صفحه اصلی / عمومی / آموزش ویدئویی نصب ionCube روی لاراگون

آموزش ویدئویی نصب ionCube روی لاراگون

۲۸ شهریور ۱۴۰۰

۸۱ بازدید

ionCube یک ماژول و رمزگذار PHP است که محافظت از کد souce برنامه های PHP را انجام می دهد. آیون کیوب رمزگشایی فایل های لایسنس که توسط همین ماژول کدگذاری شده را انجام می دهد. ماژول ionCube مانند یک کلید عمل می کند و کدهای PHP که رمزگذاری و قفل شده اند را باز می کند. در این مقاله آموزش نصب ionCube روی لاراگون بپردازیم. Laragon یک سرور مجازی سریع و قدرتمند برای ایجاد و مدیریت برنامه های کاربردی وب بر روی کامپیوتر های شخصی است. برخی قالب ها یا افزونه ها برای نصب به ionCube نیاز دارند. در غیر این صورت ممکن است با خطایی مانند خطای زیر مواجه شوید:

Site error: the ionCube PHP Loader needs to be installed. This is a widely used PHP extension for running ionCube protected PHP code, website security and malware blocking. Please visit get-loader.ioncube.com for install assistance.

 

نصب ionCube روی لاراگون

۱:  لاراگون را باز کنید. برای دانلود آن می توانید به سایت laragon مراجعه کنید. آن را دانلود و نصب کنید. پیشنهاد می کنیم که از نسخه Laragon Full  استفاده کنید. پس از نصب لاراگون شما یک لوکال هاست بر روی کامپیوتر خود دارید.

آموزش ویدئویی نصب ionCube روی لاراگون

✔️ قبل از ادامه مراحل لاراگون را Start کنید و مراحل نصب ionCube روی Laragon را انجام دهید.

آموزش ویدئویی نصب ionCube روی لاراگون

پیشنهاد می کنم مقاله آموزش نصب و فعالسازی ioncube در زمپ را مطالعه کنید.

۲: ionCube را از سایت اصلی آن دانلود کنید. برای اینکار وارد سایت آیون کیوب شوید و از از منوی products گزینه loaders را انتخاب کنید یا مستقیما به آدرس https://www.ioncube.com/loaders.php وارد شوید و فایل zip حاوی ionCube را دانلود کنید.

آموزش ویدئویی نصب ionCube روی لاراگون

۳: لاراگون را باز کنید و  دکمه Root را بزنید  تا پوشه روت لاراگون باز شود. در این مرحله قصد داریم ionCube ی که دانلود کردیم را بر روی لاراگون قرار دهیم.

آموزش ویدئویی نصب ionCube روی لاراگون

۴: ionCube ی که دانلود کردیم را اکسترکت می کنیم و در پوشه روت در کنار فایل index.php قرار می دهیم.

آموزش ویدئویی نصب ionCube روی لاراگون

۵: سپس وارد پوشه ionCube می شویم و فایل loader-wizard با پسوند php که در آن قرار دارد را اجرا می کنیم.

برای اجرای این فایل آدرس https://localhost/ionCube/loader-wizard.php را در مرورگر وارد می کنیم تا وارد ویزارد نصب ionCube شویم.

در این صفحه پیام نبود خط zend_extension دیده می شود. تمام مراحل و اقداماتی که برای رفع این خطا باید انجام دهید مرحله به مرحله در این ویزارد گفته شده است. در تصویر زیر مراحل را از مورد اول انجام می دهیم.

آموزش ویدئویی نصب ionCube روی لاراگون

✔️ دستورالعمل نصب را مرحله به مرحله انجام می دهیم:

۱٫فایل زیپی که در این مرحله قرار داده را دانلود می کنیم. این فایل زیپ آخرین نسخه ionCube است که با نسخه Php نصب شده بر روی سیستم ما  همخوانی دارد.

۲٫ در مسیر C:/laragon/bin/php/php-7.4.19-Win32-vc15-x64/ext فایلی که دانلود کردیم را اکسترکت می کنیم. در تصویر زیر فایل زیپ دانلود شده و اکسترکت آن را می بینید.

آموزش ویدئویی نصب ionCube روی لاراگون

پوشه  ionCube را باز می کنم و فایل های آن را  کپی می کنم تا در پوشه ext قرار دهیم. چون از ما خواسته شده تا فایل های آیون کیوب در این پوشه قرار بگیرند.

۳٫ در این مرحله باید فایل PHP.ini را در مسیر  C:laragonbinphpphp-7.4.19-Win32-vc15-x64php.ini ویرایش می کنیم. کافیست این آدرس را مستقیما در نوار آدرس یکی از پوشه های خود وارد کنید تا php.iniباز شود.

در تصویر زیر فایل PHP.ini را در php-7.4.19-Win32-vc15-x64 مشاهده می کنید.

آموزش ویدئویی نصب ionCube روی لاراگون

در ادامه باید آدرسی که داده شده را قبل از هر خط zend_extension ی که وجود دارد قرار دهیم.

zend_extension = "C:/laragon/bin/php/php-7.4.19-Win32-vc15-x64/extioncube_loader_win_7.4.dll"

ctrl+f را بزنید و zend را سرچ کنید. قبل از اولین مورد کد بالا را قرار دهید و ذخیره کنید.

آموزش ویدئویی نصب ionCube روی لاراگون

۴٫ در این مرحله از ما خواسته شده تا آپاچی را ریستارت کنیم. برای اینکار لاراگون رو stop و مجددا راه اندازی می کنم.

۵٫ در مرحله اخر باید ionCube Loader را ریستارت کنیم. از لینکی که داده استفاده می کنیم. در نهایت پیام Loader Installed Successfully به شما نمایش داده خواهد شد.

آموزش ویدئویی نصب ionCube روی لاراگون

در مقاله فعال سازی ioncube در سی پنل مراحل نصب آن را در کنترل پنل سی پنل آموزش دادیم. مراحل بالا را انجام دهید و نظرات خود و یا اگر سوال یا مشکلی در هر کدام از مراحل داشتید با ما در میان بگذارید.


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

آموزش رفع خطای نوشتن پرونده روی دیسک وردپرس

آموزش رفع خطای نوشتن پرونده روی دیسک وردپرس

۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۵۲ بازدید یکی از ویژگی های کلیدی وب سایت ها، قرار دادن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *