آموزش سئو وردپرس

آموزش سئو وردپرس بسیار کار راحتی است و در عین حال بسیار پولساز

آموزش سئو وردپرس به صورت عملی

آموزش سئو وردپرس به صورت عملی

 
در این مقاله قصد دارم به صورت عملی به شما آموزش بدهم که چگونه می توانید سایت خود را سئو و بهینه سازی کنید.

همان طور که در آموزش سئو وردپرس که یک دوره ویدئویی و غیرحضوری است به صورت کامل و ۰ تا ۱۰۰ آموزش داده ام که چگونه می توانید در کمتر از ۳۰ روز سایت خودتان را در کلمات مورد نظرتان که جستجوی زیادی در گوگل دارد به صفحه اول بیاورید اولین مورد این است که شما بدانید سئو به دو روش انجام می شود :

۱- سئو کلاه سفید

۲- سئو کلاه سیاه

 

سئو کلاه سفید که در واقع همین روش هم مدنظر ما هست و در دوره آموزش سئو وردپرس توضیح داده ام روش طبیعی و درست است که یک سری اصول و قوانین را در داخل و خارج سایت انجام می دهیم و بعد بسته به اینکه در آن کلمه یا عبارت چقدر رقابت کم یا زیاد باشد زمان می برد تا سایت شما به صفحه اول گوگل بیاید.

 

آموزش سئو وردپرس به صورت عملی

اما روش سئو کلاه سیاه روش نادرست و غیر اصولی است که ما اصلا استفاده از این روش را به شما توصیه نمی کنیم.

 

در روش سئو کلاه سیاه افراد به روش های تقلبی سایت را به سرعت به صفحه اول گوگل می آورند اما از آنجایی که الگوریتم های گوگل در سال های اخیر بسیار حرفه ای عمل می کنند به سرعت متوجه این سایت ها می شوند که روش سئو کلاه سیاه را استفاده کرده اند و قصد فریب دادن گوگل را داشته اند بنابراین این سایت ها را جریمه یا به اصطلاح پنالتی می کند و به صفحات انتهایی خودش در نتایج گوگل می برد.

 

چرا باید وب سایت خودم را سئو کنم؟

۱- برای اینکه دقیقا مشتریان هدفمند را به کسب و کار خود جذب کنید.

۲- تعداد بازدید کننده و به دنبال آن فروش سایت و فروشگاه اینترنتی خود را چندین برابر بیشتر کنید.

۳- برند و نام کسب و کار خود را معروف تر کنید.

۴- هزینه ای که برای تبلیغات می پردازید را به شدت کاهش دهید.

۵- از رقیبان خود پیشی بگیرید و در نتایج صفحه اول گوگل قرار بگیرید.

 

بنابراین سرمایه گذاری برای سئو بسیار با صرفه تر از تبلیغات است چون شما یک بار زمان صرف می کنید و سایت خودتان را برای کلمات و عبارت های اصلی سایت تان سئو و بهینه سازی می کنید و از آن به بعد گوگل برای شما به طور اتوماتیک و رایگان بازدید کننده و مشتری می فرستد.

 

آموزش سئو وردپرس به صورت عملی

 

رسپانسیو (واکنشگرا) بودن سایت چه تاثیری در سئو دارد؟

رسپانسیو یعنی وقتی با تبلت یا گوشی موبایل سایت شما را باز می کنند هیچ گونه بر هم ریختگی در چیدمان سایت شما رخ ندهد و تمام آیتم ها و تصاویر و نوشته ها و لوگو و … تغییر اندازه بدهند و در واقع خودشان را با صفحه نمایش هماهنگ کنند.

 

و رسپانسیو بودن سایت تاثیر بسیار زیادی در سئو دارد و گوگل برای سایت هایی که دارای فناوری واکنشگرا (رسپانسیو) نیستند ارزش و اهمیت کمتری قائل است.

و از طرف دیگر در حال حاضر بیشتر از ۹۰ درصد جستجوها از طریق گوشی موبایل انجام می شود و فقط حدود ۱۰ درصد از افراد از طریق دسک تاپ (کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ) وارد سایت ها می شوند، بنابراین خیلی مهم است که سایت ما در صفحه نمایش های مختلف به درستی به نمایش در بیاید.

 

 

آموزش سئو وردپرس شامل دو دسته بندی می باشد :

۱- سئو داخلی سایت (on page seo)

۲- سئو خارجی سایت (off page seo)

 

سئو داخلی سایت (on page seo)

منظور از سئو داخلی سایت کارهایی است که ما در داخل سایت خودمان برای بهینه سازی و سئو کردن سایت مان در کلمات کلیدی مورد نظرمان انجام می دهیم.

 

سئو خارجی سایت (off page seo)

منظور از سئو خارجی سایت کارهایی است که ما در خارج از سایت خود برای سئو کردن سایت مان انجام می دهیم مانند فعالیت در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام، فیس بوک، گوگل پلاس، توییتر، لینکداین و …

همچنین لینک سازی هایی که برای سایت خودمان در سایت های دیگر انجام می دهیم که به اصطلاح به آن بک لینک می گویند.

 

حتما بخوانید : چرا وردپرس بهترین گزینه برای طراحی سایت است؟

 

 

منبع مطلب

نظر دهید