صفحه اصلی / انتخاب قالب وردپرس / بهترین قالب وردپرس | قالب حرفه ای وردپرس | قالب وردپرس

بهترین قالب وردپرس | قالب حرفه ای وردپرس | قالب وردپرس

بهترین قالب وردپرس | قالب حرفه ای وردپرس | قالب وردپرس

با وجود بیش از ۱۰٫۰۰۰ قالب وردپرس حرفه ای که بسیاری از آن‌ها نیز راستچین و فارسی سازی شده اند، انتخاب بهترین قالب وردپرس برای کاربرانی که تازه با سیستم مدیریت محتوای وردپرس آشنا شده اند کاری نسبتا دشوار خواهد بود.

در همایش ها، کلاس های آموزشی و حتی در مهمانی ها همواره با افرادی مواجه می شوم که فقط یک سوال دارند، “بهترین قالب وردپرسی برای راه اندازی انواع سایت ها توسط وردپرس فارسی کدام است؟” به نظر شما می توان یک قالب وردپرسی را به عنوان بهترین قالب وردپرس معرفی کرد؟ یا شاید بهتر باشد این سوال را به چند بخش تقسیم کنیم و به سوالات زیر به طور مجزا پاسخ دهیم؟

  • بهترین قالب وردپرس از نظر سئو کدام است؟
  • بهترین قالب چند منظوره وردپرس کدام است؟
  • قالب وردپرس حرفه ای چه مشخصاتی دارد؟
  • سریعترین قالب وردپرس کدام قالب است؟

مراقب انتخاب خود باشید

وردپرس برای طراحی سایت در زمینه های مختلف کاربرد دارد و هر محتوایی را می تواند در خود جای دهد. این قالب سایت وردپرس است که محتوای سایت شما را کامل می کند و به آن هویت می بخشد. پس به عنوان مثال اگر یک سایت خبری دارید باید مراقب باشید تا محتوای شما در قالبی نمایش داده شود که از خوانایی لازم برخوردار باشد. همچنین بسیاری از قالب های وردپرسی از امکانات متعددی برخوردار هستند که در مواردی ممکن است این امکانات به خوبی کدنویسی نشده باشد و از سازگاری کافی با سایر افزونه های حرفه ای وردپرس برخوردار نباشد یا حتی به تنهایی دلیل کاهش سرعت سایت وردپرسی شما باشد.

در این شرایط علاوه بر اینکه با محدودیت در استفاده از افزونه ها مواجه می شوید با کاهش شدید رتبه سایت در گوگل نیز مواجه خواهید شد چرا که گوگل سایت های آهسته را دوست ندارد!

در این مقاله قصد داریم با بررسی دقیق و تخصصی قالب های وردپرسی و آشنایی با ۹ مورد از روش های تشخیص بهترین یا به عبارت دیگر کاملترین قالب وردپرسی، به راحتی باتوجه به کسب و کار و انتظاراتمان از انواع پوسته های وردپرس، بهترین قالب وردپرسی را انتخاب کنیم.

۱- به دنبال سادگی باشید

بهترین قالب وردپرس | قالب حرفه ای وردپرس | قالب وردپرس

بسیاری از قالب های حرفه ای وردپرس با رنگ‌ها، انیمیشن ها و افکت های جذاب و پر جنب و جوش ادغام شده اند. ممکن است در موارد خاصی شما نیازمند استفاده از چنین قالب هایی باشید اما در بسیاری از موارد به هیچ کدام از این پیچیدگی ها نیازی ندارید.

به قول لئوناردو داوینچی: “سادگی نهایت پیچیدگی است”

صفحه اول گوگل را به یاد بیاورید. از رنگبندی های عجیب، افکت های انیمیشنی و جنب و جوش های متعدد هیچ خبری نیست. اما همین طراحی بی نهایت ساده به شما کمک می کند تا به راحتی به هدف خود که جستجو کردن است برسید. هدف طراحی وب سایت این است که کاربران، اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند و صاحب سایت نیز به اهداف خود برسد. پس اگر یک قالب وردپرسی عالی است اما برای پاسخگویی به نیاز کاربر شما مناسب نیست به سرعت از آن چشم پوشی کنید و دنبال گزینه بعد بروید.

۲- قالب ریسپانسیو را جدی بگیرید

بهترین قالب وردپرس | قالب حرفه ای وردپرس | قالب وردپرس

قالب ریسپانسیو یا قالب واکنشگرا به پوسته ای گفته می شود که در صفحه نمایش دستگاه های مختلف اعم از موبایل، تبلت و رایانه، به خوبی قابل مشاهده است و باتوجه به ابعاد صفحه نمایش، موقعیت بخش های مختلف قالب تغییر کرده و همواره بهترین تجربه کاربری را برای بازدیدکنندگان سایت شما فراهم می کنند.

امروزه قالب ریسپانسیو فارسی و راستچین در مارکت های مختلف از جمله ژاکت قابل دسترسی است و نه تنها به عنوان یک فاکتور ضروری هنگام انتخاب بهترین پوسته وردپرس به شمار می رود بلکه جزو فاکتورهای مهم گوگل برای سایت است.

چطور تشخیص دهیم یک قالب ریساپنسیو است؟

ساده ترین روش تشخیص ریسپانسیو بودن قالب، تغییر ابعاد پنجره مرورگر هنگام مشاهده پیش نمایش قالب است. چنانچه موقعیت محتوای قالب با تغییر ابعاد مرورگر تغییر کرد و همواره از خوانایی و دسترس پذیری لازم برخوردار بود یعنی قالب ریسپانسیو است. همچنین شما می توانید از ابزار گوگل برای تست سازگاری صفحات وب در موبایل نیز کمک بگیرید.

برای تست صفحات سایت در موبایل کافیست در ابزار Mobile Friendly Test آدرس یکی از صفحات پیش نمایش قالب موردنظر را وارد کنید و خطاهای احتمالی که به رنگ قرمز نمایش داده می شود را بررسی کنید.

۳- سازگاری با انواع مرورگرها

بهترین قالب وردپرس | قالب حرفه ای وردپرس | قالب وردپرس

امروزه کاربران با استفاده از مرورگرهای مختلف به وب گردی می پردازند و همین تنوع در مرورگر موجب شده است تا بسیاری از قالب های حرفه ای وردپرس نیز با مرورگرهای مختلف تست شوند و از سازگاری کامل با انواع مرورگرهای رایانه ای و موبایلی برخوردار باشند. با این حال اگر قالبی که قصد انتخاب آن را دارید یک قالب ایرانی است یا به تازگی منتشر شده است پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از مرورگرهای مختلف به مشاهده پیش نمایش آن بپردازید تا مطمئن شوید قالب از سازگاری کامل در انواع مرورگرها برخوردار است.

۴- سازگاری با افزونه های ضروری وردپرس

بهترین قالب وردپرس | قالب حرفه ای وردپرس | قالب وردپرس

افزونه های حرفه ای وردپرس مهمترین مزیت این سیستم مدیریت محتوا در مقایسه با سایر CMS ها به شمار می روند.

افزونه های وردپرس به شما این امکان را می دهند تا به راحتی قابلیت های بیشتری را به هسته وردپرس اضافه کنید و همین مساله موجب می شود تا هنگام انتخاب بهترین قالب وردپرس نیز به سازگار پذیری قالب با محبوب ترین افزونه های وردپرس توجه ویژه ای داشته باشید.

افزونه های حرفه ای وردپرس همچون افزونه فرم ساز گرویتی فرم، افزونه یواست سئو، افزونه افزایش سرعت وردپرس W3 Total Cache و WP Rocket از جمله افزونه هایی هستند که هر قالب وردپرسی باید به خوبی از آنها پشتیبانی کند و در توضیحات معرفی قالب به این مورد اشاره شده باشد (در صورتی که از سازگارپذیری بهترین افزونه های وردپرس با قالب موردنظر اطمینان ندارید توصیه میکنیم پیش از خرید قالب این مورد را از توسعه دهنده قالب سوال کنید)

۵- قالب دو زبانه وردپرس

بهترین قالب وردپرس | قالب حرفه ای وردپرس | قالب وردپرس

بسیاری از سایت های وردپرسی در زبانی به جز زبان انگلیسی هستند و احتمالا شما که در حال مطالعه این مطلب هستید نیز قصد راه اندازی سایت وردپرسی به زبان فارسی، یک سایت دو زبانه وردپرس و یا حتی سایت چند زبانه وردپرس را دارید که یکی از زبان ها، فارسی است.

در این شرایط لازم است هنگام انتخاب قالب وردپرس به پشتیبانی آن از زبان فارسی توجه کنید و عبارتی همچون RTL Compatible را در مشخصات قالب جستجو کنید. خوشبختانه ژاکت به عنوان بزرگترین منبع برای انتخاب قالب فارسی وردپرس به شما این امکان را می دهد تا بهترین قالب های فارسی و راستچین وردپرس را با اطمینان از اورجینال بودن محصولات با قیمت هایی بسیار کمتر از مارکت های جهانی تهیه کنید.

۶- صفحه سازهای وردپرس

بهترین قالب وردپرس | قالب حرفه ای وردپرس | قالب وردپرس

صفحه سازهای وردپرسی که در اغلب موارد به صورت افزونه های مجزا نیز منتشر می شوند بسیاری از قالب های حرفه ای وردپرس را همراهی می کنند. صفحه سازها به شما این امکان را می دهند تا به راحتی با کشیدن و رها کردن موضوعات مختلف داخل یک صفحه، اسکلت سایت خود را مشخص کرده و بدون درسرهای کدنویسی، صفحات سایت خود را طراحی کنید.

هنگام انتخاب هریک از صفحه سازها اصل اول یعنی سادگی را فراموش نکنید چرا که گاهی اوقات افزونه های صفحه ساز وردپرس کدهای بسیار زیادی را در صفحات سایت شما فراخوانی می کنند و باعث کاهش سرعت سایت می شوند.

قالب های مجهز به صفحه ساز را می توان برای راه اندازی انواع سایت از جمله فروشگاهی، شرکتی، خبری، شخصی و … مورد استفاده قرار داد و به همین علت نیز اغلب قالب های مجهز به صفحه ساز، قالب های چندمنظوره وردپرسی نامگذاری می شوند.

این روزها صفحه ساز المنتور یکی از بهترین صفحه سازهای وردپرس به شمار می رود و برخی قالب ها اعم از قالب فلت سام با صفحه ساز اختصاصی Fusion Builder و قالب انفولد با صفحه ساز اختصاصی Avia Builder در دسته بهترین قالب های چند منظوره وردپرس، مجهز به صفحه ساز حرفه ای قرار می گیرند.

۷- بهینه شده برای گوگل

بهترین قالب وردپرس | قالب حرفه ای وردپرس | قالب وردپرس

بهترین قالب وردپرس از نظر سئو، قالبی است که به بهترین نحو و با رعایت اصول سئو، کدهای HTML را در خود جای داده باشد. توجه به این اصول مهمترین فاکتور سئو یعنی سرعت را نیز شامل می شود و هنگامی که یک قالب برای گوگل بهینه شده باشد می توان انتظار داشت از سرعت خوبی نیز برخوردار باشد.

توجه به سئوی قالب وردپرس آنقدر مهم است که بسیاری از توسعه دهندگان در توضیحات محصول خود به این مورد اشاره می کنند و از آنجا که بررسی قالب وردپرس با سئوی خوب برای یک کاربر مبتدی دشوار است، می توانید از سرویس های آنلاینی همچون W3C Markup Validation برای بررسی سئوی قالب وردپرس و انتخاب سریع ترین قالب وردپرس کمک بگیرید.

نکته: ابزار W3C ممکن است هشدارهای بسیاری را هنگام بررسی قالب به شما نشان دهد. با کمی دقت م یتوانید متوجه شوید کدامیک از هشدارها مهم هستند و از کدامیک را نباید جدی بگیرید!

۸- پشتیبانی و خدمات پس از فروش

بهترین قالب وردپرس | قالب حرفه ای وردپرس | قالب وردپرس

حتی بهترین قالب های رایگان وردپرس نیز پشتیبانی ندارند و اگر قصد دارید برای کسب و کار خود یک قالب انتخاب کنید پیشنهاد میکنیم سراغ قالب های رایگان نروید چرا که بالاخره ممکن است در بخشی نیازمند کمک و راهنمایی سازنده محصول باشید و این راهنمایی در قالب های رایگان وجود ندارد.

پس برای بهره مندی از خدمات پشتیبانی بهتر است قالبی را انتخاب کنید که دارای فایل راهنمای کاملی باشد و از پاسخگویی فروشنده محصول نیز اطمینان داشته باشید.

اگر قالب موردنظر خود را از ژاکت تهیه می کنید این اطمینان به شما داده می شود که به مدت ۶ ماه از پشتیبانی تضمین شده ژاکت بهره مند خواهید بود و در صورت مواجه با مشکل در عملکرد قالب، می توانید سوال خود را برای فروشنده محصول ارسال کرده و در کمتر از ۴۸ ساعت پاسخ را دریافت کنید.

۹- از تجربیات دیگران استفاده کنید

تا وقتی یک قالب را نخریده اید، صرفا به مشاهدات اولیه و گفته های سازنده محصول اعتماد می‌کنید اما به عنوان آخرین توصیه پیش از انتخاب و خرید قالب حرفه ای وردپرس از شما می خواهیم تا به نظرات خریداران قبلی نیز توجه کنید. در مارکت های جهانی از جمله تم فارست و مارکت های ایرانی همچون ژاکت، دیدگاه کاربران قابل مشاهده است و کاربرانی که خریدار محصول هستند با یک نشان ویژه از سایر کاربران تفکیک شده اند. دیدگاه این دسته از کاربران را پیش از انتخاب نهایی محصول بررسی کنید و به مدال ها و امتیازات محصول نیز توجه داشته باشید.

نکته: همواره هر محصولی ممکن است دیدگاه مخالف نیز داشته باشد و مورد رضایت یک یا چند خریدار نباشد. اگر مشاهده کردید اکثریت دیدگاه های یک محصول با نارضایتی همراه است می باید آن محصول را از لیست انتخاب های خود حذف کنید و صرفا به یک یا دو مورد نارضایتی بسنده نکنید.

چنانچه با توجه به همه موارد فوق هنوز بین انتخاب از میان چند محصول شک دارید، بررسی امتیازات فروشنده و دارا بودن مدال پشتیبانی سریع در ژاکت از جمله مواردی هستند که می توانند به شما در انتخاب بهترین قالب وردپرسی کمک کنند.

به نظر شما چه عوامل دیگری هنگام انتخاب بهترین قالب وردپرس باید مورد توجه قرار گیرند که در این مقاله به آنها اشاره نشده است؟

اگر در انتخاب قالب سایت خود اشتباهی مرتکب شده اید یا تجربه ای در این زمینه دارید خوشحال می شویم در بخش دیدگاه همین مطلب آن را با ما به اشتراک بگذارید تا با نظرات کارشناسانه شما این مطلب را بروزرسانی کرده و راهنمای جامع انتخاب قالب وردپرس را در اختیار سایر علاقمندان قرار دهیم.


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

دانلود رایگان قالب فارسی Easy Mart | قالب فارسی Easy Mart

دانلود رایگان قالب فارسی Easy Mart | قالب فارسی Easy Mart

دانلود رایگان قالب فارسی Easy Mart امروز با یکی دیگر از قالب‌های رایگان ووکامرس در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *