صفحه اصلی / آیفون / رسم و رسوم چینی ها در کلاهبرداری از شرکت اپل!

رسم و رسوم چینی ها در کلاهبرداری از شرکت اپل!

رسم و رسوم چینی ها در کلاهبرداری از شرکت اپل!

دو دانشجوی چینی در ایالت متحده متهم به کلاهبرداری از شرکت اپل شده اند و در حال حاضر در دادگاه فدرال با اتهام کیفری روبه رو هستند.

این دو دانشجو با سوء استفاده از سیاست بازگشت کالای اپل مبلغی در حدود صدها هزار دلار از این شرکت کلاهبرداری کرده اند.

در اوایل سال ۲۰۱۷، این دو فرد هزاران آیفون تقلبی را به صورت غیر قانونی از چین به ایالت متحده وارد کرده و سپس با گزارش خرابی این آیفون ها به شرکت اپل درخواست تعمیر و یا تعویض آیفون ها را داده اند. شرکت اپل نیز در پاسخ به این گزارشات اغلب آیفون های تقلبی را با آیفون های اصلی جایگزین کرده که منجر به ضرری بالغ بر ۸۹۵٫۸۰۰ دلار برای این شرکت بوده است.

“یانگ یانگ ژو” که مدرک مهندسی خود را از دانشگاه اورگن گرفته است مسئول انتقال آیفون های تقلبی به ایالت متحده و ارسال آیفون های اصلی به چین بوده است. همدست او، “کوآن جیانگ” فردی که فارغ التحصیل دانشگاه انجمن لین بنتون نیز می باشد، به صورت آنلاین و حتی گاهی هم به صورت حضوری درخواست تعمیر و یا تعویض آیفون های تقلبی را ثبت می کرده است.

 به گفته ی متهمین پس از تعویض آیفون تقلبی، آیفون اصلی به چین فرستاده شده و در آن جا به فروش می رسیدند و مبلغ آن به حساب مادر جیانگ واریز شده تا سپس وی مبلغ را به حساب جیانگ در ایالت متحده واریز کند.

جیانگ تا کنون ۳۰۶۹ درخواست گارانتی را برای شرکت اپل ثبت کرده و این شرکت نیز ۱۴۹۳ آیفون را تعویض کرده است. با میانگین هزینه هر آیفون معادل ۶۰۰ دلار شرکت آیفون مبلغی در حدود ۹۰۰ هزار دلار از دست داده است.

نماینده امنیت ملی در شکایت دلیل موفقیت این روش کلاهبرداری را عدم تشخیص تقلبی بودن آیفون تقلبی توسط کارکنان اپل با توجه به روشن نشدن آیفون ها شرح داده است.

جیانگ و ژو هر دو ادعا کردند که از تقلبی بودن ایفون ها اطلاعی نداشته اند لذا هر دو آزاد شده اند ولیکن جیانگ با توجه به اینکه در سال گذشته نیز مورد اتهام قرار گرفته بود با GPS تحت کنترل قرار گرفته است.

این اولین باری نیست که افراد در تلاش برای دریافت سود از طریق فروش محصولات تقلبی اپل هستند. سال گذشته یک فرد چینی ساکن در نیوجرسی متهم به فروش آیفون و آیپد تقلبی شده و از این کار سودی در حدود ۱٫۱ میلیون دلار کسب کرده است.

رسم و رسوم چینی ها در کلاهبرداری از شرکت اپل!


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

جنجال اتهام تلگرام به یهود ستیزی

جنجال اتهام تلگرام به یهود ستیزی

پس از اینکه مشخص شد با درج کلمه Jew به معنای “یهودی” در پیام رسان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *