صفحه اصلی / آموزش وردپرس / Heartbeat وردپرس چیست و چگونه آن غیر فعال کنیم؟

Heartbeat وردپرس چیست و چگونه آن غیر فعال کنیم؟

ویژگی heartbeat یا ضربان قلب وردپرس بسیار کاربردی می باشد و موجب نفس کشیدن و اجرای زنده وردپرس می شود برای نمونه اگر در حال ویرایش یک نوشته در وردپرس باشید توسط ویژگی heartbeat به شما در مورد کاربر دیگری که اکنون کنترل نوشته را در دست گرفته است اطلاه می دهد.در ادامه با آموزش وردپرس و غیر فعالسازی Heartbeat وردپرس با کذنویسی و معرفی افزونه Heartbeat Control با ما همراه باشید.

چگونگی غیر فعالسازی Heartbeat وردپرس

با این حال که heartbeat یا ضربان قلب وردپرس امکانی مفید به نظر می آید اما برای وبسایت های با منابع سرور محدود چندان مناسب نیست.روش کار ضربان قلب وردپرس به گونه ای است که هر لحظه  یک درخواست به صورت Ajax به وردپرس ارسال می کند.

Heartbeat وردپرس چیست و چگونه آن غیر فعال کنیم؟

فرض داشته باشید که وبسایت شما دارای چند نویسنده می باشد یا ترافیک ورودی وبسایت وردپرس شما بالاست و خالی بودن CPU و سرور شما در هر زمان و لحظه برای شما دارای اهمیت است و بر کارایی وبسایت وردپرس شما تاثیر می گذارد.Heartbeat یا ضربان قلب وردپرس بصورت api مجموعه ای از دستورات را به سرور شما ارسال خواهد کرد و این دستورات به شما امکان بررسی بخش‌های مختلف وردپرس را خواهد داد. می‌توانید با استفاده از این دستورات و سیگنال ها ار وضعیت وردپرس خود آگاه باشید.

موارد استفاده Heartbeat وردپرس

  • هنگام نوشتن یک مطلب به طور خودکار پیشنویس را دخیره می کند.
  • نمایش تعداد افراد آنلاین در زمان استفاده از افزونه Google Analytics
  • نمایش فروش آنلاین در افرونه های فروش
  • نمایش رویداد و اطلاعیه در پیشحوان مدیریت وردپرس بدون بازیابی صفحه
  • عدم اجازه به ویرایش نوشته هنگام ویرایش نوشته توسط نفر دیگر

مشکلات احتمالی Hearbeat

در حالت عادی HeartBeat وردپرس مشکلی ندارد ولی اگر از یک میزبانی وب با منابع کم استفاده می‌کنید یا مصرف شما بالا می باشد حتما باعث بروز احتلال در سایت شما خواهد شد.مصرف منابع در وبسایت وردپرس خود را بررسی کنید اگر دارای مصرف بالایی می باشد آن را غیر فعال کرده و اگر نه که نیازی به انجام این‌ کار نخواهد بود.

متوقف کردن Heartbeat وردپرس

برای غیرفعال کردن HeartBeat یا ضربان قلب وردپرس تکه کد زیر را به فایل functions.php موجود در قالب وردپرس اضافه و در داخل تگ <?php قرار دهید.

add_action( 'init', 'stop_heartbeat', 1 );

function stop_heartbeat() {

wp_deregister_script('heartbeat');

}

توسط کد بالا عملکرد heartbeat به طور کامل متوقف می شود و منابع سرور شما به دلیل این ویژگی کاهش نمی یابد.

افزونه Heartbeat Control

هم چنین برای مدیریت Hearbeat و غیر فعالسازی آن می‌توانید از افزونه Heartbeat Control که در ادامه آن را معرفی می کنیم استفاده کنید. این افزونه در کنار غیر فعالسازی ضربان قلب وردپرس می‌تواند محدوده فرکانس انجام عملیات Heartbeat را تغییر دهد.بصورت حالت پیشفرض فرکانس انجام این کار یا بازیابی اطلاعات در ضربان قلب وردپرس در قسمت ویرایش مطالب هر ۱۵ ثانیه و در پیشخوان وردپرس هر ۶۰ ثانیه می باشد.

افزونه دارای کارایی مطلوب و عملکرد خوبی می باشد و تاکنون بیشتر از ۱۰۰ هزار نصب فعال دارد.

غیر فعال کردن Heartbeat وردپرس توسط افزونه Heartbeat Control

بعد از دریافت افزونه Heartbeat Control از انتهای مقاله و نصب آن طبق آموزش نصب افزونه در وردپرس آن را فعالسازی نمایید .افزونه HeartBeat Control بر روی وردپرس نصب شده و با تنظیماتی که شما به دلخواه بر روی آن انجام می‌دهید ، جلوی استفاده‌های غیر ضروری پردازنده و رم را خواهد گرفت و به همین ترتیب باعث افزایش سرعت سرور و در نهایت وب سایت شما خواهد شد.

پس از آن قسمتی به نام Heartbeat Control به پیشخوان وردپرس وبسایت شما افزوده می شود ، وارد این قسمت شوید.

Heartbeat وردپرس چیست و چگونه آن غیر فعال کنیم؟

یک Role جدید ساخته تا Role 1 ایجاد گردد و از بخش Heartbeat behavior گزینه Disable Heartbeat را فعال کنید تا ضربان قلب وردپرس یا Heartbeat وردپرس به طور کامل غیر فعال شود.

موفق باشید.

نوشته Heartbeat وردپرس چیست و چگونه آن غیر فعال کنیم؟ اولین بار در مکانیک وردپرس | آموزش وردپرس – آموزش ووکامرس پدیدار شد.


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

بهترین افزونه اسلایدر وردپرس برای ساخت انواع اسلاید

بهترین افزونه اسلایدر وردپرس برای ساخت انواع اسلاید

به دنبال بهترین افزونه اسلایدر وردپرس می گردید؟ اگر اسلایدر های شما با یک افزونه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *