صفحه اصلی / عمومی / آموزش افزونه یوزر پرو | صفر تا صد کار با افزونه user pro

آموزش افزونه یوزر پرو | صفر تا صد کار با افزونه user pro

۰۸ بهمن ۱۳۹۸

۱۲۱ بازدید

تا بحال شده، بخواهید صفحه لاگین وردپرس را تغییر دهید؟ یا بر روی حساب های کاربری خود مدیریت داشته باشید؟ لیست کاربران را نمایش دهید یا جستجو کنید؟ یا حتی با استفاده از شبکه های اجتماعی وارد سایت شوید؟ افزونه یوزر پرو به جرات یکی از بهترین افزونه های عضویت و پروفایل حرفه ای است که تمامی قابلیت های بالا را دارد. از مهمترین ویژگی های آن سفارشی سازی فرم ثبت نام و نمایش هر فیلدی اعم از آپلود تصاویر و فایل تا فیلد متنی است. همچنین فرم های ثبت نام چند مرحله ای و ایمیل پیش فرض را می توان از طریق افزونه User pro طراحی نمود. در آموزش افزونه یوزر پرو به صورت کامل به تنظیمات و سفارشی سازی آن می پردازیم.

آموزش افزونه یوزر پرو | صفر تا صد کار با افزونه user pro

 

آموزش تنظیمات افزونه یوزر پرو

افزونه user pro پرو تنظیمات زیادی دارد. از منوی پیشخوان> یوزر پرو را انتخاب کنید.

آموزش افزونه یوزر پرو | صفر تا صد کار با افزونه user pro

بر روی دکمه تنظیمات کلیک کنید. همانطور که می بینید با یک تب آکاردئونی روبرو می شوید.

آموزش افزونه یوزر پرو | صفر تا صد کار با افزونه user pro

تعمیر و نگهداری سریع

برای انجام عملیات پاک سازی کش یا اطلاعات بلا استفاده در دیتا بیس می توانید از تنظیمات این بخش استفاده کنید. به این ترتیب شما نیازی به نصب افزونه های اضافی برای افزایش سرعت سایت از طریق حذف دیتای بلا استفاده نخواهید داشت. با حذف کاربران غیر فعال رد اطلاعات آنها در دیتا بیس باقی می ماند با تنظیمات این بخش به آسانی می توانید کش و این اطلاعات اضافی را حذف کنید.

آموزش افزونه یوزر پرو | صفر تا صد کار با افزونه user pro

تنظیمات ماژول

ویژگی های اجتماعی به شما امکان دنبال کردن افراد وجود دارد. در این بخش می توانید وضعیت فعال یا غیر فعال بودن کاربررا نمایش دهید.

مخفی کردن مدیران از کاربران آنلاین

بهینه سازی تصاویر،کد گذاری url (توصیه می شود خاموش نگه دارید) ، اجازه استفاده از خط تیره در نام کاربری، تصاویر پروفایل خارجی (تعیین اینکه تصاویر پروفایل از روی سرور شما باشد یا از منبع خارجی باشد)

آموزش تنظیمات عمومی افزونه یوزر پرو

یکی از مهمترین بخش های تنظیمات افزونه یوزر پرو، تنظیمات عمومی است.  در این بخش می توانید تعیین کنید کدام برگه به عنوان صفحه عضویت در سایت نمایش یابد.

در تنظیمات عمومی user pro می توانید فعالسازی Ajax را برای ثبت نام و ورود انتخاب کنید یا برگه ای که قبلا ایجاد کرده اید. به این ترتیب شما می توانید فرم ثبت نام منحصر بفردی را ایجاد کنید به طوری که کاربران متوجه نشوند قالب شما یک قالب وردپرسی است.

برای این منظور در بخش عمومی ، یک برگه در بخش ثبت نام/ ورود انتخاب کنید. فعالسازی زبان راست به چپ را برای نمایش راست چین فرم ثبت نام فعال کنید.

عضویت: تعیین کنید که عضویت اتوماتیک برای همه اعضا انجام شود یا خیر.

تائید کابر جدید: در این بخش می توانید تائید خودکار، نیاز به فعالسازی با ایمیل یا تائید مدیر را انتخاب کنید.

آموزش افزونه یوزر پرو | صفر تا صد کار با افزونه user pro

ساختار لینک پروفایل

در این بخش تعیین کنید که مسیر پروفایل کاربری شامل نام کاربری، نام نمایشی یا نام کامل باشد. آدرس پروفایل کاربر، می تواند مانند/profile/34، /profile/Username،  /profile/FirstName+LastName باشد.

فیلدهایی که دوست دارید به صورت کامل از صفحه پروفایل حذف شوند را می توانید در این بخش وارد کنید. کافی است بین هر فیلد یک کاما قرار دهید.

شما می توانید مدال حساب های تائید شده را در کنار نام هر کاربر نمایش دهید. به عنوان مثال این مدال ها می توانند به کاربران در انتخاب فروشنده برتر یا فریلسنر برتر کمک کند. مطمئنا کاربران شما از این شیوه امتیاز دهی رضایت خواهند داشت.

آموزش افزونه یوزر پرو | صفر تا صد کار با افزونه user pro

حداکثر حجم آپلود فایل: در این بخش حداکثر حجم فایل زیپ یا تصویری که کاربر می تواند بارگزاری کند در این بخش مشخص می شود.

آموزش افزونه یوزر پرو | صفر تا صد کار با افزونه user pro

دکمه ورود به اجتماع در صفحه ورود: امکان ورود به حساب کاربری خود بوسیله دیگر شبکه های اجتماعی در این بخش می تواند فعال شود.

متن مورد نظر برای محدودیت محتوا: در این بخش می توانید پیامی مبنی بر محدودیت نمایش محتوا برای اعضای خاص را تعیین کنید.

منوی شرطی را فعال کنید: در صورتیکه روی بلی تنظیم شود، اگر کاربر وارد شده باشد منوی ورود و ثبت نام نمایش داده نمی شود. در صورتیکه بر روی خیر تنظیم شود در هر دو حالت کاربر وارد شده و خارج شده نمایش داده می شود. توصیه ما این است برروی بله تنظیم شود.

آموزش افزونه یوزر پرو | صفر تا صد کار با افزونه user pro

آموزش تنظیمات ظاهر افزونه یوزر پرو

در این بخش از آموزش افزونه یوزر پرو می توانید تغییر ظاهر و تایپوگرافی فرم های ورود/ ثبت نام سفارشی و پروفایل را انجام دهید. ۵ پوسته پیش فرض در این بخش در دسترس کاربران افزونه است.

ظاهر عکس های کوچک: در این بخش می توانید تعیین کنید، تصویر پروفایل به صورت گرد یا مربع نمایش داده شود.

نمایش آیکون در کنار فیلدهای ثبت نامی یکی از کارهایی است که فرم ها را جذابتر می کند. در ادامه تنظیمات ظاهر می توانید نمایش آیکون را فعال کنید.

مخفی کردن نوار مدیریت وردپرس برای کاربر غیر مدیر: شما می توانید نوار مدیریت وردپرس را برای کاربران عادی مخفی کنید و تنها مدیران قادر به مشاهده نوار مدیریت پیشفرض وردپرس می باشند. بسیاری از مدیران دوست ندارند کاربران عادی نوار مدیریت را مشاهده کنند.

اعتبار سنجی و امنیت در افزونه یوزر پرو

در این بخش می توانید بعضی از فیلدهای فرم های ثبت نام و ورود را محدود به تعداد کاراکتر خاصی کنید. برای انجام این تنظیمات نام فیلدها را دربخش فیلد هایی که باید برای حداکثر کاراکتر مجاز سنجیده شوند، وارد کنید.

قالب شماره تلفن و نام فیلد تلفن را در کادرهای مربوطه وارد کنید. در این بخش می توانید تعیین کنید که شماره موبایل با کد کشور یا بدون آن وارد شود. این می تواند سوال بسیاری از کاربران وردپرس باشد.

آموزش افزونه یوزر پرو | صفر تا صد کار با افزونه user pro

آموزش افزونه یوزر پرو و تنظیمات پروفایل

۴ طرح مدرن، کلاسیک، grand و حرفه ای برای نمایش پروفایل کاربران در دسترس است. در بخش تنظیمات پروفایل می توانید اجازه دهید که کاربر مهمان یا سایر اعضا بتوانند پروفایل سایر کاربران عضو را مشاهده کنید یا خیر. امکان ارسال درخواست تائید شدن حساب کاربری، اجازه استفاده از گراواتار جهانی، حذف پروفایل کاربری، نمایش پرجم کشور و اطلاعیه در بخش تنظیمات پروفایل قابل انجام است.

آموزش افزونه یوزر پرو | صفر تا صد کار با افزونه user pro

تغییر مسیر و مدیریت تنظیمات

یکی از جذابترین امکانات افزونه یوزر پرو، تعیین و محدودیت ورود به پیشخوان وردپرس است. در ادامه آموزش صفر تا صد افزونه یوزر پرو به این تنظیمات می پردازیم.

در بخش کلید خصوصی یک کلمه خاص وارد کنید تا لینکی برای ایجاد شود. این لینک را می توانید در اختیار کاربران غیر مدیران قرار دهید تا آنها هم در مواقع لازم بتوانند وارد پیشخوان وردپرس شوند.

در بخش ایجاد دسترسی این نقش به پیشخوان، می توانید نقش کاربران نویسنده، ویرایشگر و … را وارد کنید تا آنها بتوانند به پیشخوان وردپرس واراد شوند. در ادامه می توانید تغییر مسیر های بایگانی نویسنده و پیشخوان را انجام دهید.

آموزش افزونه یوزر پرو | صفر تا صد کار با افزونه user pro

 

درخواست های عضویت در افزونه یوزر پرو

اگر خاطرتان باشد در بخش های قبلی در مورد تنظیمات عضویت و تائیدیه آنها صحبت شد. اگر عضویت کاربران نیاز به تائید مدیریت داشته باشد این درخواست ها در یوزر پرو> درخواست ها قابل مشاهده است. در تصویر زیر لیست کاربران سایت به همراه کاربران در انتظار تایید دستی و کاربران در انتظار ایمیل اعتبار سنجی نمایش داده دشه است. در این بخش مدیران سایت می توانند کاربران در لیست انتظار را تائید یا برخی را به صورت دستی حذف کنند.

آموزش افزونه یوزر پرو | صفر تا صد کار با افزونه user pro

صفحه پیشرفته اعضا

شما می توانید با استفاده از افزونه یوزر پرو لیست کاربران سایت را نمایش دهید. در این لیست نمایشی می توانید جستجو کنید. در این بخش از تنظیمات افزونه user pro نحوه نمایش نتایج تعیین می شود. تعداد نتایج ، عرض ستون، حاشیه ستون و ۲ نوع چیدمان قابل تغییر است.

آموزش افزونه یوزر پرو | صفر تا صد کار با افزونه user pro

فرم های ثبت نام چند مرحله ای

در افزونه یوزر پرو امکان ساخت فرم های چند مرحله ای فراهم شده است.این فرم ها به شما کمک میکند تا چندین فرم ثبت نام مجزا داشته باشید. مثلا عضویت خریداران، عضویت فروشندگان. برای این کار چند قدم ساده در زیر وجود دارد. در این بخش از آموزش افزونه یوزر پرو قصد داریم نحوه ساخت این فرم ها را به سادگی آموزش دهیم.

  • در ابتدا برای دسترسی و مشاهده لیست فیلدها یوزرپرو> یوزر پرو> تب فیلدها را انتخاب کنید در صورتیکه تمامی فیلدهای شما موجود بود به سراغ مرحله بعد برویددر غیر اینصورت دکمه افزودن فیلد جدید را کلیک کنید. فیلد های جدید را به گروه فیلدهای ثبت نام در سمت چپ درگ کنید. در غیر اینصورت به فرم های ثبت نام چندگانه برگردید.

آموزش افزونه یوزر پرو | صفر تا صد کار با افزونه user pro

 

  • برای این منظور از پیشخوان > یوزرپرو > فرم های ثبت نام چندگانه را انتخاب کنید. یک نام به فرم خود اختصاص دهید.
  • فیلد هایی که قبلا در گروه فیلدهای عضویت قرار داده اید را انتخاب کنید تا برای این فرم مخصوص مورد استفاده قرار گیرد.

مدال ها و موفقیت ها

مدال های یکی از تنظیماتی است که برای بسیاری از سایت های چند فروشندگی ، فریلسنری و …حائز اهمیت است. برای تخصیص مدال به کاربران سایت:

  • یوزرپرو> مدال ها و موفقیت ها را انتخاب کنید.
  • سپس تصویر مورد نظر را آپلود کنید.
  • یک عنوان تخصیص دهید.
  • نقش کاربرانی که قرار است مدال دریافت کنند را انتخاب کنید (مدیر، ویرایشگر، نویسنده، فروشنده و…).
  • می توانید این مدال را به طور خودکار به تمامی کاربران نقش مورد نظر اختصاص دهید یا به صورت دستی اینکار را انجام دهید.
  • در حالت انتخاب دستی، در لیست انتهایی نام کاربرانی که قصد دارید به آنها مدال بدهید را انتخاب کنید. شما می توانید با نگه داشتن کلیدهای ترکیب shift و  ctrl چندین کاربر را همزمان انتخاب کنید.
  • در نهایت بر روی دکمه ارسال کلیک کنید.

آموزش افزونه یوزر پرو | صفر تا صد کار با افزونه user pro

افزودنی user pro

ادان های بسیار زیادی برای افزونه یوزر پرو در دسترس است. این پلاگین می تواند به ووکامرس متصل شود، بنابراین کاربران خریدهایشان را در پروفایل یوزر پرو می بینند. این یعنی یکپارچگی در ظاهر سایت شما که می تواند منجر به طراحی کاربری (UI) بهتری شود. با استفاده از افزونه  wooCommerce integration userpro که در کنار یوزر پرو نصب می شود می توانید خریدهایتان را در پنل کاربری مشاهده کنید.

این آموزش به پایان نرسیده و بزودی تکمیل می شود….

اگر سوالی دارید در فرم ارسال دیدگاه از ما بپرسید، در اسرع وقت به شما پاسخ می دهیم.


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

آموزش آپدیت و دانلود آخرین نسخه وردپرس ؛ چرا وردپرس را همیشه بروزرسانی کنیم؟

آموزش آپدیت و دانلود آخرین نسخه وردپرس ؛ چرا وردپرس را همیشه بروزرسانی کنیم؟

۱۶ تیر ۱۳۹۹ ۱۰۲ بازدید یکی از ویژگی‌های اصلی و اساسی سیستم مدیریت محتوا وردپرس، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *