صفحه اصلی / امنیت / امنیت فروشگاه اینترنتی خود را با این ۱۰ تکنیک کاربردی به نهایت برسانید!

امنیت فروشگاه اینترنتی خود را با این ۱۰ تکنیک کاربردی به نهایت برسانید!

هکرها می توانند بعد از دسترسی به اطلاعات و ورود به سیستم، به وب سایت آسیب برسانند و آن را مورد سوء استفاده خود قرار دهند. شما به عنوان مدیر  سایت باید مطمئن باشید که مشتریان هنگام استفاده از امکانات وب سایت اقدامات امنیتی تدارک دیده شده را انجام می دهند.

بهترین رویکردی که می توانیم توصیه کنیم این است که:

  • به طور مداوم به کاربران خود توصیه کنید که رمزهای عبور خود را تغییر دهند.
  • قوانینی قرار دهید که کاربران از کلمات عبور منحصر به فرد یا ترکیب کاراکترها استفاده کنند. گذرواژه های منحصر به فرد باید شامل حداقل ۸ کاراکتر، یک عدد، یک حرف بزرگ، کوچک و نماد باشند.
  • می توانید راهنمای انتخاب پسورد مناسب در اختیار آنان قرار دهید.

امنیت فروشگاه اینترنتی خود را با این ۱۰ تکنیک کاربردی به نهایت برسانید!

۵- هرگز اطلاعات حساس مشتریان را ذخیره نکنید!

برخی صاحبان وب سایت ها بدون در نظر عواقب، داده های حساس مانند اطلاعات کارت های بانکی مشتریان یا اطلاعات خصوصی آنان را ذخیره می کنند. تحت هیچ گونه شرایطی اطلاعات حساس مانند اطلاعات کارت اعتباری مشتری را در وب سایت خود ذخیره نکنید. ذخیره اطلاعات حساس کار بسیار خطرناکی است، چون اگر سیستم شما در معرض خطر یا نفوذ قرار بگیرد، ممکن اطلاعات مشتریان نیز به سرقت رود و اعتماد و اعتبار خود را از دست بدهید. برای جلوگیری از بروز چنین حوادثی، باید اقدامات پیشگیرنه ای اتخاذ کنید. همچنین توصیه می کنیم از کیبوردهای مخصوص و تکنیک های نشانه گذاری استفاده کنید.

تا اینجای کار با اهمیت امنیت فروشگاه اینترنتی آشنا شدید. از میان موارد ذکر شده به استثنای مورد اول و سوم، همگی بعد از راه اندازی وب سایت اعمال می شوند. دو مورد اول  و سوم قبل از راه اندازی وب سایت یا فروشگاه باید بررسی شوند که نشان می دهد مقوله امنیت فروشگاه اینترنتی به قدری مهم است که قبل از راه اندازی نیز باید به آن توجه ویژه ای داشت.

در جلسه بعدی قصد داریم به بررسی ۵ فاکتور دیگر برقراری امنیت فروشگاه اینترنتی بپردازیم که رعایت آن ها برای هر نوع وب سایتی الزامی است.

 پایان جلسه اول. ادامه دارد…


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

محدود کردن بارگذاری فایل در وردپرس به فرمت های دلخواه

شاید شما بخواهید کاربران سایت وردپرس تان ، فقط بتوانند یک یا چند فرمت دلخواه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *