صفحه اصلی / افزایش سرعت / افزایش سرعت وبسایت وردپرسی به کمک ۷ تکنیک کاربردی محبوب گوگل شوید

افزایش سرعت وبسایت وردپرسی به کمک ۷ تکنیک کاربردی محبوب گوگل شوید

۷ تکنیک برای افزایش سرعت وبسایت وردپرسی

افزایش سرعت وبسایت وردپرسی به کمک ۷ تکنیک کاربردی محبوب گوگل شوید

افزایش سرعت وبسایت وردپرسی به کمک ۷ تکنیک کاربردی محبوب گوگل شویدبا توجه به افزایش روز افزون محبوبیت های استفاده از وب سایت برای کسب و کارها تمایل به سمت پلت فرم وردپرس رو به افزایش است. این سیستم مدیریت محتوا در حال حاضر بیش از ۳۰ درصد از وب سایت ها را پشتیبانی می کند. کار با این سیستم مدیریت محتوا بسیار ساده و کاربردی است. به کمک افزونه ها می توان قابلیت های آن را گسترش داد و وب سایتی کامل و جامع داشت. گسترش قابلیت ها موجب می شوند که به مرور زمان سرعت وب سایت کاهش یابد به همین منظور در بازه های زمانی منظم باید کل وب سایت و پایگاه داده را به منظور افزایش سرعت وبسایت وردپرسی بررسی کرد.

افزایش سرعت وبسایت وردپرسی

توجه به سرعت وب سایت بسیار مهم است چون برای موتورهای جستجو اهمیت ویژه ای دارد علاوه بر این سرعت مناسب می‌تواند تجربه کاربری خوبی را به ارمغان آورد. علل مختلفی برای کاهش سرعت وب سایت وجود دارد از جمله:

  • استفاده از افزونه های متعدد و بلا استفاده
  • استفاده از قالب های متعدد
  • وجود کدهای سنگین
  • و…

با هدف افزایش سرعت وبسایت وردپرسی در بازه های زمانی منظم باید به بررسی کل وب سایت بپردازیم. در این آموزش قصد داریم تکنیک های کاربردی برای بالا سرعت سایت را بررسی کنیم.

افزایش سرعت وبسایت وردپرسی به کمک ۷ تکنیک کاربردی محبوب گوگل شوید

۱- میزبانی

همانطور که در آموزش تاثیر هاست بر سرعت وبسایت این مقوله را بررسی کردیم می‌دانید که انتخاب هاست مناسب یکی از گزینه‌هایی است که حتما باید رعایت شود. در صورتیکه هاست مناسبی را برای وب سایت انتخاب نکنید با مشکلات امنیتی و سرعت مواجه خواهید شد. به همین دلیل هنگام راه اندازی وب سایت بهترین میزبانی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید به طوری که پاسخگوی تمام نیازها و منابع مورد نیاز شما باشد و بتواند ترافیک وارد شده به وب سایت را مدیریت کند.

۲- مدت زمان بارگذاری سایت

زمان بارگذاری وب سایت باید به گونه ای مناسب باشد تا کاربر خسته نشود و وب سایت شما را ترک نکند. اصولاً کاربران هنگام مواجه شدن با وب سایت های کند صفحه را بسته و احتمال بازگشت آنان بسیار کم است. پایین بودن بارگذاری علل مختلفی دارد اما اصلی‌ترین علل پایین بودن سرعت بارگذاری صفحات وجود عناصر سنگین مانند تصویر یا css می باشد. هر کدام از این عناصر درخواست‌هایی را به سمت سرور ارسال می کنند زمانی که درخواست‌های ارسالی بالا باشد سرعت بارگذاری صفحه پایین کاهش می یابد. به همین دلیل می توانید با مدیریت صحیح این عناصر سرعت بارگذاری سایت را بهبود ببخشید. برای رفع این مسئله می توانید از آموزش تاثیر حجم سایت بر سرعت کمک بگیرید.

۳- افزونه های کش

امروزه افزونه های متعددی تحت عنوان افزونه های کش وجود دارد که کارایی خاص خود را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آموزش های قبلی پشتیبان وردپرس تحت عنوان معرفی افزونه های کش رجوع کنید. به صورت کلی از این افزونه ها برای ذخیره سازی داده ها استفاده می شود تا زمان مشاهده و بارگذاری صفحه به حداقل ممکن کاهش یابد. پس می توان گفت افزونه های کش یک راه کار برای افزایش سرعت وبسایت وردپرسی هستند.

۴- شبکه تحویل محتوا (CDN)

شبکه ی تحویل و توزیع محتوا مجموعه‌ای از سرور های مختلف است که در نقاط مختلف جغرافیایی قرار گرفته‌اند. زمانی که کاربری درخواستی را ارسال می‌کند پاسخ از نزدیک ترین سرور و از نزدیک ترین نقطه جغرافیایی به کاربر ارسال خواهد شد، بنابراین این شبکه می‌تواند تاثیر بسزایی در سرعت داشته باشد.

افزایش سرعت وبسایت وردپرسی به کمک ۷ تکنیک کاربردی محبوب گوگل شوید

وجود این شبکه ها بر سرعت و امنیت سایت تاثیرگذار است.

۵- به روز رسانی های منظم و همیشگی

همان طور که می دانید وردپرس به طور منظم نسخه های جدیدی را منتشر می کند و باگ های نسخه قبلی را رفع و قابلیت‌هایی به نسخه جدید اضافه می‌شود.  همراه با این پروژه به روز رسانی، گزارش اشکالات نسخه قبلی نیز منتشر می‌شود بنابراین این گزارشات می‌توانند راهنمایی برای هکرها باشند. هکران به کمک این باگ ها وب سایت های به روز نشده را مورد حمله قرار دهند. علاوه بر اینکه به روز رسانی نقش اصلی در امنیت سایت دارد می‌تواند بر سرعت نیز تاثیراتی داشته باشد.

افزایش سرعت وبسایت وردپرسی به کمک ۷ تکنیک کاربردی محبوب گوگل شوید

۶- بهینه سازی عناصر از جمله تصاویر

بهینه سازی تصاویر یکی دیگر از موارد برای افزایش سرعت وبسایت وردپرسی است. عناصر بصری در هر نوع کسب و کار دیده می‌شوند و می‌توان گفت بخش عظیمی از وب سایت را تشکیل می‌دهند. اینگونه موارد موجب کاهش سرعت سایت می شوند. در کنار استفاده از عناصر بصری به بهینه‌سازی این عناصر نیز دقت داشته باشید. می‌توانید تصاویر خود را به کمک ابزارهای مختلف بهینه و زمینه ای برای بهبود سرعت سایت فراهم سازید. بهینه سازی عناصر علاوه بر اینکه موجب افزایش سرعت وبسایت وردپرسی خواهند شد بر سئوی تصاویر نیز تاثیر دارد.

افزایش سرعت وبسایت وردپرسی به کمک ۷ تکنیک کاربردی محبوب گوگل شوید

۷- درج محتوا به صورت اصولی

بخش مهم هر وبسایت محتوای آن است. محتوا خوراک کاربران و موتورهای جستجو هستند به همین دلیل اهمیت ویژه ای دارند. علاوه بر محتوا گذاری یک استراتژی بسیار تاثیرگذار برای بهبود وضعیت سایت است. تصاویر و ویدیو ها می توانند نقش به سزایی در جذب کاربران باشند. درج غیر اصولی محتوا موجب کاهش سرعت خواهد شد. دقت کنید که به صورت صحیح و اصولی از این گونه محتوا استفاده کنید. تصاویر و ویدیوهای سنگین در صفحات، موجب کاهش سرعت خواهند شد بنابراین سعی کنید از تقسیم بندی این گونه محتوا کمک بگیرید.

جمع بندی نهایی

در این آموزش از پشتیبان وردپرس به بررسی نکاتی جهت افزایش وب سایت وردپرسی پرداختیم. به این صورت می‌توانید وب سایت خود را به سرعت مطلوبی برسانید و در نظر کاربران و موتورهای جستجو جایگاه ویژه‌ای را به دست آورید. دقت داشته باشید که یکی از فاکتورهای رتبه بندی صفحات در گوگل سرعت آن است. بنابراین به این مقوله توجه ویژه‌ای داشته باشید

امیدوامر از آموزش راه کارهای افزایش سرعت وبسایت وردپرسی لذت برده باشید. در صورت وجود هرگونه سوال می‌توانید از بخش پشتیبانی وبسایت کمک بگیرید.

موفق باشید. 😉


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

آموزش هدایت کاربران به پست تصادفی در وردپرس

آموزش هدایت کاربران به پست تصادفی در وردپرس

آیا میخواهید کاربران را به یک پست تصادفی هدایت کنید؟ ریدایرکت کاربران به پست های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *