صفحه اصلی / امنیت / امنیت خرید اینترنتی نکته بسیار مهم که صاحبان فروشگاه باید تامین کنند. اما چگونه؟

امنیت خرید اینترنتی نکته بسیار مهم که صاحبان فروشگاه باید تامین کنند. اما چگونه؟

امنیت خرید اینترنتی نکته بسیار مهم که صاحبان فروشگاه باید تامین کنند. اما چگونه؟در جلسات قبلی به مقوله امنیت پرداختیم و همان طور که در جریان هستید میزان حملات و خراب کاری هکرها روز به روز رو به افزایش است. تنها راه موجود برای ادامه حیات در چنین شرایطی، این است که به امنیت وب سایت خود توجه ویژه ای داشته باشید. اقدامات کلی بری افزایش ایمنی سایت از نصب افزونه های امنیتی تا بررسی رمزهای عبور و… را کنترل کنید. در فروشگاه های اینترنتی نیز مقوله امنیت خرید اینترنتی اهمیت بالایی دارد.

امنیت خرید اینترنتی

برای پیشگیری از بروز حملات و جلوگیری از هک شدن سایت می توانید اقدامات اولیه و کلی امنیت سایت را پیاده سازی کنید. که لیست کامل این اموزش ها را در پایین می بینید.

شایان ذکر است که در جلسه قبلی به بررسی ۵ فاکتور برای تامین امنیت وب سایت ها پرداختیم در ادامه مبحث قبلی قصد داریم ۵ فاکتور نهایی را بررسی و به چالش بکشیم.

جلسه اول: امنیت فروشگاه اینترنتی

۶- تست آسیب پذیری های امنیتی را در وب سایت خود انجام دهید.

هر وب سایت با انجام اسکن های امنیتی در بازه های زمانی منظم فرصت هکرها برای نفوذ به سایت یا حملات احتمالی را به حداقل ممکن کاهش می دهد و موجب تامین امنیت خرید اینترنتی می شود. هر پلت فرم تجارت الکترونیکی دارای ابزارهای مختلفی است که به شما امکان می دهند تا آسیب پذیری های امنیتی را اسکن کنید. برنامه ای را انتخاب کنید که نه تنها وب سایت شما را اسکن کند، بلکه شبکه را نیز بررسی کند تا خطرات و مسائل احتمالی را شناسایی و رفع کنید. برنامه های مختلفی برای انجام عملیات اسکن اسکن امنیتی موجود است که برترین آن ها Retina CS Community، OpenVAS و MBSA هستند.

۷- بررسی کنید که وب سایت با استاندارد PCI DSS سازگار است.

شما به عنوان مدیر باید بررسی کنید که سایت شما با استاندارد PCI DSS سازگاراست. PCI DSS مخفف عبارت Payment Card  Industry Data Security Standard و به معنای امنیت اطلاعات کارت های پرداخت است. درواقع می توان گفت PCI DSS یک استاندارد امنیتی است که میزان امنیت اطلاعات کارت های مشتریان را افزایش می دهد و دسترسی به اطلاعات کارت های اعتباری را به حداقل ممکن می رساند.

امنیت خرید اینترنتی نکته بسیار مهم که صاحبان فروشگاه باید تامین کنند. اما چگونه؟

۸- همیشه وب سایت خود را به روز نگه دارید.

یکی دیگر از موارد مهم در تامین امنیت خرید اینترنتی بروزرسانی سایت است. هکرها همیشه به دنبال آسیب پذیری هایی هستند که می توانند از طریق آن به وب سایت شما نفوذ پیدا کنند. هنگامی که نقص ها و آسیب پذیری های جدید توسط توسعه دهندگان کشف می شوند، به روز رسانی های نرم افزاری جدیدی را برای رفع این مشکلات منتشر می کنند. حالا فرض کنید در به روزرسانی تعلل کنید و هکر از باگ موجود آگاه شود! پس همیشه پس از انتشار نسخه های جدید سریعا وب سایت خود را به روز کنید.

۹- به صورت منظم پشتیبان گیری کنید.

برای حفظ امنیت فروشگاه و مقابله با خطرات احتمالی همواره باید یک نسخه از اخرین تغییرا وب سایت خود داشته باشید. بنابر حجم فعالیتی که انجام می دهید و تغییراتی که اعمال می کنید در بازه های زمانی نسبت به تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت خود اقدام کنید. پس از یک وقوع یک حمله و هک شدن، می توانید نسخه پشتیبان وب سایت خود را از ارائه دهنده میزبانی درخواست و آن را بازیابی کنید و وب سایت خود را بازگردانی کنید. در صورتی امکان جدا از میزبانی نسخه هایی از وب سایت خود تهیه و دخیره کنید. بررسی کنید که ارائه دهنده سرویس میزبانی حتما عمل پشتیبان گیری های اتوماتیک را به صورت کامل و بدون نقص انجام می دهد.

امنیت خرید اینترنتی نکته بسیار مهم که صاحبان فروشگاه باید تامین کنند. اما چگونه؟

۱۰- از شبکه تحویل محتوا استفاده کنید

CDN مخفف عبارت Content Delivery Network و به معنای شبکه توزیع محتوا است. یک CDN مجموعه ای از سرورهای مختلف است که در مناطق جغرافیاتیی مختلف قرار گرفته اند. وظیفه این شبکه ها این است که محتوا را به ار اساس موقعیت کاربران و از طریق نزدیک ترین سرور به کاربران ارائه می کنند. این شبکه ها یک نسخه کامل از محتوای وب سایت شما را ذخیره می کنند. این شبکه ها هر گونه عملیات مخرب را شناسایی می کنند و در صورت بروز حملات DDoS آن را مسدود می کنند.

امنیت خرید اینترنتی نکته بسیار مهم که صاحبان فروشگاه باید تامین کنند. اما چگونه؟

جمع بندی نهایی

تامین امنیت خرید اینترنتی از مقوله هایی است که حتما باید در هر فروشگاه اینترنتی مورد بررسی قرار بگیرد. این کار بر عهده مدیران سایت ها است و در قبال کاربران و مشتریان خود وظیفه دارند تا در شرایط مطلوب و مطمئن به آن ها خدمات دهند و از سرقت شدن اطلاعات کاربران جلوگیری کنند.

در این سری آموزش های پشتیبان وردپرس ۱۰ فاکتور کلیدی برای تامین امنیت خرید اینترنتی را معرفی کردیم که عبارت اند از:

  1. خدمات میزبانی مناسب
  2. استفاده از پروتکل HTTPS
  3. پلت فرم امن
  4. امنیت اطلاعات کاربران
  5. عدم ذخیره اطلاعات حساس مشتریان
  6. اسکن امنیتی
  7. سازگاری سایت با استاندارد PCI DSS
  8. به روزرسانی های منظم
  9. پشتیبان گیری های منظم
  10. شبکه تحویل محتوا

موارد ذکر شده تا حد زیادی روی فروشگاه اینترنتی و امنیت خرید اینترنتی تاثیرگذار هستند. در صورت وجود هر گونه مشکل از بخش پشتیبانی سایت با ما در ارتباط باشید. موفق باشید.

پایان آموزش‌های امنیت فروشگاه اینترنتی.


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

تبدیل نوشته های وردپرس به PDF

تبدیل نوشته های وردپرس به PDF

شما می توانید برای نوشته های خودتان در وردپرس یک فایل پی دی اف جهت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *