صفحه اصلی / افزایش بازدید سایت / نقش کلمات کلیدی در سئو سایت وردپرس

نقش کلمات کلیدی در سئو سایت وردپرس

یکی از فاکتورهای مهم برای افزایش بازدید سایت از طریق موتورهای جستجو کلمات کلیدی است. به همین دلیل بسیار مهم است که از این کلمات به شیوه درست در سایت استفاده کرد تا بتوان بهترین بازخورد را دریافت کرد.

کلمات کلیدی در عنوان

عنوان صفحه همان چیزی است که در نتایج موتورهای جستجو برای کاربران نمایش داده می شود، بنابراین برای اینکه بتوانید کاربران موتورهای جستجو را به کلیک کردن تشویق کنید، باید از عنوانی جذاب استفاده کنید که کلمه کلیدی نیز در آن استفاده شده باشد. با استفاده صحیح از کلمه کلیدی در عنوان می توانید رتبه سایت را خود را افزایش دهید.

کلمه کلیدی در آدرس

کلمه ای که می خواهید با آن در گوگل رتبه بگیرید را حتما در آدرس صفحه ها به کار گیرید.

چگالی کلمات کلیدی در متن

برخی از افراد به اشتباه فکر می کنند هرچقدر کلمات کلیدی را در سایت خود بیشتر استفاده کنند، رتبه بهتری خواهند گرفت. این موضوع درست است اما به شرطی که در انجام آن افراطی عمل نکنید. بهتر است که چگالی کلمات کلیدی در صفحات از ۷% بیشتر نشود.

کلمات کلیدی در متاتگ

متاتگ هایی مانند متاتگ description برای سئو سایت مهم است. این متاتگ همان توضیحی است که زیر عنوان سایت در موتورهای جستجو نمایش داده می شود. بنابراین اگر کلمه کلیدی شما همان چیزی باشد که افراد جستجو می کنند، گوگل آنها را بولد خواهد کرد و بدین طریق شانس کلیک بر روی وب سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد.

کلمات کلیدی در alt

خصیصه alt برای تصاویر است و به نوعی توضیح تصویر است. در نوشته های خود برای تصاویر بهتر است از کلمه کلیدی برای alt استفاده کنید تا تصاویر سایت‌تان نیز در موتورهای جستجو بتوانند دیده شوند و به یکی از منابع جذب ترافیک تبدیل شوند.

انتخاب کلمه کلیدی!

یکی از مواردی که در استفاده از کلمات کلیدی باید انجام داد، انتخاب خود کلمه کلیدی است. برای مثال وب سایت ما در زمینه وردپرس فعالیت می کند، بنابراین یکی از کلمات کلیدی می تواند «آموزش وردپرس» باشد و دیگر کار بر روی کلمه‌ای مانند «دانلود آهنگ» بر روی این سایت درست نیست. به عبارتی ساده تر ، کلمات کلیدی بهتر است مرتبط با موضوع سایت انتخاب شوند تا بهترین نتیجه را گرفت.


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

آموزش تصویری تغییر ایمیل مدیریت وردپرس از پنل مدیریت و هاست

آموزش تصویری تغییر ایمیل مدیریت وردپرس از پنل مدیریت و هاست

اگر شما هم قصد تغییر ایمیل مدیریت وردپرس را دارید با این آموزش همراه باشید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *