صفحه اصلی / اخبار تکنولوژی / پیش بینی وقوع سیل در هند با استفاده از تکنولوژی های گوگل

پیش بینی وقوع سیل در هند با استفاده از تکنولوژی های گوگل

پیش بینی وقوع سیل در هند با استفاده از تکنولوژی های گوگل

کمیسیون مرکزی آب کشور هند از تکنولوژی گوگل برای پیش بینی سیل استفاده می کند.

کمیسیون مرکزی آب هند (CWC) برای بهبود سیستم پیش بینی سیل از چند ماه گذشته وارد مذاکره با شرکت گوگل شده است تا با استفاده از تکنولوژی های ارتقا یافته توسط غول های تکنولوژی به انتشار داده های مرتبط به سیل بپردازد.

وزارتخانه منابع آب هند در بیانیه رسمی خود اعلام کرد: ” این ابتکار به سازمان های مدیریت بحران کمک می کند تا رویداد های هیدرولوژیکی را با شرایط بهتری مدیریت کنند. بر طبق این توافق کمیسیون مرکزی آب و گوگل تخصص های فنی در زمینه های متفاوتی را با یکدیگر به اشتراک خواهند گذاشت”

کمیسیون مرکزی آب هند یک سازمان فنی قدرتمندی در زمینه منابع آب است که با استفاده از تکنولوژی گوگل قادر به بهبود سیستم پیش بینی سیل می شود. وزیر منابع آب هند، نیتین گتکاری همچنین از همکاری گوگل برای مدیریت موثر سیل در هند ابراز امیدواری کرد.

این ابتکار برای پیش بینی سیل، احتمالاً جوابگوی درخواست طولانی مدت ساکنین مناطق سیل خیز در جهت اعلام هشدار در زمان کافی قبل از وقوع سیل می باشد.

تا سال ۲۰۱۶، کمیسیون مرکزی آب هند یک روز قبل از وقوع سیل قادر به پیش بینی و اطلاع رسانی آن بود. ولی در سال ۲۰۱۷ در فصل سیل خیز با مدل سازی مبتنی بر بارندگی موفق به پیش بینی و اعلام سیل، سه روز از قبل از وقوع آن شد.

پیش بینی وقوع سیل در هند با استفاده از تکنولوژی های گوگل


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

حذف آیتونز، آخرین تصمیم اپل

حذف آیتونز، آخرین تصمیم اپل

بیش از ۱۸ سال از اولین معرفی اپلیکیشن آیتونز توسط استیو جابز در رویداد Macworld …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *