بسازید.

آموزش کامل ساخت هدر و فوتر با المنتور

فراموش نکنید که برای انتشار این قالب باید تنظیماتی را انجام دهید.زمانی که قالب را بدون هیچ تنظیماتی منتشر می‌کنید قالب به‌طور پیش‌فرض در تمام سایت نمایش داده می شود.اما اگر می‌خواهید این قالب تنها در بخشی از سایت نمایش داده شود می توانید از این قسمت استفاده نمایید.

آموزش کامل ساخت هدر و فوتر با المنتور

باوجود ویرایشگر قدرتمند المنتور می‌توانید به سادگی هدر یا فوتر های زیبا و جذابی را در سایت به وجود بیاورید.این امکان باعث شده است تا سرعت و راحتی طراحی تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند.همچنین شما می‌توانید از قالب‌های هدر یا فوتری که ساخته‌اید خروجی بگیرید و در سایت های دیگر از آن‌ها استفاده کنید.

اگر دارید به تمام ساعت‌هایی که برای طراحی هدر یا فوتر تلف کرده‌اید فکر می کنید،شمارا درک می کنیم.از این به بعد با استفاده از ویژگی قالب ساز با Theme Builder المنتور پرو بسیار ساده‌تر از قبل وب‌سایت طراحی کنید.

جمع‌بندی:

طراحی سایت با وردپرس بسیار ساده تر آن چیزی است که فکرش را می‌کنید،به شرطی که به تمامی ابزار های موجود آشنا باشید و بدانید که از کدام ابزار یا امکانات در چه بخشی از سایت استفاده کنید.در این مقاله از سری مقاله های آموزش المنتور درباره طراحی و ساخت هدر و فوتر صحبت کردیم.لطفا آموزش های بعدی ما را نیز دنبال کنید.

امیدواریم از مقاله آموزش ساخت هدر و فوتر با المنتور نهایت استفاده را برده باشید.

 


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

ساخت فرم ورود و ثبت نام با المنتور + آموزش ویدویی

ساخت فرم ورود و ثبت نام با المنتور + آموزش ویدویی

حتما شما نیز از فرم ورود و ثبت نام پیشفرض وردپرس راضی نیستید.این یک مشکل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *