صفحه اصلی / اخبار تکنولوژی / باگ جدید توییتر، نمایش مکان کاربران بدون تایید آن ها

باگ جدید توییتر، نمایش مکان کاربران بدون تایید آن ها

باگ جدید توییتر، نمایش مکان کاربران بدون تایید آن ها

توییتر اعلام کرده است که یک باگ امنیتی منجر شده است تا اطلاعات مرتبط به مکان کاربران ذخیره و به اشتراک گذاشته شود. این امر بیشتر کاربرانی که از اپلیکیشن IOS برای ورود به بیش از یک اکانت استفاده می کردند را تحت تاثیر قرار داده است. این باگ به این صورت عمل می کرد که چنانچه موقعیت مکانی خود را به صورت دقیق در یک اکانت توییتر ثبت کرده اید، ممکن است توییتر این داده ها را نیز در هنگامی که از اکانت های دیگر بدون اینکه موقعیت مکانی را ثبت کرده باشید، به اشتراک بگذارد.

این درحالی است که توییتر در تلاش برای حذف کامل اطلاعات مکانی کاربران بود، ولی در روند این کار موفق نبوده و تنها توانست تا اطلاعات مکانی کاربران را تنها از نمایش آدرس دقیق کاربر به شعاع پنج کیلومتری محدود کند.

کارمندان توییتر این باگ را تشخیص دادند و این موضوع توسط توییتی به کاربران توییتر اطلاع رسانی شده است و اعلام کرده اند تمام تلاش خود را می کنند تا همچین خطایی مجدد رخ ندهد.

توییتر طی اعلامیه ای بیان کرد که این خطا یا به اصطلاح باگ کاملا شناسایی و برطرف شده است . ولی اطلاعات دقیقی از مدت زمان وجود این باگ و یا حتی تعداد کاربرانی که تحت تاثیر این باگ قرار گرفته اند توسط این شبکه اجتماعی اعلام نشده است.

هر چند به گفته توییتر با تمام قربانیان این حادثه توسط توییتر تماس گرفته شده و عذرخواهی و به اصطلاح دلجویی کرده اند ولی پیشنهاد می شود تنظیمات اکانت توییتر خود را مجدد بررسی کنید.

طی سال گذشته این چهارمین باگی است که توسط توییتر اعلام شده است. در باگ های پیشین توییت های خصوصی کاربران به عموم نمایش داده می شد، پیام های خصوصی کاربران به توییتر ارسال می شد و در آخر پسورد تعداد زیادی از کاربران به صورت نوشته عادی و نه متنی رمزگذاری شده ذخیره شده بود.

باگ جدید توییتر، نمایش مکان کاربران بدون تایید آن ها


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

ممنوعیت تبلیغات سیاسی در توییتر

ممنوعیت تبلیغات سیاسی در توییتر

جک دورسی مدیرعامل توییتر اعلام کرده است از تاریخ ۲۲ نوامبر معادل با ۱ آذرماه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *