صفحه اصلی / آموزش های ووکامرس / آموزش مدیریت سفارشات در ووکامرس + ویدئو رایگان

آموزش مدیریت سفارشات در ووکامرس + ویدئو رایگان

امروزه بسیاری از فروشگاه های اینترنتی از افزونه ووکامرس استفاده می کنند. به همین دلیل نیاز است که ادمین فروشگاه مدیریت سفارشات در ووکامرس را بلد باشد. ما در این پست آموزشی سراغ آموزش مدیریت سفارشات در ووکامرس رفته ایم تا با این فرایند به خوبی آشنا شوید تا بدانید وقتی مشتری سفارشی در سایت شما ثبت می کند، چه مراحلی را باید طی کنید، چه تغییراتی را در سفارشات به وجود بیاورید، چه وضعیت هایی را برای سفارشات تنظیم کنید تا یک سفارش در فروشگاه اینترنتی شما پردازش شود.

در ادامه ویدئویی از نحوه مدیریت سفارشات در ووکامرس خواهید دید که بسیار آسان با این فرایند آشنا می شوید. تمام موارد لازم سفارشات ووکامرس در این ویدئو گفته شده است. البته این ویدئو بخشی از دوره آموزش ووکامرس است که اگر می خواهید با امکانات ووکامرس بیشتر آشنا شوید، توصیه می کنم این دوره را از سایت تهیه کنید.

ویدئو آموزش مدیریت سفارشات در ووکامرس

دانلود ویدئو

توضیحی خلاصه در مورد مدیریت سفارشات ووکامرس

برای مشاهده سفارشات فروشگاه باید به منو ووکامرس > سفارشات بروید. در آن جا لیست تمام سفارشات فروشگاه را می توانید ببینید. هر سفارش دارای یک وضعیت است که مشخص می کند آن سفارش، در حال حاضر در چه مرحله ای است. برای آشنایی با این وضعیت های سفارشات ووکامرس، لیست زیر را ببینید:

  • در انتظار پرداخت: سفارش در مرحله ثبت شده قرار دارد اما هنوز کاربر پرداخت آن را انجام نداده است.
  • در انتظار بررسی: سفارش انجام شده است و کافیست مدیر فروشگاه آن را تایید کند. این مورد بیشتر برای زمانی است که مشتری هزینه سفارش را اینترنتی پرداخت نمی کند.
  • در حال انجام: پرداخت توسط مشتری انجام شده است و مدیر فروشگاه در حال آماده سازی سفارش برای ارسال است.
  • تکمیل شده: سفارش انجام و پرداخت شده و همچنین شما سفارش مشتری را ارسال کرده اید و پردازش سفارش کامل به پایان رسیده است.
  • ناموفق: این وضعیت یعنی پرداخت کاربر به هر دلیلی ناموفق بوده است.
  • لغو شده: سفارش به هر دلیلی توسط مشتری یا حتی مدیر فروشگاه لغو شده است. در این مورد اگر محصول فیزیکی است، از موجودی کالا در انبار کم نمی شود.
  • مسترد شده: این وضعیت برای زمانی است که سفارش برگشت خورده است.

آموزش مدیریت سفارشات در ووکامرس + ویدئو رایگان

حال که با وضعیت سفارشات آشنا شدید، سراغ مدیریت یک سفارش می رویم. کافیست روی نام سفارش دهنده کلیک کنید تا مشخصات سفارش را ببینید.

در صفحه سفارش شما جزئیات پرداخت کاربر، مشخصات شخصی و آدرس کاربر، تاریخ و وضعیت سفارش، لیست کالا های سفارش داده شده و عملیات هایی که روی سفارش اتفاق افتاده است را می بینید.

آموزش مدیریت سفارشات در ووکامرس + ویدئو رایگان

اول از همه همیشه پرداخت کاربر را چک کنید و کد پیگیری آن را تطابق دهید تا مشکل مالی بوجود نیاید. مشخصات مشتری که شامل نام و آدرس و اطلاعات تماس است را می توانید ببینید تا بدانید سفارش باید برای چه کسی و به کجا ارسال شود. البته اگر می خواهید فاکتور نیز برای شما و حتی مشتری صادر شود، با افزونه فاکتور ووکامرس را نصب کنید. ما نیز در دوره آموزش ووکامرس آن را آموزش داده ایم. البته افزونه های زیادی وجود دارند که ما در دوره یک افزونه حرفه ای برای این کار را معرفی کرده ایم.

در پایین تر، لیست کالا های سفارش داده شده کاربر را می بینید. این کالا ها را برای کاربر آماده و بسته بندی می کنید. در ستون سمت چپ نیز لیست عملیات هایی که روی سفارش اتفاق می افتد، درج می شود. مثلا با تغییر هر وضعیت سفارش یا ارسال ایمیل ها، اینجا تغییراتی صورت می گیرد. پس در کل مشخصات کاربر را دارید، کالا های سفارش داده شده را دارید، آن ها را آماده و بسته بندی می کنید، به آدرس مشتری ارسال می کنید و کافیست وضعیت آن سفارش را در این صفحه روی وضعیت “تکمیل شده” قرار دهید که به معنای پایان پردازش سفارش مشتری است.

اگر ویدئو بالا را ندیده اید، پیشنهاد میکنم حتما ببینید تا با جزئیات بیشتر و دقیق تری از مدیریت سفارشات در ووکامرس آشنا شوید. اگر نظر یا سوالی دارید، خوشحال می شویم از بخش نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید.

فوت و فن ووکامرس رو میخوای یاد بگیری؟
در دوره آموزش ووکامرس، این افزونه رو همراه با افزونه های جانبی کامل آموزش دادیم!

نوشته آموزش مدیریت سفارشات در ووکامرس + ویدئو رایگان اولین بار در فصل وردپرس. پدیدار شد.


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

DKIM چیست؟ جلوگیری از حقه‌های ایمیلی علیه شما

DKIM چیست؟ جلوگیری از حقه‌های ایمیلی علیه شما

DKIM چیست؟ شاید با عبارت DKIM مواجه شده باشید و بخواهید بدانید که DKIM چیست؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *