صفحه اصلی / اخبار / آمار جالب از دنیای وردپرس | دانستنی های جالب وردپرس

آمار جالب از دنیای وردپرس | دانستنی های جالب وردپرس

آمار جالب از دنیای وردپرس | دانستنی های جالب وردپرس
آمار جالب از دنیای وردپرس

وردپرس سیستم مدیریت محتوای بروز و حرفه‌ای است که روز به روز در حال تغییر و تحولات جالبی است. کاربران وقتی می‌بینند که با یک سیستم هوشمند و فعال رو به رو هستند، هر روز بیشتر از آن استقبال کرده و آن را به سایر افراد نیز پیشنهاد می‌دهند. همین امر سبب شده که هر روز بر تعداد کاربران آن افزوده شود. در این مقاله از همیار وردپرس، ۲۱ آمار جالب از دنیای وردپرس نوشته‌ایم که باید آن‌ها را بدانید. البته این را هم بگوییم که نمی‌توانید هیچ یک را انکار کنید. چرا که همه این اطلاعات از منابع معتبر تهیه شده‌اند. پس اگر شما هم مثل من عاشق وردپرس در یک کلام هستید، خواندن این مقاله را به شدت به شما توصیه می‌کنم.

آمار جالب از دنیای وردپرس

وردپرس به قدری همیشه رو به رشد و پیشرفت بوده که کاربران خود را مجذوب خود کرده است. امروز نیز می‌خواهیم با دانستنی های جالب وردپرس شما را هیجان‌زده کنیم. برای سفر به مقاله امروز آماده‌اید؟

۱- ۳۳% کل سایت‌های دنیا از وردپرس استفاده می‌کنند

شاید عجیب به نظر برسد اما همین سیستم مدیریت محتوا که بعضی از افراد صرفاً آن را به اشتباه فقط یک وبلاگ‌ساز می‌دانند، توانسته این حجم از وبسایت‌های کل دنیا را میزبانی کند. دلیل این موفقیت هم مشخص است؛ وردپرس یک سیستم منعطف است که با استفاده از آن می‌توانید یک وبلاگ شخصی درست کنید، یا اینکه کسب و کار اینترنتی خود را با استفاده از آن جلو ببرید. همین امر موجب شده سایت‌های معروفی مثل Sonymusic.com  از وردپرس استفاده کنند.

۲- کاربران در ماه، ۴۱٫۷ میلیون پست جدید و ۶۰٫۵ میلیون دیدگاه جدید ثبت می‌کنند

این آمار جالب از دنیای وردپرس، فوق العاده است. یعنی در هر روز ۱۳۹۰۰۰۰، در هر ساعت ۵۷۹۱۶ و در هر دقیقه ۹۵۶ پست جدید توسط وردپرس منتشر می‌شود. اگر به طور میانگین تعداد کلمات هر پست را ۳۰۰ عدد در نظر بگیریم، این بدین معنی است که در هر دقیقه ۳۰۰۰۰۰ کلمه در وردپرس نوشته می‌شود. و این هیچ معنای دیگری ندارد جز محبوبیت.

۳- وردپرس در هر ماه ۱۳۲ میلیون دیدگاه اسپم دریافت می‌کند

آمارهای بدست آمده از افزونه Akismet نشان می‌دهد، تعداد دیدگاه‌های اسپمی که در هر ماه نوشته می‌شود، ۲۴ برابر دیدگاه‌های استاندارد و غیر اسپم است. به عبارت دیگر، وردپرس توسط ۱۳۲ میلیون اسپمر بمباران می‌شود. خوشبختانه افزونه Akismet چیزی حدود ۹۹٫۹% آن‌ها را پاک می‌کند.

اگر تا به امروز از Akismet استفاده نکرده‌اید، حال می‌توانید روش فعال‌سازی افزونه ضد اسپم Akismet در وردپرس را مطالعه کنید.

۴- بیش از ۱٫۱ میلیون در هر ۶ ماه برای ساخت وبسایت وردپرسی ثبت می‌شود

آمار جالب از دنیای وردپرس | دانستنی های جالب وردپرس
بیش از ۱٫۱ میلیون دامنه برای ساخت وبسایت وردپرسی ثبت می‌شود

یکی دیگر از دانستنی های جالب وردپرس این است که که از بین دامنه‌های جدید ثبت شده در ۶ ماه اخیر، ۱٫۱ میلیون آن‌ها از وردپرس استفاده می‌کنند. یعنی این وردپرس این تعداد دامنه را به خود اختصاص می‌دهد. این نشان می‌دهد کاربران راحتی کار با وردپرس را دوست دارند؛ چون می‌توانند سایت خود را در عرض ۵ دقیقه راه اندازی کنند.

۵- کلمه وردپرس ۲۷۴۰۰۰۰ بار در ماه جستجو می‌شود

آمار جالب از دنیای وردپرس در سایت KWFinder نشان می‌دهد که کلمه وردپرس، ۲۷۴۰۰۰۰ بار توسط کاربران در سرتاسر جهان در هر ماه جستجو می‌شود. البته می‌توانید تصور کنید این تعداد چقدر می‌تواند بیشتر باشد اگر تعداد جستجوی کلمه‌های مرتبط آن را نیز به حساب آوریم.

۶- ۵۸۳۰۰۰۰۰۰ نتیجه برای کلمه وردپرس در گوگل وجود دارد

یکی دیگر از دانستنی های جالب وردپرس اینجاست که حدود ۶۰۰ میلیون نتیجه به شما نمایش داده خواهد شد که باور نکردنی است.

۷- وردپرس، با فاصله زیاد، بیشترین استفاده را بین سیستم‌های مدیریت محتوا دارد

طبق آمار جالب از دنیای وردپرس، ۶۰ درصد بازار تولید محتوا را وردپرس به خود اختصاص داده است. این در حالیست که دومین سیستم مدیریت محتوای محبوب که جوملا محسوب می‌شود، فقط ۵٫۲% بازار محتوا را در دست دارد.

۸- وردپرس از ۶۲ زبان موجود در دنیا پشتیبانی می‌کند

آمار جالب از دنیای وردپرس | دانستنی های جالب وردپرس
وردپرس از ۶۲ زبان دنیا پشتیبانی می‌کند

بر اساس آمار سایت وردپرس، وردپرس از ۶۲ زبان مختلف در دنیا پشتیبانی می‌کند. تصور کنید وردپرس بتواند از ۲۰۱ زبان موجود در دنیا پشتیبانی کند؛ شاید بتواند سهم خیلی بیشتری از بازار وبسایت‌ها را به خود اختصاص دهد.

۹- سایت وردپرس بیشتر از سایت توییتر بازدید دارد

یکی از دانستنی های جالب وردپرس این است که سایت وردپرس ۱۵۹ میلیون بازدید کننده در هر ماه دارد. در صورتیکه این رقم برای سایت توییتر ۱۴۷ میلیون است.

۱۰- تعداد کارمندان وردپرس، ۵۰۰ برابر کمتر از شرکت آمازون است

واقعا شگفت انگیز است که وردپرس توانسته با حدود ۹۰۰ کارمند به چنین موفقیتی برسد. در حالی که شرکت آمازون ۵۶۶۰۰۰ کارمند دارد. کارکنان وردپرس در سرتاسر دنیا پخش شده‌اند و می‌توانند کار خود را از راه دور انجام دهند.

۱۱- کاربران وردپرس در هر ثانیه ۲۷ پست جدید تولید می‌کنند

اگر نگاهی به سایت وردپرس بیاندازید، می‌بینید که بلاگرها در سرتاسر دنیا در هر ثانیه حدود ۲۷ پست جدید منتشر می‌کنند که خود آمار جالب از دنیای وردپرس است.

۱۲- ۵۲% سایت‌های وردپرسی با زبان انگلیسی فعالیت می‌کنند

۵۲ درصد کل سایت‌های وردپرسی، به زبان انگلیسی هستند. زبان ژاپنی با ۶ درصد در رتبه دوم و زبان آلمانی با ۵٫۵ درصد در رتبه سوم قرار می‌گیرد. جالب است بدانید تنها ۰٫۷ درصد سایت‌های وردپرسی به زبان فارسی است.

۱۳- میانگین درآمد یک توسعه دهنده وردپرس، ۴۹۱۸۵ دلار است

یکی از دانستنی های جالب وردپرس نشان می‌دهد درآمد متوسط توسعه دهندگان وردپرس، چیزی حدود ۵۰ هزار دلار در سال است.

۱۴- هم اکنون ۵۵۰۵۰ افزونه وردپرس وجود دارد

آمار جالب از دنیای وردپرس | دانستنی های جالب وردپرس
۵۵۰۵۰ افزونه وردپرس در مخزن موجود است

یک آمار جالب از دنیای وردپرس نشان می‌دهد که بیش از ۵۵ هزار افزونه در مخزن وردپرس وجود دارد. این بدین معنی است که اگر در وردپرس به هر مشکلی بر خوردید، یک راه حلی برای آن وجود دارد. این راه حل می‌تواند استفاده از یک افزونه باشد. شما هر چه که بخواهید به سایت خود اضافه کنید، قطعا افزونه‌ای وجود دارد که راهگشای شماست؛ این خاصیت وردپرس است.

۱۵- وردپرس ۵٫۱ تا الان بیش از ۲۲ میلیون بار دانلود شده است

آمار گیر دانلود وردپرس نشان می‌دهد، آخرین نسخه وردپرس تا الان بیش از ۲۲ میلیون بار دانلود شده است. کافی است وارد سایت آمارگیر وردپرس شوید تا ببینید این عدد با چه سرعتی در حال افزایش است.

۱۶- افزونه Akismet تا سال ۲۰۱۳، ۱۰۰ میلیارد دیدگاه اسپم را بلاک کرده است

طبق توییتی که تیم توسعه دهنده Akismet در اکتبر سال ۲۰۱۳ منتشر کرده بودند، این افزونه توانست ۱۰۰ میلیاردمین دیدگاه اسپم را بلاک کند. تصور کنید این عدد تا به امروز چقدر افزایش داشته است.

۱۷- تا به حال ۹۷۵ مراسم WordCamp برگزار شده است

WordCamp کنفرانسی محلی محسوب می‌شود که هر چند وقت یکبار برگزار می‌شود و در آن تمام مسائلی که به وردپرس مربوط است، مورد بحث قرار می‌گیرد. اولین WordCamp در سال ۲۰۰۶ در سانفرانسیسکو برگزار شد.

۱۸- تنها ۱/۳ سایت‌های وردپرسی از آخرین نسخه وردپرس استفاده می‌کنند

علی رغم اینکه تیم وردپرس تاکید بر آپدیت به آخرین نسخه وردپرس دارد، اما فقط حدود ۳۰ درصد کاربران، سایت وردپرسی خود را به آخرین نسخه وردپرس آپدیت کرده اند. حدود ۳۰ درصد کاربران هنوز از نسخه ۴٫۹ وردپرس استفاده می‌کنند. این تغییرات وردپرس شامل موارد امنیتی هستند و اگر شما هم وردپرس خود را بروز نکردید، بهتر است همین الان آخرین نسخه وردپرس را نصب کنید.

۱۹- ۳۰٫۳ درصد ۱۰۰۰ سایت برتر جهان با وردپرس ساخته شده است

شاید در نگاه اول این عدد کمی برای شما باشد اما باید بدانید که کلا سایت‌های برتر جهان معمولا از سیستم‌های مدیریت محتوا استفاده نمی‌کنند و سیستم اختصاصی خودشان را دارند. اما اینکه وردپرس توانسته جوابگوی سایت‌های خیلی بزرگ هم باشد، یکی دیگر از دلایل چرایی ساخت سایت با وردپرس است.

۲۰- وردپرس فاقد ۸۰ الی ۹۰ درصد مشکلاتی است که توسط خزنده‌های گوگل شناسایی می‌شوند

گوگل گفته است که سایت‌های وردپرسی در زمینه سئو در درجه خوبی قرار دارند و ۸۰ الی ۹۰ درصد مشکلاتی که خزنده‌های گوگل شناسایی می‌کنند را ندارند. این یعنی وردپرس کاملا SEO Friendly است.

۲۱- یکی از قالب‌های وردپرس توانسته بیش از ۳۰ میلیون دلار فروش داشته باشد

محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین قالب پرمیوم وردپرس در سایت ThemeForest، قالب آوادا است. این قالب ۶۰ دلار قیمت دارد که تا به حال توانسته است ۵۰۸۲۶۱ فروش داشته باشد. این بدین معنی است که فقط همین یک قالب بیش از ۳۰ میلیون دلار فروش داشته است. پیشنهاد نمی‌کنیم این مبلغ را به تومان تبدیل کنید.

جمع‌بندی نهایی

امیدواریم این آمار جالب از دنیای وردپرس که در این مقاله ارائه شد، توانسته باشد دید جدیدی نسبت به این سیستم مدیریت محتوای قدرتمند به شما بدهد. وردپرس به میلیون‌ها نفر کمک کرده است تا سایت خود را راه اندازی کنند و کسب و کار خود را وارد دنیای مجازی کنند. کدام یک از این آمار شما را شگفت زده کرد؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: Digital.com


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

صفر تا صد ساخت و طراحی وب سایت و هزینه های آن

صفر تا صد ساخت و طراحی وب سایت و هزینه های آن

وب سایت ها فروشگاه های جدید و دفاتر جدید کسب و کار برای بسیاری از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *