صفحه اصلی / بهینه سازی / توضیح گوگل راجع به تغییرات مداوم نتایج جستجو

توضیح گوگل راجع به تغییرات مداوم نتایج جستجو

توضیح گوگل راجع به تغییرات مداوم نتایج جستجو

طی روزهای اخیر به احتمال زیاد رتبه سایت شما در میان نتایج جستجوی گوگل به طور مداوم تغییر کرده است.

دنی سالیوان در مقاله ی اخیر خود در وبلاگ گوگل در مورد آخرین تغییراتی که بر روی نتایج جستجو انجام شده توضیحاتی ارائه داده است.

طبق این مقاله، گوگل در حال ایجاد تغییراتی بر روی نتایج جستجو می باشد. در سال گذشته، بیش از ۳۲۰۰ تغییر در سیستم های جستجو رخ داده است و این تغییرات همچنان ادامه دارند.

برخلاف باور عموم، گوگل در نتایج جستجو هیچ تغییری را به صورت دستی اعمال نکرده و تمام تغییرات بر پایه ی الگوریتم های قدرتمند این شرکت انجام می شوند.

“همانطور که بارها در گذشته گفته ایم، ما برای رفع چالش های رتبه بندی از هیچ روش دستی استفاده نمی کنیم.”

“این موضوع دلایل مختلفی دارد. هر ساله میلیاردها جستجو در گوگل  انجام می شود، بنابراین تصحیح نتایج یک جستجو  به صورت دستی تاثیری بر روی نتایج جستجوی های مشابه یا حتی بهبود شرایط کل جستجوها ندارد.”

لذا به جای ایجاد تغییرات دستی در هر جستجوی انجام شده، گوگل از الگوریتم های خود برای اعمال این تغییرات استفاده می کند که این الگوریتم ها به صورت اتوماتیک در طیف وسیعی تغییرات را در جستجوهای مشابه اعمال میکنند.

روش گوگل برای ایجاد تغییرات در سیستم های جستجوی خود به این صورت است که در ابتدا مناطقی که نیاز به بهبود دارند را شناسایی می کند سپس برای بهبود آن ها، راه حل هایی ارائه میدهد، پس از آن راه حل پیشنهادی را به دقت تست کرده و کارایی این راه حل ها برای عموم جستجوگرها را بررسی میکند در نهایت پس از اینکه چهار مرحله قبلی به درستی انجام شد، تغییرات در نتایج جستجو را اعمال می کند.

در هنگام آزمایش تغییرات در نتایج جستجو، گوگل برای سنجش صحت آزمایش از نتیجه ی آزمایش های زنده و ارزیابی اطلاعات جستجوی اشخاص استفاده میکند. 

تنها در صورتی که نتیجه آزمایشات گوگل مثبت باشد، تغییرات بر نتایج جستجو اعمال می گردند و این بدان معناست که این تغییرات اعمال شده برای حجم زیادی از جستجوها کاربردی بوده و هیچگونه مشکلی ایجاد نشده است.

ایجاد تغییرات در نتایج جستجوی ارگانیک برخلاف تصحیح ویژگی هایی همچون گراف دانش که ممکن است در لحظه انجام گردند، بسیار زمان بر می باشد. 

“… گاهی اوقات شناسایی علت اصلی مشکلات رتبه بندی ممکن است خیلی زمان بر بوده و از این رو ممکن است پیشرفت و بهبود آن در همان لحظه اتفاق نیافتد. اما همانند ۲۰ سال گذشته، ما همیشه متعهد به شناسایی این چالش ها و تلاش برای بهبود نتایج جستجو هستیم.”

توضیح گوگل راجع به تغییرات مداوم نتایج جستجو

The following two tabs change content below.

منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

سند باکس گوگل (Google SandBox) چیست؟

سند باکس گوگل (Google SandBox) چیست؟

سند باکس گوگل (Google SandBox) یک نوع از الگوریتم گوگل است تا بتواند از طریق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *