صفحه اصلی / اصلی ها / طالع بینی توتم: ۱۲ نشانه زودیاک یا صور فلکی بومیان آمریکایی

طالع بینی توتم: ۱۲ نشانه زودیاک یا صور فلکی بومیان آمریکایی

نشانه های زودیاک یا همان صورت‌های فلکی و طالع‌بینی به باورهای باستانی تعلق دارند؛ در دوران باستان، انسان‌ برای نخستین بار به مشاهده‌ی طبیعت اطراف‌اش پرداخت و سعی کرد برای برخی از دشوارترین پرسش‌های جهان پاسخ‌هایی بیاید. انسان‌ها برای یافتن ارتباط منطقی میان پدیده‌های اطراف‌شان و به منظور رسیدن به درکی شفاف از رویدادهای غیرمعمول و علت منطقی آن‌ها از صورت‌های فلکی و طالع‌بینی استفاده می‌کردند. از آن‌جا که تمدن بومیان آمریکا اتصال عمیقی با طبیعت داشت، طالع‌بینی این مردم از قلمروی حیوانات الهام گرفته است. پرستش طبیعت و هر آن‌چه در آن وجود دارد، بخش بزرگی از دنیای‌شان را شکل داده بود؛ و همین مسئله در طالع‌بینی این مردم که با نام طالع بینی توتم میشناسیم بازتاب داشته است.

طالع بینی توتم: ۱۲ نشانه زودیاک یا صور فلکی بومیان آمریکایی

طالع بینی توتم از ۱۲ نشانه زودیاک یا صور فلکی تشکیل یافته است و هر نشانه به حیوان خاصی مربوط می‌شود که به بهترین شکل می‌تواند شخصیت انسانی را که تحت همین نشانه متولد شده‌ است، بازتاب کند. اساس زودیاک یا صورت‌های فلکی بومیان آمریکا مشابه‌ی طالع‌بینی غربی است، و هر نشانه‌ی زودیاک به تاریخ تولد هر انسان محدود می‌شود.

نشانه های زودیاک در طالع‌بینی بومیان آمریکا توتم (روح یا جانور حامی هر انسان) نامیده می‌شوند. بومیان آمریکایی به نیروی قدرتمند توتم‌ها باور داشتند، و معتقد بودند توتم‌ها می‌توانند نیرو و قدرت لازم را برای غلبه بر کشمکش‌های زندگی به آن‌ها ببخشند. توتم‌ها معمولا به عنوان محافظان تمام قبیله شناخته می‌شدند و مراسم مقدس معمولا با نام و به افتخار آن‌ها برگزار می‌شدند. بنابراین، اجازه دهید بی‌درنگ به بیان نمادشناسی پنهان در طالع بینی توتم بومیان آمریکایی بپردازیم، و ببینیم هر یک از آن‌ها نشانه‌ی چیست.

طالع بینی توتم

۱. توتم سمور آبی (۲۰ ژانویه – ۱۸ فوریه، ۳۰ دی – ۲۹ بهمن)

طالع بینی توتم سمور آبی

توتم سمور آبی با عنصر هوا نشان داده می‌شود و سنگ مقدس آن فیروزه است. آدم‌های متولد تحت توتم سمور آبی نسبت به دنیای اطراف‌شان کمی غیر معمول به نظر می‌رسند و تشخیص آن‌ها در بین جمعیت، کار چندان سختی نیست. آن‌ها آدم‌های خوبی هستند و همیشه به دنبال خوبی‌های هر فرد می‌گردند. خواندن شخصیت سمور آبی ممکن است کاری دشواری باشد، زیرا وی گاهی اوقات مرموز و پنهان‌کار است. وی تمایل دارد همه چیز را برای خودش نگه دارد و به در میان گذاشتن زندگی شخصی‌اش با دیگران علاقه‌ای ندارد. وقتی برای نخستین بار با فرد متولد توتم سمور آبی برخورد می‌کنید، قطعا وی را آدمی غیر معمول و گاهی اوقات گیج‌کننده خواهید یافت، ولی این ویژگی بخشی از جذابیت‌های وی است.

سمورهای آبی شخصیت‌های دقیق و مراقبی هستند و به شیوه‌ی خودشان به دنیای اطراف نگاه می‌کنند. همیشه چیزهایی وجود دارند که شاید توجهی به آن‌ها نداشته باشید، ولی سمورهای آبی از مدت‌ها قبل به آن‌ها توجه کرده‌اند و در حال بررسی‌شان هستند. آن‌ها دوستانی به شدت وفادار هستند و هر گاه صحبت از وفاداری به دوستان و خانواده‌ به میان می‌آید، سمورهای آبی زبانزد هستند. هر گاه به آن‌ها نیاز دارید، آن‌ها به کمک‌تان می‌شتابند؛ حتی اگر خودشان مشکلاتی داشته باشند. وقتی وی شما را به خوبی بشناسد، نسبت به شما حساس‌تر و دلسوزتر می‌شود، و کمک‌های بیش‌تری به شما ارائه خواهد داد. در مقابل، اگر سمور آبی را به حال خود رها کنید و وی را با مشکلات‌اش تنها بگذارید، روز به روز منزوی‌تر، سرکش‌تر، و بی‌پرواتر می‌شود.

مطلب مرتبط: انواع فال: ۱۰ نوع فال و روش مختلف طالع بینی و فالگیری

۲. توتم گرگ (۱۹ فوریه – ۲۰ مارچ، ۳۰ بهمن – ۲۹ اسفند)

طالع بینی توتم گرگ

توتم گرگ با عنصر آب شناخته می‌شود و سنگ مقدس این توتم یشم سبز است. آدم‌های متولد تحت توتم گرگ بسیار پرشور هستند و قطعا جزء طرفداران طالع‌بینی بومیان آمریکا قرار دارند. این توتم عمیقا حساس است و به عشق جاودانی باور دارد. آن‌ها وقتی عاشق می‌شود، اولین فردی هستند که می‌بخشند و فراموش می‌کنند؛ گویی راه دیگری جز این را نمی‌شناسند. یکی دیگر از بزرگ‌ترین ویژگی‌های این توتم استقلال و آزادی آن‌ها است. آدم‌هایی که تحت این توتم متولد می‌شوند، روحیه‌ای آزادی‌خواه دارند و عاشق این هستند که بتوانند مدتی همه چیز را رها کنند و بروند، و هرگاه اشتیاق‌شان به سیر و سیاحت فروکش کرد، بازگردند.

داشتن چنین فردی در زندگی به این معنی است که شما همیشه یک دوست در کنارتان دارید؛ دوستی که در ماجراهای جدید زندگی دست‌تان را می‌گیرد. آن‌ها بسیار مهربان نیز هستند و همیشه آماده‌ی خدمت به آدم‌هایی هستند که به آن‌ها نیاز دارند. اگر آدم‌های متولد تحت توتم گرگ در محیطی رشد کنند که مورد پذیرش و پرورش قرار بگیرند، آدم‌هایی آرام، مهربان، و سخاوتمند خواهند شد؛ ولی در محیطی کاملا متضاد به آن‌چه گفته شد، می‌توانند به آدم‌هایی کوته‌فکر، به درد نخور، و کینه‌جو تبدیل شوند.

مطلب مرتبط: ۲۰ نوع فال و فال گیری که مردم به آن ها اعتقاد دارند

۳. توتم شاهین (۲۱ مارچ – ۱۹ آوریل، ۱ فروردین – ۳۰ فروردین)

طالع بینی توتم شاهین

توتم شاهین با عنصر آتش شناخته می‌شود و سنگ مقدس این توتم اوپال است. توتم شاهین نشان‌دهنده‌ی انسانی است که ذاتا یک رهبر متولد شده است و همیشه عقایدی کاملا مشخص و شفاف دارد. این آدم‌ها همیشه بهتر از هر فرد دیگری می‌دانند که باید چه کار کنند و چگونه مشکلات را حل کنند. ‌آن‌ها هرگز در مورد چیزهای بی‌ارزش و گذار وقت‌شان را هدر نمی‌دهند. این آدم‌ها می‌خواهند از فرصت‌های به دست آمده به خوبی استفاده کنند، و در هر لحظه‌ی ممکن برای این کار اقدام می‌کنند. آن‌ها بهتر از هر کس دیگری می‌توانند ابتکار عمل را به دست بگیرند؛ به همین خاطر، همه برای مشورت و انگیزه به آن‌ها مراجعه می‌کنند.

این آدم‌ها از انجام فعالیت‌های ورزشی لذت می‌برند و معمولا ورزشکاران شایسته‌ای هستند. گاهی اوقات، ممکن است در برابر سایر آدم‌ها کمی مغرور به نظر برسند، به همین خاطر، آدم‌های متولد تحت توتم شاهین در نخستین برخورد ممکن است باعث شوند کمی از آن‌ها دور بایستید. این آدم‌ها در محیطی مناسب و دوستانه، به واقع، می‌توانند فداکار، مهربان، و دلسوز باشند؛ در حالی‌ که در شرایط معکوس، ممکن است به افرادی گستاخ، غیر قابل تحمل، و بیش از اندازه حساس (به تاثیرات خارجی) تبدیل شوند. وقتی صحبت از دوستی به میان می‌آید، از صمیم قلب برای محافظت از آدم‌هایی که به آن‌ها عشق می‌ورزند، مبارزه می‌کنند؛ ولی اگر رابطه‌ی عاشقانه یا دوستانه‌ای در میان نباشد، هیچ حمایتی از جانب آن‌ها وجود نخواهد داشت.

مطلب مرتبط: چگونه احضار روح را در خانه انجام دهیم:۱۴ گام احضار روح

۴. توتم سگ آبی (۲۰ آوریل – ۲۰ می، ۳۱ فروردین –  ۳۰ اردیبهشت)

طالع بینی توتم سگ آبی

توتم سگ آبی با عنصر خاک نشان داده می‌شود و سنگ مقدس این توتم یشم است. آدم‌هایی که تحت توتم سگ آبی متولد می‌شوند، بسیار پرشور و هدف‌گرا هستند. اگر لازم باشد کاری انجام بدهند، لحظه‌ای وقت را هدر نمی‌دهند. از نخستین دقایق صبح تا آخرین ساعات شب به انجام وظیفه‌شان می‌پردازند. این یکی از بهترین ویژگی‌های این توتم به شمار می‌رود، زیرا این میزان از بلند همتی و استقامت باعث می‌شود در هر حرفه و کاری، واقعا به یک استاد تبدیل شوند. سگ آبی گاهی اوقات تمامیت‌خواه می‌شود؛ ولی اگر از زوایای دیگری به این مسئله نگاه کنید، می‌توان آن را نادیده گرفت. اگر به آن‌ها وفادار باشید، آن‌ها دو برابر به شما وفادار خواهند ماند. در این صورت، آن‌ها به گونه‌ای از شما دفاع خواهند کرد که هیچ کس در دنیا نمی‌تواند این گونه از شما محافظت کند.

آن‌ها گاهی اوقات آن‌چنان یکدنده و لجوج می‌شوند که نظر هیچ آدم دیگری را نمی‌پذیرند. این ویژگی آن‌ها، گاهی اوقات، برای برخی از آدم‌ها غیر قابل تحمل می‌شود؛ به همین خاطر، آن‌ها معمولا دوستان‌شان را از دست می‌دهند یا کار کردن با آن‌ها سخت می‌شود. در یک محیط مثبت، آن‌ها می‌توانند سخاوتمند، یاری‌رسان، و وفادار باشند؛ ولی در شرایط معکوس، ممکن است به آدم‌هایی تمامیت‌خواه، سخت‌گیر، و ضعیف‌النفس تبدیل شوند.

۵. توتم گوزن (۲۱ می – ۲۰ ژوئن، ۳۱ اردیبهشت – ۳۰ خرداد)

طالع بینی توتم گوزن

توتم گوزن با عنصر خاک شناخته می‌شود، و سنگ مقدس این توتم عقیق است. آدم‌هایی که تحت این توتم به دنیا می‌آیند، خدایان زودیاک هستند. آن‌ها آدم‌هایی سرزنده و پر جنب‌وجوش‌اند. هر چیزی در زندگی‌شان دارای حسی مثبت و درخشان است، و آن‌ها همیشه به روزهای جدید می‌نگرند. هر جا می‌روند انرژی مثبت را همراه خود می‌آورند و هیچ چیز نمی‌تواند سرزندگی‌شان را از بین ببرد. حتی در روزهای سخت نیز این آدم‌ها از جای خود برمی‌خیزند و با لبخندی بر چهره، فقط چیزهای خوب را به یاد می‌آورند.

توتم گوزن نشان‌دهنده‌ی شخصیتی است که به طور طبیعی باهوش است و چیزهای زیادی برای ارائه به جهان در اختیار دارد. این آدم دوست فوق‌العاده‌ای است که همیشه باید آن را برای خود حفظ کنید و همیشه می‌توانید در زندگی به وی اعتماد کنید. وقتی احساس ناراحتی می‌کنید، وی می‌تواند برنامه‌ای برای کل روزتان تهیه کند که غم از شما دور شود، یا فقط با آرامش کنارتان بنشیند و کمک‌تان کند تمام ناراحتی‌ها و نگرانی‌های‌تان را با وی در میان بگذارید. گاهی اوقات، آن‌ها ممکن است کمی خودشیفته شوند، ولی دیگران به خاطر جذابیت شخصیت‌شان، آن‌ها را می‌بخشند. اگر آدم‌های متولد تحت توتم گوزن در محیطی رشد کنند که مورد مراقبت و پرورش قرار بگیرند، با مهربانی و انرژی مثبت زیاد از آدم‌های اطراف‌شان مراقبت می‌کنند، ولی در شرایط معکوس، می‌توانند به آدم‌هایی دمدمی مزاج، خودخواه، و تنبل تبدیل شوند.

مطلب مرتبط: ۴ نوع طالع بینی بر اساس صور فلکی

۶. توتم دارکوب (۲۱ ژوئن – ۲۱ جولای، ۳۱ خرداد – ۳۰ تیر)

طالع بینی توتم دارکوب

توتم دارکوب با عنصر آب شناخته می‌شود و سنگ مقدس این توتم کوارتز صورتی است. آدم‌هایی که تحت توتم دارکوب متولد می‌شوند، افرادی خانواده محور هستند که همیشه دوست دارند وقت‌شان را با عزیزان‌شان سپری کنند. آن‌ها با اعضای خانواده‌ و دوستان‌شان صمیمی هستند و این افراد را به عنوان نیروی محرکه‌ی زندگی‌شان می‌شناسند. اگر خانواده و دوستان‌شان در اطراف‌شان نباشند، آن‌ها هیچ دلیلی برای زندگی نمی‌یابند. هم‌چنین، آن‌ها بسیار سخت‌کوش و همیشه محافظ خانواده‌شان هستند. گاهی اوقات تمامیت‌خواه به نظر می‌رسند، ولی این ویژگی فقط به خاطر این است که عشق‌شان نسبت به آدم‌های زندگی‌شان حقیقی است و از این‌که عزیزان‌شان را از دست بدهند به شدت می‌ترسند.

یکی دیگر از جنبه‌های منفی آن‌ها شایعه‌سازی است. آن‌ها می‌توانند به شایعه‌ها دامن بزنند و اطلاعات زندگی دیگران را فاش کنند. البته، اگر بتوانند یاد بگیرند چگونه این خصوصیت را کنترل کنند، حقیقتا به دوستانی فوق‌العاده تبدیل خواهند شد. هم‌چنین، آن‌ها بسیار مقتصد و منظم هستند؛ بنابراین، هیچ چیز در زندگی‌شان به طور تصادفی اتفاق نمی‌افتد. آن‌ها همیشه در زندگی‌شان بر برنامه‌ریزی متکی هستند و برای رسیدن به هر هدفی به شدت تلاش می‌کنند. این آدم‌ها برای اجتناب از قرار گرفتن در موقعیت‌های غافلگیر کننده، پیش از هر کاری برنامه‌ریزی می‌کنند. آن‌ها در فضایی مثبت و دلگرم کننده، آدم‌هایی بسیار رمانتیک و یاری‌رسان می‌شوند، ولی در شرایط معکوس ممکن است به آدم‌هایی تمامیت‌خواه، حسود، و خشمگین تبدیل شوند.

۷. توتم سالمون (۲۲ جولای – ۲ آگوست، ۳۱ تیر – ۱۱ مرداد)

طالع بینی توتم سالمون

توتم سالمون با عنصر آتش نشان داده می‌شود و سنگ مقدس آن عقیق جگری است. آدم‌هایی که تحت توتم سالمون متولد می‌شوند، آدم‌هایی پرشور و شوقی هستند که دوست دارند ایده‌ها و افکارشان را با دیگران در میان بگذارند. هدف آن‌ها الهام‌بخشی به دیگران و القای شور و شوقی است که همیشه با خود به همراه دارند. هم‌چنین، آن‌ها بسیار باتمرکز و هدف‌گرا هستند؛ و همین ویژگی به آن‌ها امکان می‌دهد در هر کاری بهترین باشند. به علاوه، آن‌ها آن‌چنان پرانرژی هستند که دیگران تقریبا می‌توانند انرژی‌شان را احساس کنند و به آسانی آن را به خود انتقال دهند. این آدم‌ها باهوش و سخاوتمند هستند و می‌توانند فقط با صحبت دیگران را به حرکت وادارند.

وقتی آن‌ها برای انجام کاری مصمم هستند، هیچ چیز نمی‌تواند متوقف‌شان کند یا آن‌ها را از ایمان به اهداف‌شان دور کند. آن‌ها هر کار لازم را برای رسیدن به خط پایان انجام می‌دهند، حتی به قیمت قربانی کردن بخش کوچکی از داشته‌های‌ فعلی‌شان. آدم‌های متولد تحت توتم سالمون آدم‌های ثابت قدمی هستند که برای زندگی‌شان هدف دارند و آن‌چنان تحت تاثیر عقاید دیگران قرار نمی‌گیرند. اگر آن‌ها در یک محیط مناسب و سازگار رشد کنند، آدم‌هایی احساساتی، سخاوتمند، و یاری‌رسان خواهند بود؛ در حالی که در شرایط معکوس به آدم‌هایی عامی، خودخواه، و متعصب تبدیل خواهند شد.

۸. توتم خرس (۳ آگوست – ۲۱ سپتامبر، ۱۲ مرداد – ۳۰ شهریور)

طالع بینی توتم خرس

توتم خرس با عنصر خاک شناخته می‌شود، و سنگ مقدس این توتم آمیتیست است. آدم‌هایی که تحت توتم خرس به دنیا می‌آیند، بسیار عمل‌گرا هستند و همیشه قبل از انجام هر کار به اندازه‌ی کافی فکر می‌کنند. آدم‌هایی که تحت توتم خرس متولد شده‌اند، بسیار باملاحظه هستند و عمیقا با ساز دنیا همراه می‌شوند. آن‌ها به هر چیز که در اطراف‌شان می‌گذرد، دقت می‌کنند و در موردش فکر می‌کنند. وقتی به آدمی نیاز دارید که به شما بگوید در مرحله‌ی بعد باید چه کار کنید، این آدم‌ها می‌توانند به کمک‌تان بیایند و توصیه‌های صادقانه‌ای به شما بدهند که از تفکرات عمیق‌شان سرچشمه می‌گیرند. توتم خرس به شدت قدرتمند و عمل‌گرا است.

وقتی این آدم‌ها ذهن‌شان را درگیر کاری کنند، حتما از عهده‌ی انجام‌اش بر می‌آیند. آن‌ها بسیار با محبت و یاری‌رسان هستند؛ هر چند، ممکن است این ویژگی‌ها، در ابتدا، در ظاهر‌ آن‌ها به چشم نیایند. برای درک روح مهربان آن‌ها، باید کمی بیش‌تر در وجودشان کاوش کنید؛ زیرا آن‌ها از همان ابتدا، هیجان‌های‌شان را با دیگران در میان نمی‌گذارند. خرس‌ها برای خوشحال و راضی کردن شریک‌شان آماده‌ی طی کردن طولانی‌ترین فواصل نیز هستند. وقتی این آدم‌ها در محیطی مثبت رشد کنند، به معلم‌هایی فوق‌العاده‌، عشاقی مهربان، و دوستانی خوب تبدیل خواهند، ولی در شرایط معکوس ممکن است شکاک، انحصارطلب، و سست عنصر شوند.

مطلب مرتبط: چگونه خواب خوب ببینیم: ۱۲ راه هیجان‌انگیز برای کنترل خواب و رویا

۹. توتم کلاغ (۲۲ سپتامبر – ۲۲ اکتبر، ۳۱ شهریور – ۳۰ مهر)

طالع بینی توتم کلاغ

توتم کلاغ با عنصر هوا شناخته می‌شود و سنگ مقدس آن آزوریت است. آدم‌هایی که تحت توتم کلاغ متولد می‌شوند، بسیار پرشور و ذاتا کارآفرین هستند. این آدم‌ها در کسب و کار بسیار ماهر هستند و به معنی واقعی، می‌توانند از هیچ چیز همه چیز بیافرینند. آن‌ها آن‌چنان به چیزی محتاج نیستند، زیرا هر آن‌چه لازم است با خود دارند؛ یعنی مغز و هوش. توتم کلاغ نماد شخصیتی است که بسیار جذاب است، به گونه‌ای که دیگران واقعا به آسانی مجذوب‌شان می‌شوند. هر آدمی که فقط یک بار متولدین این توتم را ملاقات کرده باشد، فقط یک عقیده درباره‌شان دارد؛ و آن این است که آن‌ها هوش از سرش می‌برند.

هم‌چنین، توتم کلاغ نماد دیپلماسی و حل مشکلات از طریق گفتگو است – نه با اتخاذ تصمیم‌های غیر منطقی. آن‌ها بسیار ایده‌آل‌گرا هستند و اصول خاصی برای زندگی‌شان دارند. اگر شما در قاب تصویرشان نگنجید یا با جهان‌بینی‌شان هماهنگ نباشید، فورا این مسئله را به شما اطلاع می‌دهند. وقتی آن‌ها در محیطی مثبت و باانگیزه رشد کنند، به آدم‌هایی تبدیل می‌شوند بسیار با بصیرت، صبور، و عاشق دیگران. ولی اگر در شرایط معکوس و در محیطی محدود رشد کنند، آدم‌هایی کینه‌جو، سخت‌گیر، و تلخ خواهند بود.

مطلب مرتبط: فال تاروت: نحوه گرفتن فال تاروت با ورق های بازی

۱۰. توتم مار (۲۳ اکتبر – ۲۳ نوامبر، ۱ آبان – ۲ آذر)

طالع بینی توتم مار

توتم مار با عنصر آب شناخته می‌شود و سنگ مقدس این توتم مس است. آدم‌هایی که تحت توتم مار به دنیا آمده‌اند، دارای حس ششم هستند. آن‌ها قادر هستند به سادگی با نگاه کردن به آدم‌ها، چیزهای زیادی در موردشان بفهمند؛ زیرا نسبت به تاثیرات خارجی بسیار حساس هستند. آدم‌هایی که تحت توتم مار متولد شده‌اند، رهبران معنوی هستند که می‌توانند آدم‌ها را، تا هر قدر که در عمق تاریکی فرو رفته باشند، از تاریکی خارج کنند. به طور کلی، این آدم‌ها رهبران بزرگی هستند، زیرا قادرند نیازهای دیگران را تشخیص بدهند و می‌دانند چگونه می‌توان به عمق هیجان‌های افراد نفوذ کرد.

آن‌ها بسیار مرموز هستند و می‌توانند زندگی شخصی‌شان را از دید دیگران پنهان کنند. گاهی اوقات، آن‌ها دیگران را می‌ترسانند؛ زیرا شناختن آن‌ها و درک تفکرات‌شان بسیار دشوار است. برخی‌ها مجذوب این ویژگی می‌شوند و برخی دیگر از آن می‌هراسند. آن‌ها می‌توانند کینه‌جو و خبیث نیز باشند؛ البته اگر بخواهند یا اگر تشخیص دهند دیگران مستحق این نوع رفتار هستند. آن‌ها در شرایط مناسب می‌توانند آدم‌هایی مهربان، شوخ، و پرشور باشند؛ ولی در دنیای سیاهی ممکن است به آدم‌هایی خشن، دمدمی‌مزاج، و عصبانی تبدیل شوند.

مطلب مرتبط:آموزش کف بینی: ۱۳ نکته برای رمزگشایی و خواندن خطوط کف دست

۱۱. توتم جغد (۲۴ نوامبر – ۲۱ دسامبر، ۳ آذر – ۳۰ آذر)

طالع بینی توتم جغد

توتم جغد با عنصر آتش شناخته می‌شود و سنگ مقدس آن ابسیدین است. آدم‌هایی که تحت توتم جغد به دنیا آمده‌اند، آدم‌هایی تغییرپذیر و بسیار بی‌ثبات هستند. آن‌ها دائما نظرات‌شان را عوض می‌کنند؛ از این رو، واقعا نمی‌توانید به حرف‌های‌شان اعتماد کنید. آن‌ها را به سختی می‌توان یک جا نگه داشت، زیرا عاشق حرکت هستند و دائما از چیزی یا کسی فرار می‌کنند. ذهن‌شان به شدت کنجکاو است و هرگز به یک نقطه‌ی ثابت محدود نمی‌شود. اگر چیزی یا کسی آن‌ها را محدود کند، دیوانه خواهند شد و با کل دنیا می‌جنگند.

توتم جغد نماد طبیعت بی‌قید و آسان‌گیری است که آن‌چنان نگران نظرات دیگران نیست. آن‌ها بسیار سازگار، و آماده‌ی هر تغییری هستند که با آن رو به رو شوند. هم‌چنین، توتم جغد نماد سخت‌کوشی و تعهد است؛ البته فقط در مورد کارهایی که به آن‌ها علاقه دارد. اگر مجبور به ماندن در کاری شوند که فضای کافی را برای نشان دادن استعدادهای‌شان نداشته باشد، واقعا افسرده خواهند شد. اگر آن‌ها در محیطی مناسب رشد کنند، می‌توانند به آدم‌هایی فوق‌العاده هوشیار و حساس تبدیل شوند، ولی اگر در محیطی منفی پرورش یابند، آدم‌هایی تلخ، زیاده‌خواه، و کینه‌جو خواهند شد.

۱۲. توتم غاز (۲۲ دسامبر – ۱۹ ژانویه، ۱ دی – ۲۹ دی)

طالع بینی توتم غاز

توتم غاز با عنصر خاک نشان داده می‌شود، و سنگ مقدس آن کوارتز است. آدم‌هایی که تحت توتم غاز متولد شده‌اند، همواره در پی روشنگری معنوی هستند و آن‌چنان در قید و بند گذشته نیستند. آدم‌هایی که تحت این توتم به دنیا می‌آیند، پشتکار زیادی دارند و همیشه آماده‌ی قبول تعهد در قبال دیگران هستند. آن‌ها اهداف بزرگی برای خود تعیین می‌کنند و فارغ از بزرگی این اهداف، آماده‌اند به آن‌ها دست یابند. آن‌ها عمیقا آدم‌های مهربانی هستند و خود را وقف عزیزان‌شان می‌کنند.

توتم غاز نماد مهارت‌های بالای کسب و کاری، و شخصیتی است که برای رسیدن به اهداف‌اش آماده‌ی گذر از مسیرهایی بسیار طولانی است. وقتی آن‌ها هدفی برای خود تعیین می‌کنند، هیچ چیز نمی‌تواند آن‌ها را از رسیدن به موفقیت باز دارد. آن‌ها آدم‌هایی سخت‌کوش هستند، ولی به خودشان سخت نمی‌گیرند. اگر این آدم‌ها در محیطی مناسب رشد کنند، می‌توانند به آدم‌هایی شوخ، مهربان، و دلسوز تبدیل شوند؛‌ ولی اگر در محیطی نه چندان مثبت رشد کنند، ممکن است متعصب و از خود راضی شوند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده -امیر رضا مصطفایی

منبع: healtholino

طالع بینی توتم: ۱۲ نشانه زودیاک یا صور فلکی بومیان آمریکایی


 

نوشته های مرتبط


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

بوم مدل کسب و کار: ۱۴ نکته درباره انواع،اجزا و نمونه بوم مدل کسب و کار

بوم مدل کسب و کار: ۱۴ نکته درباره انواع،اجزا و نمونه بوم مدل کسب و کار

مدل کسب و کار نحوه‌ی خلق، ارائه، و کسب ارزش است. هر کسی روش منحصر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *