صفحه اصلی / Google penalty / جریمه گوگل و تاریخچه آن – هدف وردپرس

جریمه گوگل و تاریخچه آن – هدف وردپرس

جریمه گوگل

در چند سال اخیر عبارت جدیدی به نام جریمه گوگل یا همان Google penalty به فرهنگ لغات ایترنت و سئو اضافه شده است. گوگل اساس رنکینگ نتایج خود را بر اساس تعداد و کیفیت لینک های ورودی به سایت قرار داده است، البته عوامل دیگری مانند محتوای مفید، سرعت بارگزاری سایت، میزان فعالیت در شبکه های اجتماعی و بروزرسانی مستمر نیز بر رتبه شما در نتایج گوگل موثر هستند، ولی لینک ورودی به سایت میتواند سایت شما را به رتبه اول برساند و یا آن را به صفحات بعدی بفرستد.
متاسفانه بسیاری از وبمستران بدون ترس از جریمه گوگل بخش راحت سئو را یاد گرفته و با ارائه مطالب سطحی، تکرار بیش از حد کلمات کلیدی در آن و دریافت بک لینک های بی ارزش و زیاد جایگاه مناسبی را در نتایج گوگل بدست آورده اند، موتورهای جستجو نیز تا مدتها شرایط را برای این افراد محیا کرده بودند.

جریمه گوگل و تاریخچه آن - هدف وردپرس

جریمه سایت توسط الگوریتم های رتبه بندی گوگل

الگوریتم پاندا گوگل

با ورود الگوریتم پاندا و تغییر سیاست های گوگل استراتژی های سئو دچار تغییرات اساسی شد و بسیاری از سایتها که تعداد زیادی صفحات کم ارزش یا بی ارزشی داشتند به شدت با افت بازدید و کاهش رتبه مواجه شدند. جریمه گوگل به اینجا ختم نشده و جریمه گوگل برای سایتهای کوچکتر که با ارائه مطالب کوتاه و تکرار کلمات کلیدی مورد نظرشان در هر ۲۰ تا ۵۰ کلمه به جایگاه مناسبی دسته یافته بودند رخ داد. به طور کلی الگوریتم پاندا بر روی کیفیت محتوا سایت ها تمرکز داشت و می خواست سایت های نمایش داده شده در نتایج جستجو با کیفیت و مفید باشند.

الگوریتم پنگوئن گوگل

کارشناسان مبارزه با اسپم گوگل بر روی الگوریتم دیگری کار میکردند که به واسطه آن جریمه گوگل برای سایتها سنگین تر شد. الگوریتم پنگوئن در ۲۴ آوریل ۲۰۱۲ رونمایی شد و سایتهای بسیاری را با جریمه گوگل مواجه ساخت. در این میان سایت هایی بودند که قربانی این آپدیت شده بودند و بی دلیل جریمه گوگل آنها را از نتایج موتور جستجو حذف کرد. ولی گوگل اهمیتی به آنها نداد، زیرا به هدف اصلی خود یعنی پاک سازی هرچه بیشتر نتایج دست یافته بود. هدف اصلی الگوریتم پنگوئن گوگل مبارزه و جریمه سایت یا وبلاگ هایی بود که سعی بر فریب موتورهای جستجو با شرکت در شبکه های تبادل لینک و خرید بک لینک از سایتهای دیگر داشتند.

عواقب جریمه الگوریتم های گوگل

ممکن است شما کار اشتباهی انجام نداده باشید یا بصورت ناخودآگاه قوانین را زیر پا گذاشته و اسیر جریمه گوگل شده باشید. اگر تا حد امکان کیفیت محتوای سایت را حفظ کرده و از روشهای سئو کلاه سیاه استفاده نکرده اید، ولی ناگهان با کاهش ورودی و جریمه گوگل مواجه شده اید، میتوانید با مشاوره با کارشناسان و یافتن دلیل این اتفاق سایت خود را از شرایط کنونی رها کرده و به صفحه اول گوگل برگردید.
به طور معمول جریمه گوگل به دلیل انجام اشتباهات از طرف صاحب سایت و یا سپردن سئو به افراد غیر متخصص اتفاق می افتد. مقالات قبلی و بعدی سامانه زهتاب را دنبال کنید و اگر در حال حاضر حدس می زنید که سایت شما به دلیل جریمه گوگل با کاهش بازدید مواجه شده است، برای دریافت مشاوره در همین مقاله و از طریق بخش دیدگاه نظر خود را با کارشناسان زهتاب در میان بگذارید.


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

آموزش کامل تغییر نام تصاویر در وردپرس

آموزش کامل تغییر نام تصاویر در وردپرس

آیا تاکنون به فکر تغییر نام تصاویر در وردپرس افتاده اید؟نام پرونده های چند رسانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *