صفحه اصلی / اخبار تکنولوژی / هکرهای چینی متهم ردیف اول دزدی اطلاعات ۷۹میلیون آمریکایی

هکرهای چینی متهم ردیف اول دزدی اطلاعات ۷۹میلیون آمریکایی

هکرهای چینی متهم ردیف اول دزدی اطلاعات ۷۹میلیون آمریکایی

اخیرا وزارت دادگستری آمریکا یک گروه هکر چینی را متهم به انجام بزرگترین هک تاریخ و ورود غیر مجاز به تاریخچه پزشکی شهروندان آمریکایی کرد. در طی این عملیات ، اطلاعات بالغ بر ۷۹ میلیون کاربر به سرقت رفته است.

بر طبق دادگاهی که در روز گذشته برگزار شد وزارت دادگستری آمریکا، “وانگ فوجی” ۳۲ ساله و فردی دیگری با نام “جان دو” را متهم به ورود غیر قانونی و به اصطلاح هک برخی از سیستم های کامپیوتری آمریکا از جمله، Anthem یک شرکت عظیم در زمینه بیمه ی سلامت و سه شرکت دیگر از فوریه ۲۰۱۴ تا ژانویه ۲۰۱۵ کرده است.

این دو متهم از تکنیک های کاملا حرفه ای و پیچیده برای ورود غیر مجاز به شبکه ی کامپیوترهای قربانیان استفاده می کردند و سپس با نصب یک بدافزار و ابزاری در سیستم های کاربران به اطلاعات شرکت های بزرگ دست پیدا می کردند.

اولین بار در فوریه ۲۰۱۵، شرکت Anthem رخنه ای در اطلاعات حساس بالغ بر ۷۹ میلیون کاربر آمریکایی را اعلام کرد.

بر طبق اتهامات اعلام شده،گویا این دو هکر آموزش دیده، ایمیل های فیشینگ که حاوی یک هایپرلینک می باشند را برای شرکت هدف خود ارسال کرده و سپس صبر کرده تا از مقصد بر روی لینک ارسالی کلیکی صورت گیرد. پس از کلیک بر روی لینک یک بدافزار بر روی سیستم نصب می شود که همچون یک درب پشتی به آن شرکت عمل می کند و پس از آن هکرها به راحتی به تمام اطلاعات آن سازمان دست پیدا می کردند.

هکرهای چینی متهم ردیف اول دزدی اطلاعات ۷۹میلیون آمریکایی

با این روش این دو هکر به سادگی اطلاعات شخصی مشترکین همچون نام، تاریخ تولد، آدرس، تلفن، آدرس ایمیل، شغل، محل کار، درآمد و همچنین اطلاعات خیلی حساس تر همچون وضعیت سلامت و شماره های بیمه آن را را به سرقت بردند.

پس از اعلام شرکت Anthem در سال ۲۰۱۵ ، اف بی آی به سرعت این دو هکر را از طریق دامنه های ثبت شده و همچنین سیستم مجازی که برای دزدی این اطلاعات از آن استفاده کرده بودند شناسایی کرد.

در اکتبر ۲۰۱۸، شرکت Anthem مبلغ ۱۶میلیون دلار در نتیجه نقض حریم خصوصی آمریکا پرداخت کرد.

به گفته دادستان آمریکایی، جاش مینکلر : “حمله ی سایبری به Anthem نه تنها خود این شرکت را تحت شعاع قرار داده بلکه به میلیون ها شهروند آمریکایی نیز صدمه زده است. لذا این پرونده را به جدیت دنبال می کنیم تا از اجرای عدالت مطمئن شویم.”

منبع :theverge

هکرهای چینی متهم ردیف اول دزدی اطلاعات ۷۹میلیون آمریکایی


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

بالا بردن امنیت وردپرس

ما در این مقاله از کمک وردپرس می خواهیم به بالا بردن امنیت وردپرس اشاره …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *