صفحه اصلی / اخبار تکنولوژی / تصویب قطع اتصال اینترنت روسیه از شبکه جهانی توسط پوتین

تصویب قطع اتصال اینترنت روسیه از شبکه جهانی توسط پوتین

تصویب قطع اتصال اینترنت روسیه از شبکه جهانی توسط پوتین

رئیس جمهور روسیه، ولادیمر پوتین در روز چهارشنبه هفته گذشته قانونی را تصویب کرد که بر طبق آن کنترل دولت بر اینترنت تشدید می شود.

بر طبق این قانون ارائه دهنده های خدمات اینترنت در روسیه باید اتصال به سرورهای خارجی را قطع کنند و همچنین خواستار ایجاد یک دامنه ملی شد تا در صورت قطع دسترسی به اینترنت جهانی، روسیه همچنان آنلاین باقی بماند.

 بنابر گزارش Financial Times (مهم ترین روزنامه اقتصادی سیاسی در جهان)، این قانون در یکم نوامبر ۲۰۱۹ اجرا می گردد.

مقامات روسی برای اولین بار این قانون را در ماه دسامبر به عنوان پاسخی به استراتژی سایبری آمریکا پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۶ ارائه دادند. این لایحه با انتقادات شدیدی از طرف گروه های فعال مدنی و شهروندان روسیه به دلیل افزایش سانسور توسط دولت روبه رو شد.

بر طبق گفته NPR (رادیوی عمومی ملی روسیه)، بزرگترین تظاهرات تاریخ در روسیه برای “اینترنت آزاد” نیز برگزار شد. نتیجه نظر سنجی های انجام شده بر آن بود که ۵۲ درصد از شهروندان روسیه از این قانون حمایت نخواهند کرد.

در حال حاضر آزادی اینترنت در روسیه در وضعیت مبهمی قرار دارد. دولت روسیه وب سایت هایی را مسدود و استفاده از VPN ها را نیز محدود کرده است. سال گذشته نیز دادگاه روسیه حکمی را اعلام کرد تا بر طبق آن دولت روسیه در صورت تمایل بتواند پیام رسان telegram را ممنوع و فیلتر کند.

به گزارش روزنامه “مسکو تایمز” روسیه در اواسط سال ۲۰۱۴ میلادی پاسخ کشور بر خاموشی اینترنت را آزمایش کرد. گزارشات این آزمایش مخفی نشان میدهد که ایزوله کردن اینترنت روسیه امکان پذیر است ولی همه چیز در طی ۳۰ دقیقه مجدد آنلاین می گردد.

در سال ۲۰۱۸ بر طبق گزارش “آزادی در وب” که توسط  خانه آزادی منتشر شد، نام روسیه در کنار کشورهایی که اینترنت آن ها آزاد نیست دسته بندی شد، دلیل آن هم تلاش قانون گذاران روسی برای محدود کردن محتوای وب و دسترسی کاربران روسی به آن و همچینن جلوگیری از حضور ناشناس شهروندان روسیه در وب می باشد.

منبع : engadget

تصویب قطع اتصال اینترنت روسیه از شبکه جهانی توسط پوتین


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

مسدود شدن تبلیغات در گوگل کروم

مسدود شدن تبلیغات در گوگل کروم

مهندسان تیم گوگل کروم در حال کار بر روی یک ویژگی هستند تا با استفاده …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *