صفحه اصلی / popup / ساخت پاپ آپ در وردپرس | پنجره های تبلیغاتی در وردپرس

ساخت پاپ آپ در وردپرس | پنجره های تبلیغاتی در وردپرس

ساخت پاپ آپ در وردپرس | پنجره های تبلیغاتی در وردپرس

پاپ آپ‌ها از قسمت‌های جذاب یک وبسایت خوب محسوب می‌شوند. با استفاده از این پنجره‌های تبلیغاتی می‌توانید تخفیف‌های سایت خود را به اطلاع کاربران برسانید، محصول خاص خود را معرفی کنید و یا کاربران را عضو خبرنامه ایمیلی خود کنید. ممکن است ذهنیت خوبی از وجود این پنجره‌های تبلیغاتی نداشته باشید اما تصور شما زمانی درست است که از وجود این پنجره‌ها به خوبی بهره‌مند نشوید. مثلا همه ما می‌دانیم استفاده بیش از حد از این پاپ‌آپ‌ها می‌تواند باعث بروز مزاحمت برای کاربران شده و آن‌ها خیلی راحت سایت شما را به همین علت کنار بگذارند. اما اگر بتوانید هوشمندانه عمل کنید، مطمئنا نتایج خوبی کسب خواهید کرد. امروز یک افزونه حرفه‌ای و جالب برای ساخت پاپ آپ در وردپرس برایتان در نظر گرفتیم که می‌توانید به کمک آن امکانات خوبی را برای پاپ‌آپ خود در نظر بگیرید.

ساخت پاپ آپ در وردپرس

افزونه‌های زیادی برای ساخت پاپ‌ ‎آپ در وردپرس وجود دارد. یکی از افزونه‌های ساده و در عین حال کاربردی، افزونه Popup Builder است. با استفاده از این افزونه می‌توانید اقدام به ساخت پنجره‌ های تبلیغاتی در وردپرس کنید. این افزونه با بیش از ۱۰۰۰۰۰ نصب فعال، دارای امتیاز ۵ از ۵ است. برخی از امکانات افزونه Popup Builder عبارت‌اند از:

ویژگی های پنجره‌های تبلیغاتی در وردپرس

  • ساخت بی‌نهایت پاپ آپ مختلف در وردپرس
  • قرار دادن انیمیشن برای نمایش پاپ آپ
  • نمایش عکس به صورت پاپ آپ
  • ساخت فرم خبرنامه در پاپ آپ
  • قرار دادن کد HTML در پاپ آپ
  • و …

نصب و راه اندازی افزونه Popup Biulder

ساخت پاپ آپ در وردپرس | پنجره های تبلیغاتی در وردپرس

ابتدا افزونه را از انتهای این مقاله دانلود کنید؛ سپس وارد پیشخوان وردپرس شده و از بخش افزونه‌ها، روی “افزودن” کلیک کنید. در صفحه باز شده، دکمه “بارگذاری افزونه” را بزنید و فایل دانلود شده را انتخاب کنید و در نهایت افزونه را فعال نمایید.

در سمت راست پیشخوان وردپرس، قسمت جدیدی به نام Popup Builder برای ساخت پاپ آپ در وردپرس ساخته شده است؛ روی آن کلیک کنید.

ساخت پاپ آپ در وردپرس | پنجره های تبلیغاتی در وردپرس

حال به معرفی هر یک از زیر منوهای این قسمت می‌پردازیم.

All Popups: در این قسمت تمامی پاپ آپ هایی که ساخته‌اید لیست می‌شوند. همچنین با استفاده از دکمه‌های Import و Export می‌توانید از پاپ آپ‌ها خروجی بگیرید یا پاپ آپ‌های خود را درون ریزی کنید.
Categories: در صورت تمایل می‌توانید پاپ آپ‌های خود را دسته بندی کنید. برای این کار کافیست در این قسمت دسته بندی‌های مورد نظر خود را بسازید.

Add New: برای ساخت پاپ آپ در وردپرس جدید وارد این قسمت شوید.
Subscribers: لیست دنبال کنندگان شما که در خبرنامه ایمیلی از طریق این افزونه ثبت نام کرده‌اند را نمایش می‌دهد. در این صفحه می‌توانید دنبال کنندگان را به صورت دستی نیز وارد کنید.

Newsletter: ایمیل ارسال شده توسط افزونه پس از ثبت نام کاربران در خبرنامه را در این قسمت می‌توانید ویرایش کنید. کافیست یک پاپ آپ که قبلا ساخته‌اید را به عنوان پاپ آپ خبرنامه انتخاب کنید و سپس محتوای ایمیل را سفارشی‌سازی کنید.
Settings: تنظیمات افزونه در این قسمت قرار دارد که به بررسی آن می‌پردازیم.

ساخت پاپ آپ در وردپرس | پنجره های تبلیغاتی در وردپرس

Delete popup data: اگر این گزینه فعال باشد، تمامی اطلاعات پاپ آپ‌ها پس از پاک کردن افزونه پاک می‌شود.
User role to access the plugin: نقش یا نقش‌های کاربری وردپرس را که می‌خواهید به افزونه دسترسی داشته باشند را در این قسمت تعیین کنید. همیشه مدیر سایت به افزونه دسترسی دارد.

اکنون برای ساخت پاپ آپ در وردپرس، روی Add New کلیک کنید. در صفحه باز شده، باید نوع پاپ آپ خود را تعیین کنید. در نسخه رایگان می‌توانید  در پاپ آپ عکس، کد HTML، اطلاعات حساب Facebook و فرم عضویت در خبرنامه را نمایش دهید.

ساخت پاپ آپ در وردپرس | پنجره های تبلیغاتی در وردپرس

به عنوان مثال، ما “عکس” یا “Image” را انتخاب می‌کنیم. روی آن کلیک کنید تا وارد صفحه جزئیات پنجره تبلیغاتی در وردپرس شوید.

ساخت پاپ آپ در وردپرس | پنجره های تبلیغاتی در وردپرس

یک عنوان دلخواه برای پاپ آپ خود انتخاب کنید و در قسمت Image Popup Main Options، عکس مورد نظر خود را آپلود کنید.

ساخت پاپ آپ در وردپرس | پنجره های تبلیغاتی در وردپرس

Popup Display Rules: در این قسمت مکان‌هایی از وبسایت را که می‌خواهید پاپ آپ در آنجا نمایش داده شود و یا نشود را وارد کنید. از قسمت Display Rule مکان مورد نظر را انتخاب کنید. در صورت نیاز می‌توانید روی دکمه Add کلیک کنید و مکان جدیدی را اضافه کنید. حتی می‌توانید پاپ آپ را در صفحه‌ای خاص مثل صفحه یکی از محصولات خود نمایش دهید. برای این کار مقدار Selected Product را انتخاب کنید و در لیست باز شده، محصول خود را انتخاب کنید.

Popup Events: این قسمت مربوط به چگونگی نمایش پاپ آپ است. از قسمت Event می‌توانید تعیین کنید پاپ آپ هنگام بارگذاری صفحه، کلیک کردن و یا هاور کردن موس نمایش داده شود.

Design

ساخت پاپ آپ در وردپرس | پنجره های تبلیغاتی در وردپرس

Popup z-index: مقدار ارزش پاپ را تعیین می‌کند که براساس آن و در مقایسه با ارزش بقیه المان‌ها، پاپ آپ بارگذاری خواهد شد. بهتر است به این مقدار دست نزنید.
Theme: با هاور کردن و نگه داشتن موس روی هر یک از گزینه‌ها، می‌توانید قالب‌های نمایش مختلف پاپ آپ را مشاهده کنید و یکی را انتخاب کنید.
Overlay custom css class: در صورتی که برای نمایش پاپ آپ کلاس خاصی خودتان نوشته‌اید، نام آن را در این قسمت وارد کنید.
Change color: رنگ پاپ آپ را تعیین کنید.

Opacity: میزان شفافیت نمایش پاپ آپ را تعیین کنید.
Show background: می‌توانید این گزینه را تیک بزنید تا پس زمینه‌ای رنگی برای پاپ آپ نمایش داده شود که رنگ آن را نیز می‌توانید تغییر دهید.

Close Settings

ساخت پاپ آپ در وردپرس | پنجره های تبلیغاتی در وردپرس

Dismiss on “esc” key: با فعال بودن این گزینه، اگر دکمه Esc کیبورد زده شود، پنجره های تبلیغاتی در وردپرس بسته خواهد شد.
Show “close” button: اگر می‌خواهید دکمه بستن پاپ آپ نمایش داده شود، این گزینه را فعال کنید.
Button delay: در صورتی که می‌خواهید دکمه بستن پاپ آپ با تاخیر نمایش داده شود، میزان تاخیر را به ثانیه وارد کنید.
Right و bottom: میزان فاصله دکمه بستن را از راست و پایین تعیین کنید.

Button image: عکس دکمه بستن را انتخاب کنید.
Width و Height: عرض و ارتفاع عکس دکمه بستن پاپ آپ را انتخاب کنید.
Dismiss on overlay click: در صورت فعال بودن این گزینه، اگر کاربر روی هر قسمتی از صفحه که پاپ آپ وجود ندارد کلیک کند، پاپ آپ بسته خواهد شد.

Dimensions

ساخت پاپ آپ در وردپرس | پنجره های تبلیغاتی در وردپرس

در این قسمت باید ابعاد پاپ آپ را تعیین کنید. می‌توانید گزینه Responsive mode را انتخاب کنید تا افزونه به صورت خودکار با توجه به ابعاد عکس، پاپ آپ را نمایش دهد. از قسمت Size نیز می‌توانید ابعاد پاپ آپ را به درصد وارد کنید.

همچنین می‌توانید گزینه Custom mode را انتخاب کنید و به صورت دستی ابعاد پاپ آپ را تعیین کنید. این روش پیشنهاد نمی‌شود چون ممکن است پنجره های پاپ آپ در وردپرس در سایز نمایش موبایل و تبلت به خوبی نمایش داده نشود.

Popup Options

ساخت پاپ آپ در وردپرس | پنجره های تبلیغاتی در وردپرس

Action on popup content click: از این قسمت باید تعیین کنید پس از کلیک روی پاپ آپ چه اتفاقی رخ دهد. این گزینه را تیک بزنید تا حالات مختلف نمایش داده شود. ۳ حالت را می‌توانید تعیین کنید:

  • Close popup: که امکان پاپ آپ بسته خواهد شد.
  • Redirect: لینکی را به پاپ آپ اختصاص می‌دهد که با فعال کردن این گزینه، می‌توانید لینک مورد نظر را وارد کنید.
  • Copy to clipboard: با کلیک کردن روی پاپ آپ، متنی در حافظه کلیپ بورد کامپیوتر کاربر کپی خواهد شد. این متن را می‌توانید تعیین کنید.

Popup showing limitation: تعداد دفعات نمایش پنجره های تبلیغاتی در وردپرس به هر کاربر را تعیین کنید. همچنین می‌توانید از این قسمت تعداد روزهایی را که پس از آن پاپ آپ منقضی می‌شود را وارد کنید.
Popup Opening sound: در صورتی که می‌خواهید با باز شدن پاپ آپ صدایی نیز تولید شود، این گزینه را تیک بزنید. می‌توانید صدای دلخواه خود را نیز قرار دهید.
Popup opening animation: می‌توانید یک انیمیشن برای باز شدن پاپ آپ تعیین کنید.
Popup closing animation: می‌توانید یک انیمیشن برای بستن پاپ آپ تعیین کنید.
Popup location: موقعیت پاپ آپ نسبت به صفحه را می‌توانید از این قسمت تعیین کنید.

Disable page scrolling: با فعال بودن این گزینه، تا زمانی که پنجره های تبلیغاتی در وردپرس باز است، کاربر نمی‌تواند اسکرول کند. (به بالا یا پایین تر برود)
Enable content scrolling: در صورتی که محتوای پاپ آپ در ابعاد مشخص شده جا نشود، با فعال کردن این گزینه می‌توانید اجازه اسکرول محتوای پاپ آپ را بدهید.
Popup order: اولویت نمایش این پاپ آپ را نسبت به پاپ آپ‌های دیگر تعیین کنید. هر چه عدد بزرگتری را بنویسید، آن پاپ آپ زودتر از بقیه نمایش داده خواهد شد.
Custom event delay: برای تاخیر در باز شدن پاپ آپ، می‌توانید از این قسمت مقداری را به ثانیه وارد کنید.

پس از اتمام تنظیمات بالا، دسته بندی پاپ آپ خود را تعیین کنید و سپس دکمه انتشار را بزنید.

جمع بندی

اگر شما هم می‌خواهید پنجره های تبلیغاتی در وردپرس بسازید و نمایش دهید، افزونه Popup Builder با امکانات مناسبی که دارد، می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. با استفاده از این افزونه می‌توانید امکان ساخت پاپ آپ در وردپرس را امکان‌پذیر سازید. اگر نیازمند چنین امکانی هستید پیشنهاد ما به شما همین افزونه است.

دانلود افزونه Popup Builder

دانلود افزونه
صفحه افزونه


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

افزونه نوبت دهی وردپرس • افزونه نوبت دهی ووکامرس

افزونه نوبت دهی وردپرس • افزونه نوبت دهی ووکامرس

ه نوبت دهی وردپرس کسب و کار هایی که به رزرواسیون نیاز دارند میتوانند وردپرس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *