صفحه اصلی / افزونه های وردپرس / آموزش نحوه تغییر اندازه فونت در وردپرس

آموزش نحوه تغییر اندازه فونت در وردپرس

افرادی که با وردپرس کار کرده اند می دانند که ویرایشگر این سیستم مدیریت محتوا امکانی برای تغییر اندازه فونت ندارد. هرچند می تواند با استفاده بند اندازه نوشته را تغییر داد، اما این مورد برای عناوین داخلی می باشد و استفاده از آن برای متون عادی کار مناسبی نیست. پس چه کار باید کرد؟ با ما همراه باشید تا جواب خود را دریافت کنید.

استفاده از افزونه TinyMCE Advanced Plugin

یکی از قدرتمندترین افزونه ها برای افزودن امکانات جانبی به ویرایشگر وردپرس افزونه TinyMCE Advanced است. این افزونه امکاناتی را دارا بوده که برای کاربردهای مختلف مناسب بوده و با استفاده از آن می توان کار نوشتن را راحت تر انجام داد. در اینجا ما می خواهیم امکان تغییر اندازه را به ویرایشگر اضافه کنیم، بنابراین این افزونه را نصب و فعال کنید و سپس به صفحه تنظیمات آن مراجعه کنید.

در قسمت اول شما یک نمونه از منوی ویرایشگر فعلی سایت خود را مشاهده خواهید کرد و پایین تر قسمتی به عنوان Unused Buttons وجود دارد. در این قسمت امکاناتی وجود دارند که در حال حاظر در ویرایشگر شما وجود ندارد و می توانید آنها را به ویرایشگر اضافه کنید.

از موارد موجود اندازه قلم را پیدا کنید و آن را به ویرایشگر نمونه ای که در بالای صفحه قرار دارد بکشید. پس از افزودن امکان مورد نظر تغییرات را ذخیره کنید تا دکمه تغییر اندازه نوشته به ویرایشگر اضافه شود.

همانطور که امکان اندازه قلم را اضافه کردید، با استفاده از همین افزونه TinyMCE Advanced می توانید امکانات دیگری مانند فاصله‌ی بدون جدا کننده و یا غیره را اضافه کنید.

صفحه افزونه در مخزن وردپرس


منبع مطلب

این مطالب را نیز ببینید!

آموزش کامل کار با افزونه Interlinks Manager

افزونه Interlinks Manager جز بهترین و پرطرفدارترین پلاگین های سئو در دنیا شناخته شده که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *